Mistrzynie Polski rozgromiły rewelację PLKK

Krzysztof Klinkosz
21 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarki Lotosu Gdynia walczyły w sobotę w Toruniu z miejscową Energą okrzyknięta rewelacja tego sezonu. Jak się jednak okazało ta opinia jest mocno przesadzona gdyż mistrzynie Polski nie miały żadnego problemu z odniesieniem wysokiego zwycięstwa 81:55 (20:11, 24:13, 19:14, 18:17).

ENERGA: Egenti 22, Gladden 6, Gulak - Lipka 4, Radwan 3, Ristić 1 - Waligórska 6, Jasnowska 5, Bajerska 2, Gajda 2, Gala 0.

LOTOS: Matović 17, Podrug 10, Beard 9, Pawlak 6, Tomiałowicz 0 - Sosnowska 14, Phillips 12, Leciejewska 10, Jujka 2, Kaczmarska 1.

Gdynianki nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem wysokiego i przekonywującego zwycięstwa nad sąsiadkami z tabeli. Już po pierwszej kwarcie mistrzynie Polski objęły wyraźne prowadzenie, które powiększały regularnie do końca pierwszej połowy.

Mecz praktycznie rozstrzygnął się na początku drugiej kwarty, którą gdynianki wygrały 12:2. Koszykarki z Torunia nie mały argumentów, którymi mogłyby się przeciwstawić podopiecznym Jacka Winnickiego.

W Enerdze próbowała napsuć krwi gdyniankom Nwaamaka Charity Egenti koszykarka z Nigerii zdobyła wprawdzie 22 punkty, ale większość z nich już w drugiej połowie kiedy sprawa zwycięstwa w meczu była już praktycznie rozstrzygnięta. Niemal zupełnie nie liczyła się w sobotę Alicia Gladden, która do tej pory była najskuteczniejszą koszykarką "Katarzynek".

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Lotos Gdynia po "trojce" Ivany Matović prowadził 42:20 a ostatecznie po 20 minutach gdynianki prowadziły 20 punktami (44:24).

Około 20-pinktowa przewaga gdynianek utrzymywała się przez całą trzecia część gry. Kiedy już gospodynie odrabiały kilka punktów Lotos poprawiał swoją defensywę i torunianki popełniały proste błędy niemal bez walki oddając piłkę.

W czwartej kwarcie przewaga Lotosu sięgnęła nawet 30 punktów (70:40), wówczas jednak trener mistrzyń Polski desygnował do gry zawodniczki, które z reguły rzadziej pojawiają się na parkiecie i gospodynie w niewielkim stopniu zniwelowały dystans punktowy.

Tabela wprowadzona: 2009-11-22
Pozostałe wyniki 11 kolejki ekstraklasy koszykarek: Odra Brzeg - Artego Bydgoszcz 83:64 (14:16, 23:18, 25:5, 21:25), Blachy Pruszyński Lider Pruszków - INEA AZS Poznań 69:93 (25:29, 20:20, 15:19, 9:25), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Super Pol Tęcza Leszno 87:73 (15:16, 26:30, 19:12, 27:15). Niedziela: CCC Polkowice - Utex ROW Rybnik 59:68 (17:21, 16:14, 14:11, 12:22), MUKS Poznań - TS Wisła Can Pack Kraków 58:92 (18:25, 11:22, 11:21, 18:24).

Opinie (6) 1 zablokowana

• Brawo Lotos Arka

• 2 6

• POPRAWA IMIENIA

CLAUDIA SOSNOWSKA POPRAWNIE A NIE KLAUDIA SOSNOWSKA NIEPOPRAWNIE I WSZYSTKO W TEMACIE BRAWO DZIEWCZYNY ZA ZJEDZENIE I POLKNIECIE TORUNSKICH PIERNICZKOW ZAWSZE I WSZEDZIE LOTOS GDYNIA NAJLEPSZY JEST I BEDZIE!!!

• 6 2

• Brawo

fajny mecz.I młode zaczynają w Lotosie dobrze grać.

• 4 2

• mistrzynie Polski

to mistrzynie Polski, a z tym, że toruńskie dziewczyny to 'rewelacja przesadzona' się nie zgadzam :)

Dobrze, że polskie dziewczyny ocenione są najwyżej.. z Claudią na czele.. he.

• 3 1

• Przeciez nie da sie na to patrzec (1)

Czy oprocz rodzin i znajomych zawodniczek ktokolwiek przychodzi na mecze koszykowki kobiet?