Mistrzostwa Polski na jubileusz

8 czerwca 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Mistrzostwa Polski będą głównym punktem obchodów jubileuszu 50-lecia gdańskiego związku judo. Od piątku do niedzieli najlepsze judoczki i judocy w kraju walczyć będą o medale w hali AWFiS przy ul. Wiejskiej. W trakcie turnieju karierę zakończy mistrzyni Europy i olimpijka Adriana Dadci. W ubiegłym roku gdańszczanie zdobyli aż 15 medali, w tym trzy złote: Paulina Rańczuk, Magdalena Koziól i Paweł Smoliniec.

Gdańszczanki zdominowały kategorię open, w której finał był ich wewnętrzną sprawą. Magdalena Kozioł pokonała Paulinę Raińczuk. Wcześniej ta pierwsza zdobyła brąz + 78 kg, a druga została mistrzynią do 70 kg. Do akademickiego mieszka wpadło jeszcze siedem medali - srebrne: Iwona Machałek (52 kg), Monika Woźniak (57), Weronika Raińczuk (63); brązowe Katarzyna Styra (48), Małgorzata Bielak i Monika Cabaj (obie 57), Agnieszka Czepukojć (78).

Ponadto w ubiegłym roku tytuły zdobyły:
48 kg Katarzyna Półkośnik (AZS AWF Warszawa); 52 kg Barbara Bukowska (Śląsk Wrocław); 57 kg Inga Gołaszewska (Gwardia Warszawa);
63 kg Aneta Szczepańska (Olimpijczyk Włocławek); 78 kg Agnieszka Chlipała (Gwardia Bielsko Biała); +78 kg Małgorzata Górnicka (AZS AWF Wrocław).

Gdańszczanie zdobyli cztery medale. Mistrzem kraju w kategorii open i trzecim zawodnikiem kategorii do 100 kilogramów był Paweł Smoliniec (AZS AWFiS Gdańsk). W tej samej wadze na najniższym stopniu stanął obok niego Michał Zieniawa (UKS Budokan Gdańsk), a złoto odebrał Kamil Panek (AZS AWFiS).

Ponadto w ubiegłym roku tytuły zdobyli:
60 kg Tomasz Kowalski (AZS Opole); 66 kg Artur Kłys (Wisła Kraków); 73 kg Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa)81 kg Łukasz Bałanda (AZS UW Warszawa, wychowanek UKS Conrad Gdańsk); 90 kg Przemysław Matyjaszek (GKS Czarni Bytom); +100 kg Grzegorz Eitel (WKS Gwardia Warszawa).

Program gdańskich mistrzostw:
9.06. piątek: startują kategorie wagowe: mężczyźni +100 kg, 100 kg, 90 kg, 81kg; kobiety +78 kg, 78 kg,70kg; od godziny 9,30 eliminacje, 17,30 uroczyste otwarcie mistrzostw, 17,45 walki o brązowe medale, 18,30 walki finałowe i dekoracja.
10.06. sobota: mężczyźni 73 kg, 66 kg, 60 kg; kobiety 63 kg, 57 kg, 52 kg, 48 kg; 9,30-16,00 eliminacje, 17,30 walki o brązowe medale, 18,30 walki finałowe i dekoracja.
11.06. niedziela: 9,30 walki eliminacyjne kategorii open kobiet i mężczyzn, 14,00 - 16,00 walki o medale brązowe, finałowe i dekoracja.