Na początku zanosiło się na pogrom

Marta
16 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

VBW Gdynia

Koszykarki Lotosu Gdynia kontynuują zwycięską serię pod wodzą nowego trenera na krajowych parkietach. W niedzielę mistrzynie Polski pokonały w wyjazdowym meczu SuperPol Tęczę Leszno 80:70 (23:8, 19:23, 24:16, 14:23). Gdynianki już na otwarcie meczu pokazały, kto będzie rządził na parkiecie zdobywając w pierwszej kwarcie niemal 3 razy tyle punktów co rywalki.

TĘCZA: Fox-Griffin 19, Kułaga 12, Czarnecka 11, Mukosiej 7, Cheek 4 - Grabowska 11, Urbaniak 4, Goff 2.

LOTOS: Wright 22, Jujka 20, Swanier 13, Tomiałowicz 3, Mieloszyńska 0 - Bjelica 16, Babkina 4, Kaczmarska 2, Sosnowska 0.

Mistrzynie Polski po trzech minutach prowadziły już 8:0, po 10 było już 23:8 więc nieco rozluźnione podeszły do drugiej kwarty. Nie na tyle jednak by pewne prowadzenie choć na chwilę mogłoby się wymknąć im z rąk.

Tęcza doprowadziła do 4 punktowej różnicy 31:27 ale po przerwie na żądanie gdynianki znów zaczęły trafiać seriami i do przerwy prowadziły 42:31.

Początek drugiej połowy ponownie przyniósł nieco nadziei leszczyńskim koszykarkom i ich fanom. Gospodynie odrobiły 5 punktów z przewagi mistrzyń Polski ale wówczas klasę pokazały amerykańskie gwiazdy ekipy Lotosu. Monica Wright grała zresztą przez cały mecz równo i była najskuteczniejsza w niedzielę na parkiecie.

Ketia Swanier zdobyła nieco mniej punktów jednak zakończyła zawody z ośmioma asystami. Analizując indywidualne osiągnięcia gdynianek nie sposób nie zauważyć jeszcze dwóch elementów. Marta Jujka w całym meczu pomyliła się tylko przy jednym rzucie a Milka Bjelica zanotowała "double-double" gdy do 16 punktów "dołozyła" 12 zbiórek.

To właśnie Serbka przebudziła gdyński zespół w ostatniej kwarcie, kiedy efektowną serią (11:0) otworzyła grę drużyna z Leszna.

Tabela wprowadzona: 2011-01-16
Pozostałe wyniki 18 kolejki FGE: Utex ROW Rybnik - Wisła Can-Pack Kraków 63:86 (20:26, 18:11, 13:18, 8:25), PTS Lider Pruszków - CCC Polkowice 54:60 (10:25, 10:10, 18:9, 16:16), Odra Brzeg - ŁKS Siemens AGD Łódź 69:61 (14:16, 21:22, 17:16, 17:7), Artego Bydgoszcz - INEA AZS Poznań 78:69 (19:19, 19:19, 25:11, 15:20).