Mistrzostwa Świata - dzień 2

Maciej Napiórkowski
22 stycznia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Piłkarze ręczni nie mają odpoczynku. Już drugi dzień trwają zmagania w ramach Mistrzostw Świata. Polacy ponieśli drugą porażkę. W grupie biało - czerwoni zajmują piątą pozycję.

Grupa A:

Polska - Hiszpania 25:34 (16:17)
Polska: Andrzej Marszałek, Rafał Bernacki - Tomasz Paluch 3, Marcin Lijewski 3, Damian Drobik 2, Dawid Nilsson 1, Krzysztof Górniak 1, Robert Lis 1, Michał Kubisztal 2, Damian Wleklak 1, Mariusz Jurasik 1, Bartosz Wuszter 3, Leszek Starczan 3, Maciej Dmytruszyński 4
Hiszpania: Barrufet - Entrerrios 6, Perez 1, Masip, Hernandez 4, Garralda 1, Dujshebaev 3, Callaghan 2, A.C Ortega 6, Colon 2, M. Ortega 3, Garcia 4
Kary: Polska 12, Hiszpania 10 min

Polacy niespodziewanie objęli prowadzenie 2:0. Następnie gra stała się bardzo wyrównana. W 17 minucie, podaczas gdy dwóch Polaków zostało odesłanych na 2 minuty kary, Hiszpanom udało się uzyskać przewagę 11:7. Dobra gra Polaków w ataku sprawia, że na przerwę schodzimy przegrywając tylko jednym trafieniem. Na drugą połowę do bramki został wydelegowany Rafał Bernacki. Zmienił on słabo spisującego się Andrzeja Marszałka. Kapitan naszej reprezentacji grał wyśmienicie. Gorzej spisywali się jego koledzy w lini ataku. Dwadzieścia dziewięć nie wymuszonych błedów popełnionych przez polskich zawodników w ataku musi się odbić niekorzystnie na wyniku pojedynku. W drugiej odsłonie dopiero dziesiąty rzut Hiszpanii trafia do polskiej bramki (wcześniej doskonale broni Bernacki). Nasi zawodnicy nadal nie mają koncepcji na grę w ataku. W drużynie Hiszpanii doskonale działa wysoka i ruchliwa obrona 3-2-1. Dodatkowo przez cały mecz nie przeprowadzamy ani jednego kontrataku. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 25:34.
Nikt nie spodziewał się, że podopieczni Bogdana Zajączkowskiego wygrają dwa pierwsze mecze. Wiadomo było, że Polska nie należy do światowej elity. Kolejne mecze z Tunezją, Maroko i Kuwejtem pokażą na co stać Polskie Orły. Cieszymy się że nasi zawodnicy podjęli walkę z lepszym, bardziej utytułowanym rywalem. Chwilami graliśmy z nimi jak równy z równym. To napawa optymizmem przed dalszymi grami Polaków.

6. Kuwejt 2 0 0 2 34:65 0

Na kolejnych miejscach: nazwa drużyny, ilość meczy, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki: zdobyte i stracone, punkty

6. Egipt 2 0 1 1 48:54 1

Środa jest dniem przerwy w turnieju. Do gry zawodnicy powrócą w czwartek.
Czwartkowy terminarz "polskiej grupy":
Maroko - Kuwejt
Tunezja - Polska
Hiszpania - Jugosławia

Opinie (4)

• teraz ok

W tym artykule juz po pierwszym zdaniu wiemy że to ręczna, brawooo!!!!!!!!!!
    Panie Napiórkowski tak dalej i bedzie Pan Naczelnym.

• 0 0

• Ciezko kapujaca mozgownica

Baran, wchodzi na sport.trojmiasto.pl i do tego w rubryke o pilce recznej a jemu jeszce w kazdym zdaniu trzeba pisac ze to o pilke reczna chodzi

bueheheheh

Szkoda slow.
    btw. Panie Naczelny, moze takie beznadziejne opinie (jak ta wyzej wozniaka) po prostu beda kasowane - prosze to rozwazyc.
    Pozdrawiam

• 0 0

• anonim powyżej

A kim ty jesteś cwaniaku.
    Pewnie grasz na fletach w operze bałtyckiej!
    Jak nie masz pojecia o pisaniu artykułów sportowych to zamknij d***!

• 0 0

• :-)

Dam juz temu "uroczemu" panu W. spokoj - prosze sie jednak "przezucic" na pisemka typu BRAVOgirl i inne takie, tam jest wszystko klarowne(kolorowe) i jasne jak slonce i nie ma nic o pilce recznej a ja odnosze wrazenie ze Pan sie meczy jak czyta jakies artykuly z nia zwiazane. Pozdrawiam trojmiasto.pl