Młodzież Arki odblokowana na dobre

14 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze Arki w Młodej Ekstraklasie mieli olbrzymie kłopoty z wygrywaniem meczów. Najwyraźniej teraz to już przeszłość, bo drugiego z rzędu rywala gdynianie u siebie ograli wyraźnie. Podopieczni Jacka Dziubińskiego triumfowali nad ŁKS Łódź 3:1 (3:0). Lechia Gdańsk nie wykorzystała szansy, aby objąć prowadzenia w tabeli, ale do lidera odrobiła kolejny punkt

.

Paweł Czoska 20, Wojciech Barnik 40, Krzysztof Przytuła 45 (karny) - Adrian Świątek 82.

ARKA: Zoch - Wilczyński, Weinar, Robakowski, Kowal - Jaszczyk (79 Dziubiński), Przytuła, Barnik, Czoska, Sulima (62 Bułka) - Kojder (70 Kaźmierczak).

ŁKS: Ivanović (46 Waśków) - Kuklis (31 Jarmuda), Bendkowski, Bełdziński, Mordzakowski - Ostalczyk (46 Łakomy), Dyhdalewicz (68 R.Świątek), Rosiak, Grala - A.Świątek, Bartosiewicz (46 Rubinkowski).

Trzy tygodnie temu gdynianie rozbili przy ul. Olimpijskiej Lecha Poznań aż 4:1. W Wielki Piątek trzy gole ŁKS strzelili już do przerwy. Wynik pierwszej połowy z karnego ustalił Krzysztof Przytuła, który po chorobie został skierowany, aby odbudować formę w meczu z młodzieżą.

Szkoda, że gdynianie do zmianie stron nie poszli za ciosem. Tym samym nastąpiła powtórka z jesieni z Łodzi, gdy w drugiej połowie jedyną bramkę strzelił ŁKS, a mecz zakończył się wygraną Arki 3:1. Co ciekawe wówczas też piłkę do siatki rywali posłali Barnik i Czoska.

Na zakończenie 23. kolejki grali liderzy. Ich mecze odbyły się równolegle. Lechia nie wykorzystała szansy na objęcie prowadzenia, gdyż dotychczasowy przodownik przegrał w Warszawie. Gdańszczanie zremisowali na wyjeździe z piątą drużyną tabeli - GKS Bełchatów 0:0.

GKS: Paprocki - Lipiński, Słomian, Kalkowski, Michalak - Tosik, Stąporski (46 Kuświk), Bocian, Zawodziński, Jacak (46 Kornacki) - Pieczara

LECHIA: Kubiński - Weber (72 Wiech), Gładczuk, Midzierski, Osłowski - Pietrowski, Krysiński, Łuczak (67 Grzywacz), Stępień (58 Tofil), Włodkowski - Kowalkowski (46 Duda).

Tabela wprowadzona: 2009-04-16

Pozostałe wyniki 23. kolejki: Lech Poznań - Piast Gliwice 0:0, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 4:1 (0:1), Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0), Cracovia - Legia Warszawa 0:2 (0:2), Odra Wodzisław - Polonia Bytom 1:1 (1:0), Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 2:1 (1:1).