Monika z nowym rekordem

Kryst.
25 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Monika Pyrek (Lechia Gdańsk), brązowa medalistka mistrzostw świata w skoku o tyczce, ustanowiła podczas mityngu Gaz de France w Lievin halowy rekord Polski rezultatem 4,56 m. Poprzedni także należał do Pyrek, która w środę skoczyła w Pireusie 4,50 m. Wygrała Rosjanka Swietłana Fieofanowa. Wynikiem 4,74 m poprawiła o centymetr własny rekord świata. Pyrek zajęła drugie miejsce.

Na tych samych zawodach rekord kraju w biegu na 800 metrów poprawił Paweł Czapiewski. Zawodnik Grupy Lekkoatletycznej Elite Cafe przebiegł ten dystans w czasie 1.46,52. Poprzedni wynosił 1.47,02 i należał do Wojciecha Kałdowskiego (Lechia Gdańsk), który ten wynik uzyskał 30 stycznia 2000 roku w Dortmundzie. Czapiewski w doborowej stawce zajął piąte miejsce. Zwyciężył Szwajcar Andre Bucher. Mistrz olimpijski czasem 1.45,08 poprawił rekord kraju. Drugie miejsce zajął Wilson Kipketer (Dania), podopieczny Sławomira Nowaka.