Mistrzostwa Europy w short tracku. Polska w Olivii zdobyła srebro i brąz

mip
14 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (21)
aktualizacja: godz. 18:45 (15 stycznia 2023)
Sztafeta męska wywalczyła brązowy medal na dystansie 5000 metrów. Sztafeta męska wywalczyła brązowy medal na dystansie 5000 metrów.

Natalia Maliszewska zajęła 2. miejsce na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku, które odbywają się w hali Olivia. Piąta była Nikola Mazur, zawodniczka Stoczniowca Gdańsk. Wielki dramat zanotował za to inny reprezentant Polski i gdańskiego klubu - Diane Sellier, który był faworytem do medalu na tym samym dystansie, ale został wykluczony w półfinale za spowodowanie upadku rywala. Natomiast w niedzielę 3. miejsce na dystansie 5000 metrów zajęła sztafeta męska.

Aktualizacja, 15.01.2023, godz. 18:45

Niedziela była ostatnim dniem mistrzostw Europy w short tracku w gdańskiej hali Olivia. Tego dnia odbyły się finały na dystansie 1000 metrów oraz sztafet. Choć Polacy mieli aspiracje do zdobycia nawet kilku "krążków", to ostatecznie udało się zdobyć tylko 1.

Wywalczyła go sztafeta męska w składzie Paweł Adamski, Łukasz Kuczyński, Michał NiewińskiDiane Sellier. Biało-czerwoni zajęli 3. miejsce, wyprzedzając Francuzów. Zwyciężyli Holendrzy, a srebro wywalczyli Włosi.

Natalia Maliszewska została wicemistrzynią Europy w short tracku na dystansie 500 metrów. Natalia Maliszewska została wicemistrzynią Europy w short tracku na dystansie 500 metrów.
Drugi dzień zmagań w mistrzostwach Europy w short tracku w gdańskiej hali Olivia upłynął pod znakiem zmagań na dystansie 500 i 1500 m. W obu kategoriach spore szanse mieli biało-czerwoni. Jako pierwsze rozegrane zostały finały na dłuższym z dystansów.

Największe medalowe nadzieje biało-czerwoni mieli jednak na dystansie 500 m. Tu faworytką była Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok. Polka bez problemu awansowała do finału, a tam o milimetry przegrała z Holenderką Suzanne Schulting. Maliszewska zdobyła jednak tytuł wicemistrzyni Europy. 5. miejsce w finale zajęła Nikola Mazur, zawodniczka Stoczniowca Gdańsk, co i tak było jej wielkim sukcesem.

ME short track Gdańsk 2023. Zobacz transmisje z drugiego dnia zawodów

Wielki dramat zanotował za to Diane Sellier, który w półfinale został wykluczony za spowodowanie upadku Francuza Quentina Fercoqa. Natomiast finał B wygrał Łukasz Kuczyński.

Natomiast na dystansie 1500 m wśród kobiet obyło się bez niespodzianki. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting, tuż za nią finiszowała Hanne Desment z Belgii, a podium uzupełniła Anna Seidel. W finale A brała także udział zawodniczka Stoczniowca Gdańsk Nikola Mazur. Udało jej się zająć 7. miejsce. Natomiast druga w finale B była inna z reprezentantek gdańskiego klubu - Kamila Stormowska.

Zmagania mężczyzn wygrał Holdender Jens van T'Vout. Drugi był Belg Stijn Desment, a trzeci Friso Emons. Tuż za podium znalazł się Diane Sellier. Francuz startujący dla Polski, a zarazem zawodnik Stoczniowca atakował na ostatnim okrążeniu, ale ostatecznie do medalu zabrakło naprawdę niewiele, bo 0,221 sekundy! 10. miejsce zajął Paweł Adamski, który po upadku w półfinale, musiał zadowolić się walką w finale B.

Mistrzostwa Europy w short tracku. Udane kwalifikacje dla biało-czerwonych Mistrzostwa Europy w short tracku. Udane kwalifikacje dla biało-czerwonych

Rozegrano także półfinały w sztafetach kobiet i mężczyzn. Obie udanie przeszły ten etap i zameldowały się w niedzielnych finałach. Z kolei w ćwierćfinale 2. miejsce zajęła sztafeta mieszana i w jutro rywalizować będzie w półfinale.