Młodzież na parkiecie

29 stycznia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarze ręczni AZS AWFiS Gdańsk, którzy wcześniej zapewnili sobie tytuł mistrza województwa pomorskiego juniorów młodszych, wskażą wicemistrza. Podopieczni Marka Mońki wobec MTS Kwidzyn nie zastosowali taryfy ulgowej. Wygrali na wyjeździe 32:29 (13:12). Z kolei w tej samej kategorii wiekowej akademiczki nie znalazły recepty nad Sambora Tczew. Dla zespołu Eugeniusza Kwiatkowskiego sukces w Gdańsku 28:23 (14:12) to siódme zwycięstwo w tym sezonie.

MTS: Kisielnicki, Jaraszek - Wyciszkiewicz 3, Kozłowski, Hanis 2, Czyrson 8, Jaszczyński 6, Sulej 2, Peret 7, Ożóg.
AZS AWFiS: Bach, Szynszecki - Belzyt 3, Steege 7, Serwatko, Ciszewski, Fijałkowski 6, Narloch 1, Gołąbek 3, Jurkiewicz 6, Przyłucki 1, Maruszewski, Szyrszyng 5.

Goście prowadzili przez cały mecz. Jednak ich przewaga nigdy nie była wyższa niż cztery bramki. Najpierw przewagę akademikom dały rzuty Marcina Fijałkowskiego, a w końcówce zwycięstwa pilnowali po trafieniach Radosława Steege. Zespół Jarosława Kalińczaka cały czas był blisko, ale tylko czterokrotnie udało mu się wyrównać. Na 3:3, 4:4 i 25:25 doprowadzał tczewian Rafał Czyrson, a na 11:11 rzucił Mateusz Hanis.

Tabela po jedenastej kolejce juniorów starszych:

1. AZS AWFiS 13:1 217-187
2. Kwidzyn 5:11 210-226
3. Sambor 4:10 159-173

AZS AWFiS: Kordunowska - Łoś, Zimna 1, Tyda 6, Hintz 1, Koprowska, Światlak 7, Trojanowicz, Górska 3, Brzóska, Sawicka 1, Wypasek, Kordunowska 2, Świątek 2.
SAMBOR: Rostankowska, Nowak - Fryca 2, Ksobiak 3, Tarasiewicz, Kasprzak 2, Kula 6, Woźniak, Midura 6, Gdaniec, Sulżycka 6, Wołowiec 3.

Sambor w tym sezonie jeszcze nie stracił punktu. U siebie rozbił akademiczki 39:26. Podobny wynik zwiastowały pierwsze minuty rewanżu. Tczewianki szybko odskoczyły na 5:1, a mogły mieć jeszcze lepsze otwarcie, gdyby nie zmarnowały dwóch karnych. Podopieczne Heleny Bochińskiej należy pochwalić, że systematycznie zmniejszały straty. Po przerwie trzykrotnie próbowały nawet przejąć inicjatywę, gdy punktowała Sylwia Światlak, ale bezskutecznie. Akademiczkom udało się jedynie remisować 14:14 i 17:17, a w 50 minucie zbliżyć się na 21:22. Na więcej nie pozwoliła Jaśmina Wołowiec, która wszystkie swoje bramki zdobyła w ostatnich sześciu minutach gry.

W drugim meczu ósmej kolejki Izohan Gdynia wygrał ze Słupią 38:22 (19:11). Pauzował MTS.

• Niepokonani

W ostatnim meczu AZS wygral we wlasnej hali z Samborem. Mecz nie byl najlepszym widowiskiem, duzo bledow i niecelnych rzutow padalo z obydwu stron.
    Teraz czas na rozgrywki ogolnopolskie.

• 0 0

• Bledy

AZS gra w lidze juniorow starszych(mlodziezowcow), a nie juniorow mlodszych, jak napisano w artykule

• 0 0

• Tak jak mówilem komar jesteśmy niepokonani!!!

• 0 0

• Brawo dziewczyny

wiem, ze byl to dla Was ciezki mecz , ale mogl sie podobac, zycze Wam i trenerce aby nastepne mecze byly wszystkie wygrane, zaslugujecie na to. Trzymam za Was kciuki. Sylwia widze ze forme utrzymujesz i grasz systematycznie brawo dziewczyno. Tak trzymaj.

• 0 0

• Prosimy o opis z ostatniego meczu AZS AWFiS z Tczewm!!!

• 0 0

• a gdzie wiadomosci

z meczu juniorek mlodszch AZS AWFiS z Kwidzynem.

• 0 0

• BRAVO LASKI

Cześć dziewczyny, tu Wasza kontuzjowana bramkarka!!!!Trzymajcie tak dalej!!!Jeśteśmy najlepsze-damy radę!!!!!!

• 0 0

• Zgadza sie mecz z nami (Tczewem) nie był dobrym widowiskiem. AZS-owi nie szło, ale nam nie szło bardziej, skąd ostateczna klęska. W barażach z Jeżykiem powinno pojść lżej i mam nadzieje że na tym nie zakończymy grania w tym sezonie. Co do "niepokonanych z Gdańska"- cholernie jestem ciekawy jak wam pójdzie w ćwierćfinałach. Zobacze czy wy jesteście tacy dobzi, czy my tacy słabi. Czas pokaże. Sambor- III miejsce na 3. Gorzej być nie może...