• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mistrzostwa Europy w rugby 7 (2 opinie)

Mistrzostwa Europy w rugby 7 odbędą się w Gdańsku w dniach 20-21 czerwca na obiekcie MOSiR przy ul. Traugutta 29 (główna płyta). Będzie to największa impreza w tym roku w Polsce, w której weźmie udział aż 10 reprezentacji z całej Europy. Turniej jest etapem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w roku 2016. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Już za 3 tygodnie na gdańskie boiska wybiegną zawodnicy, którzy będą walczyli o kwalifikacje olimpijskie. Wśród nich reprezentacja Polski, którą kieruje Krzysztof Folc. Oprócz biało-czerwonych Orłów zobaczymy: Ukrainę, Izrael, Mołdawię, Węgry, Cypr, Szwecję, Litwę, Danię, Czechy.

Od piątku (29.05) na terenach Trójmiasta ruszyła kampania outdoorowa reklamująca wydarzenie, którą będziemy mogli zauważyć jadąc wzdłuż Alei Grunwaldzkiej poczynając od pierwszych dzielnic Gdańska, aż do Gdyni. Dlaczego taki obszar? Nie jest to turniej regionalny, tylko mistrzostwa Europy, w których uczestniczą wszyscy sympatycy rugby w kraju. Dowodem na to jest promocja również w warszawskim metrze i szerokie działania w social media na stronie @czas na rugby. Organizatorom zależy na zaangażowaniu się wszystkich działaczy klubów rugby z Pomorza, żeby uzyskać jak największy efekt poprzez synergię działań.

Wolontariusz na Mistrzostwach Europy w rugby 7
Bardzo ważną funkcję w zbliżającym się turnieju mają odegrać wolontariusze, bez których nie odbyłaby się przecież żadna większa impreza na świecie. Oczywiście ciężko przyrównywać ME 7 w Gdańsku do np. Euro 2012, jednak zasada ta sama. Zaangażować ludzi, którzy są w stanie poświęcić swój czas i tworzyć coś wielkiego! Organizatorzy mają nadzieję, że takich entuzjastów jest wielu i bez większych problemu uda się znaleźć opiekuna dla danej reprezentacji. Jakie wymagania? Zaangażowanie, chęć działania i podpisania się własnym nazwiskiem pod mistrzostwami, znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym lub takiego, którym posługuje się dana reprezentacja. Oferujemy w zamian świetną zabawę, przeżycie niezapomnianej przygody oraz strój mistrzostw - koszulka, smycz, czapeczka. Nie tylko dla opiekunów jest miejsce - każdy może dołożyć cegiełkę, dlatego zapraszamy do zespołu wszystkie zainteresowane osoby. Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym luk.jurczak@gmail.com.

Nie tylko sport
Turnieje rugby na całym świecie przyzwyczaiły już kibiców do tego, że są świetnym pretekstem do spędzenia wspólnie czasu z jajowatą piłką w roli głównej. Podczas mistrzostw będzie się działo sporo animacji dla dzieci oraz konkursy dla dorosłych. Przez cały czas publiczność będzie zabawiał DJ, a na koronie stadionu T29 będzie funkcjonowała mała gastronomia, z odrobiną bursztynowego napoju dla spragnionych po wspaniałych emocjach kibiców.
Zaplanujcie czas - nadciąga weekend z rugby na europejskim poziomie!

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • ME na zwowo

  Zapraszamy do oglądania wszystkich spotkań Mistrzostw Europy 7, które na żywo, w internecie pokaże PTS Polska Telewizja Sportowa.
  Transmisja LIVE TV będzie dostępna po kliknięciu w baner na Stronie Głównej, można też wkleić kolejno poniższe linki do swojej przeglądarki.

  Sobota, 20 czerwca, mecze 01-10
  https://www.youtube.com/watch?v=DEzGYnPYceI

  Sobota, 20 czerwca, mecze 11-20
  https://www.youtube.com/watch?v=Z_qdEoTy9p8

  Niedziela, 21 czerwca, mecze półfinałowe
  https://www.youtube.com/watch?v=v9ojbKIBTZM

  Niedziela, 21 czerwca, mecze finałowe
  https://www.youtube.com/watch?v=VC9JVjcX848

  • 0 0

 • Niedziela

  Na stronie PZR jest błędna informacja "

  Ćwierćfinały
  o godz. 11.00 Mołdawia - Dania
  11.22 Szwecja - Izrael
  11.44 Polska - Ukraina
  12.06 Litwa - Cypr

  13.42 Węgry - Czechy o 9 miejsce
  14.09 mecz o 7 miejsce
  14.36 mecz o 5 miejsce
  15.03 mecz o 3 miejsce
  15.30 mecz o 1 miejsce.

  Zapraszam

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23.09 g.13.00
Budowlani Commercecon Łódź
23.09 g.20.00
Chrobry Głogów
24.09 g.15.00
Orlen Wisła Płock
24.09 g.17.30
Anwil Włocławek
22.09 g.20.30
GKS Katowice
22.09 g.17.00
Unia Swarzędz
21.09 g.17.30
GTK Gliwice
20.09 g.19.00
King Szczecin
17.09 g.18.00
Miedź Legnica