• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mistrzostwa Europy w short tracku. Udane kwalifikacje dla biało-czerwonych

Mikołaj Pachniewski
12 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (16)
aktualizacja: godz. 16:25 (13 stycznia 2023)
Mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się w hali Olivia w dniach 13-15 stycznia. Mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się w hali Olivia w dniach 13-15 stycznia.

W hali Olivia trwają mistrzostwa Europy w short tracku. W piątek odbyły się kwalifikacje i wyścigi ćwierćfinałowe sztafet męskich i mieszanych. Biało-czerwoni poradzili sobie znakomicie i wszyscy w dniach 14-15 stycznia będą walczyć o medale.Aktualizacja, 13.01.2023, godz. 16:25

Za nami już wyścigi kwalifikacyjne we wszystkich konkurencjach. Na dystansie 500 m awans do ćwierćfinału uzyskały wszystkie reprezentantki Polski: Nikola Mazur, Natalia MaliszewskaGabriela Topolska. Co ciekawe, to właśnie Maliszewska uzyskała najlepszy czas spośród wszystkich siedmiu wyścigów (43,903 s). Zawodniczka Juvenii Białystok, Topolska oraz Kamila Stormowska awansowały do ćwierćfinału na dystansie 1000 m. Te dwie ostatnie poradziły sobie także na dystansie 1500 m.Na tym samym dystansie kwalifikacje udanie przeszło także trio Polaków na czele z zawodnikiem Stoczniowca: Diane Sellierem. Ponadto do ćwierćfinału awansowali Michał NiewińskiŁukasz Kuczyński. Ta sama trójka równie dobrze poradziła sobie na dystansie 1000 m. Niewiński i Sellier znaleźli się już także w półfinale na dystansie 1500 m. W repasażach walczyć będzie musiał o to Paweł Adamski.

Awans do półfinału wywalczyła sztafeta mężczyzn w składzie: Diane Sellier, Paweł Adamski, Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński. Udało się to także sztafecie mieszanej, w której skład wchodzą: Łukasz Kuczyński, Natalia Maliszewska, Michał Niewiński i Kamila Stormowska.
W dniach 13-15 stycznia gdańską halę Olivia opanują przedstawiciele 25 krajów, by walczyć w mistrzostwach Europy w short tracku. Wśród nich są także zawodnicy Stoczniowca Gdańsk: Diane Sellier, Kamila Stormowska oraz Nikola Mazur. Nie zabraknie także innych gwiazd tej dyscypliny na czele z: Holenderkami Suzanne Schulting, Xandra Velzeboer, Yarą van Kerkhof, czy Polką Natalią Maliszewską.

Zmagania rozpoczną się w piątek, 13 stycznia o godz. 10:30, od biegów kwalifikacyjnych, zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i sztafetach. Dzień później odbędą się finały na dystansie 500 i 1500 m kobiet i mężczyzn, natomiast w niedziele rozstrzygną się wyścigi sztafet oraz na dystansie 1000 m. Biało-czerwoni szanse medalowe mają w co najmniej czterech konkurencjach.

- Największe emocje zapowiadają się w sobotę, gdyż odbędą się finały na dystansie 500 m kobiet i mężczyzn. Bardzo liczymy w nich na Natalię Maliszewską i Diane Selliera. Oboje są pretendentami do medali. Spore nadzieje wiążemy też ze sztafetami: męską, damską i mieszaną. Już wiele razy w zawodach Pucharu Świata stawały one na podium i myślę, że mamy szanse na podium - mówi nam Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy PZŁS.

Przeczytaj o Diane Sellierze, który jest jednym z faworytów do medaluDla zawodników Stoczniowca Gdańsk będą to szczególne zawody. Na domowym lodowisku przy wsparciu kibiców, przyjaciół i rodzin, będą oni starali się wywalczyć jak najlepszy wynik. Szanse na to są spore. Diane Sellier jest jednym z kandydatów do złota na dystansie 500 m, Kamila Stormowska i Nikola Mazur stanowią część sztafety kobiet, która również jest pretendentem do medalu, a Francuz ścigający się dla Polski i Stormowska wystartują także w sztafecie mieszanej, która w Pucharze Świata w Ałmatach po raz pierwszy stanęła na 3. stopniu podium.

- Zawsze najwyższą formę mam na drugą część sezonu, co dobrze się składa, bo wtedy wypadają najważniejsze imprezy: mistrzostwa świata, czy tak jak teraz, mistrzostwa Europy. Szansa na medal jest, ale nie wybiegam za bardzo w przyszłość. Skupiam się na tym, by przejechać kilka dobrych biegów, które mogą dać medale, ale nie nastawiam się na to. Najpierw myślę, co zrobić, żeby tak było. Cieszę się, że zawody odbędą się w Gdańsku i będzie tyle ludzi na trybunach, to dodatkowa ekscytacja - mówi nam Nikola Mazur, która od 2019 roku jest zawodniczką Stoczniowca.

Sprawdź, kto z Trójmiasta ma szansę pojechać na ZIO w 2026 roku?Zobacz, jak wyglądają zawody w short tracku. Materiał archiwalnySprzedaż biletów trwa w serwisie eBilet.pl Kibice mogą korzystać z szeregu promocji, m.in. bezpłatnego biletu na piątkowe eliminacje przy zakupu wejściówki na zmagania w sobotę lub niedzielę, czy atrakcyjnych zniżek przy zakupie dwóch lub więcej biletów. Cena pojedynczej wejściówki to 40 zł. Władze PZŁS przygotowały także dla kibiców atrakcje. Transmisje z zawodów przeprowadzi Polsat Sport Extra i Polsat Sport News.

- Emocje na lodzie i na trybunach będą warte stawienia się w hali Olivia. Ponadto dla kibiców przygotowaliśmy show świetlno-laserowe oraz nagrody i upominki, które rozdawać będzie na trybunach nasza maskotka - dodaje Niedźwiedzki.

Przeczytaj o sukcesach łyżwiarzy Stoczniowca w mistrzostwach PolskiHarmonogram zawodów:


Piątek
Sesja eliminacyjna 10:30
1500m kobiet i mężczyzn - ćwierćfinały
500m kobiet i mężczyzn - ćwierćfinały
1000m kobiet i mężczyzn - ćwierćfinały
Sztafeta mieszana - ćwierćfinały
Sztafeta mężczyzn - ćwierćfinały

Sobota
10:00 Repasaże
1500m kobiet i mężczyzn
500m kobiet i mężczyzn
14:02 Finały
1500m kobiet i mężczyzn
500m kobiet i mężczyzn
Sztafeta kobiet - półfinały
Sztafeta mężczyzn - półfinały

Niedziela
10:30 Repasaże
1000m kobiet i mężczyzn
Sztafeta kobiet - Finał B
Sztafeta mężczyzn - Finał B
14:02 Finały
1000m kobiet i mężczyzn
Sztafeta mieszana - półfinały, finały
Sztafeta kobiet i mężczyzn - finały

Miejsca

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (16)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane