Molex lepszy w meczu na szczycie Ligi Środowiskowej

kfk
1 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat 9. sezon Środowiskowej Basket Ligi
Dostęp do strefy podkoszowej starogardzian był mocno ograniczony. A sporadyczne wejścia gdańszczan (na zdjęciu Damian Swaciński z Wu Team) były często podwajane, czy potrajane przez koszykarzy zespołu Molex. Dostęp do strefy podkoszowej starogardzian był mocno ograniczony. A sporadyczne wejścia gdańszczan (na zdjęciu Damian Swaciński z Wu Team) były często podwajane, czy potrajane przez koszykarzy zespołu Molex.
Starogardzianie jako jedyni w rozgrywkach Ligi Środowiskowej w koszykówce zachowują komplet punktów. W meczu na szczycie Molex niespodziewanie łatwo pokonał Wu Team Gdańsk 53:18. Znacznie więcej emocji wywołały pozostałe pojedynki 4. kolejki spotkań Amatorskich Mistrzostw Trójmiasta. Zawodom patronuje portal Trojmiasto.pl.

Nie takiej konfrontacji pomiędzy mistrzem pierwszej a drugiej edycji Ligi Środowiskowej spodziewali się kibice. Od pierwszych minut spotkania rywalizację zdominowali gracze Moleksa. A po celnych rzutach osobistych Łukasza Zaborowskiego starogardzianie prowadzili już 13 punktami (16:3). Zawodnicy Wu Team, grający bez swojego lidera Jakuba Szmidta, praktycznie odcięci zostali od zbiórek. Pod koszem jedynie Damian Swaciński (200 cm) próbował stawiać czoła środkowym podopiecznych Rafała Drwięgi. W efekcie wysoka wygrana zwycięzcy drugiej edycji Amatorskich Mistrzostw Trójmiasta.

Więcej wrażeń dostarczyło spotkanie trzeciej ekipy z outsiderem rozgrywek. Slama Jama Sopot, będąc zdecydowanym faworytem pojedynku z Korsarzem Gdańsk, musiała się mocno natrudzić, by sprostać poczynaniom koszykarzy Marka Juszczaka. A po trafieniu zza łuku Pawła Muchy (13 pkt, z czego 3 "trójki" oraz 2 asysty) już tylko jedno "oczko" (24:23) dzieliło obie ekipy. Wyrównany bój toczył się również w trzeciej kwarcie i dopiero w ostatniej odsłonie team Bartłomieja Perzanowskiego odskoczył rywalom. Oldbojom z grodu Neptuna nie udało się zdobyć żadnego punktu, przegrywając czwartą część zmagań aż 0:14.

Najbardziej widowiskowe, a zarazem emocjonujące okazały się dwa ostatnie spotkania czwartej kolejki. W derbach Sopotu nieoczekiwanej porażki doznało Morpho. Wynik otworzył Mikołaj Kortalla (11 pkt, 2 as, 1 blok) i jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie "czarnych". Jeszcze w pierwszej kwarcie po trafieniu Kortalli (13:13) i Adama Szewczyka (15:15) mieliśmy dwa wyrównania. Młodzi zawodnicy Przeciągów zagrali zespołowo, systematycznie przejmując kontrolę nad meczem. Z kolei Morpho, pod nieobecność Bartosza Dzierżyńskiego, nie radziło sobie z grą pod presją. Kolegów do walki próbował poderwać jeszcze w drugiej kwarcie Marcin Józefczyk (5 pkt), zdobywając w tej części meczu wszystkie swoje punkty, po których Morpho dwukrotnie dochodziło rywali (34:38 i 37:40).

Po przerwie znów zabłyszczał Kortalla (40:42), ale przechwyt Wojciecha Grążawskiego (18 pkt) i kolejne jego trafienia zniechęcało rywali do pogoni podopiecznych Bartłomieja Szulca. Kluczowym momentem derbów okazało się podwójne przewinienie techniczne Michała Kalińskiego (13 pkt). Wtedy po rzutach lidera Adama Worzały, Przeciągi objęły najwyższe prowadzenie (40:51), dowożąc zwycięstwo do końcowej syreny spotkania.

Zawodnicy KKS Demolki Gdańsk dali się już poznać jako drużyna dobrze radząca sobie w obronie. Tym razem Rafał Struzik (13 pkt) i spółka zmierzyli się z Comarchem Gdańsk, o sile którego stanowią dwie "wieże" - Daniel Stark (21 pkt) i Rafał Kwarciany (13 pkt). W składzie żaków zabrakło natomiast nominalnego środkowego Przemysława Samojło. Nie przeszkodziło to studentom PG i AWFiS wypracować po rzucie zza linii 6,75 m Pawła Baranowskiego 14-punktową przewagę (25:11).

Informatycy wyszli na drugą kwartę mocno zmotywowani a za sprawą twardej defensywy wygrali tę odsłonę 14:4. "Niebiescy" z minuty na minutę zmniejszali stratę. A na 33 sekundy przed końcem konfrontacji, po trafieniu z półdystansu Patryka Sworczuka, po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (43:42). Losy potyczki miał szansę odwrócić jeszcze Maciej Lendmesser (6 pkt, 1 as), który jednak nie wykorzystał żadnego rzutu wolnego. Tuż przed syreną wynik poprawił jeszcze Grzegorz Brzostowski i Comarch mógł się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Wyniki spotkań 4. kolejki I LŚ:

Wu Team - Molex 18:53 (5:16, 3:9, 6:9, 4:19)
Wu Team: Przemysław Gdaniec 4, Maciej Kozieł 4, Damian Swaciński 4, Andrzej Pawłowicz 2, Adam Pszczoła 2, Paweł Pszczoła 2, Michał Gadowski 0, Tomasz Ronkowski 0.
Molex: Dawid Żygowski 14, Łukasz Zaborowski 13, Krzysztof Biesiada 12(2), Krzysztof Drwięga 6, Rafał Drwięga 5, Janusz Konkel 2, Paweł Drożyński 1, Ireneusz Mecka 0.

Slama Jama - Korsarz 51:35 (14:9, 10:14, 13:12, 14:0)
Slama Jama: Michał Cebula 14(2), Tomasz Chwiałkowski 11, Krzysztof Kałahur 10(1), Arkadiusz Moras 5(1), Robert Rachwał 5, Bartłomiej Perzanowski 4, Mariusz Ochocki 2, Andrzej Maciorowski 0, Paweł Muzykiewicz 0.
Korsarz: Paweł Mucha 13(3), Maciej Szymczak 12(1), Krzysztof Markiewicz 5, Maciej Łużniak 3(1), Jarosław Szymański 2, Sławomir Ciesielski 0, Adam Lipski 0, Błażej Zawistowski 0, Damian Łowczy 0.

Morpho - Przeciągi 49:58 (15:15, 11:16, 11:9, 12:18)
Morpho: Michał Kaliński 13, Mikołaj Kortalla 11, Jakub Jabłoński 8, Ryszard Pietrzykowski 6, Marcin Józefczyk 5, Robert Rejmer 4, Adam Szewczyk 2, Krzysztof Pielak 0.
Przeciągi: Adam Worzała 19(1), Wojciech Grążawski 18, Norbert Samson 10(2), Borys Gustafsson 6, Alan Saka 5(1), Paweł Dąbrowski 0, Kamil Smoczyński 0, Bartłomiej Szulc 0, Szymon Łojewski 0.

KKS Demolka - Comarch 42:44 (25:12, 4:14, 8:3, 5:15)
Demolka: Rafał Struzik 13(1), Paweł Baranowski 12(1), Paweł Korthals 8, Maciej Lendmesser 6, Jarosław Dudziński 3, Michał Jabłoński 0, Maciej Szatkowski 0.
Comarch: Daniel Stark 21, Rafał Kwarciany 13, Grzegorz Brzostowski 4(1), Przemysław Grzanka 3(1), Patryk Sworczuk 2, Łukasz Serkowski 1, Łukasz Błoński 0, Szymon Mrozik 0.

godz. 20.00 Wu Team - Morpho

Od tegorocznej edycji, Amatorskie Mistrzostwa Trójmiasta toczą się w dwóch klasach rozgrywkowych. Już 4 listopada do rywalizacji włączą się drugoligowcy, którzy powalczą o awans do pierwszej ligi. Zmagania toczyć się będą w dwóch grupach po osiem drużyn.

Honorowy patronat nad Ligą Środowiskową, organizowaną przez Instytut Informacji Publicznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Trivium EWP, sprawują - marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz prezydenci - Gdańska Paweł Adamowicz, Sopotu Jacek Karnowski i Gdyni Wojciech Szczurek.
kfk

Opinie (7)

• coz Molex lepszy jest

• 2 1

• ciekawostka (1)

Przyczyny porażki Wu Teamu są jasne:nie było Danki ze Szczecina i zdecydowanie nie było kopyta.I tym razem nie wszystko było si.Nie wiem czy nie powinni zakontraktować dodatkowo Pani Barbary...
    Co o tym myślicie?

• 3 0

• Sądzę że zespól Wu Team chyba bał się tej konfrontacji jak żółw błota i tu bym upatrywał przyczynę porażki a jeśli chodzi o Dankę to ona nigdy nie będzie pijana bo jest za mądrą kobietą:)

• 2 0

• jeszcze o Wu

zauważyliście,że Wu Team nie gra w tym roku swojej żelaznej zagrywki czyli "Szybkości czasu"???W sumie wiadomo ,że Bruce Lee karate mistrz nigdy nie uderza w prawo, więc czemu oni tego nie grają?