Anuszewska w srebrze

6 listopada 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Justyna Anuszewska wróci z mistrzostw Europy do lat 20 ze srebrnym medale. Gdańszczanka walczyła w Amsterdamie w drużynie florecistek, która uległa jedynie Rosji. To już czwarty medal dla Polski i drugi dla Sietom AZS AWFiS w tych zawodach.

Justyna najwyraźniej pozazdrościła koledze klubowemu. Paweł Osmański, jak informowaliśmy, wygrał turniej indywidualny florecistów. Anuszewska wraz z tercetem zawodniczek Budowlanych Toruń (Marta i Hanna Łyczbińskie, Emilia Rygielska) stworzyła drużynę na wagę srebra w Holandii.

Turniej z udziałem 12 zespołów Polki rozpoczęły od pewnego zwycięstwa nad Węgierkami 34:24. W półfinale było dramatyczne starcie z Ukrainkami. O jego wyniku decydowała dopiero dogrywka. W dodatkowej minucie H.Łyczbińska zapewniła biało-czerwonym zwycięstwo 24:23. W finale wyraźnie lepsze były Rosjanki, wygrywając 30:17. Brąz zdobyły Włoszki i była to raczej niespodzianka in minus, gdyż indywidualnie zawodniczki tej nacji sięgnęły po złoto i brąz.

Trenerem polski juniorek w kadrze jest Paweł Kantorski z Poznania. Natomiast w klubie Anuszewska trenuje pod okiem Adama Kaszubowskiego.

Opinie (12)

• Tina Goool!!!

;ddddd

• 0 0

• eeeeooooooooo eooooooooooo eooooooooooo eooooooo eooooooo !!!

Justyna Mistrzu! Osman Mistrzu! :)

• 2 0

• Gdzie (1)

można znaleźć więcej informacji na temat poszczególnych pojedynków dzieczyn w drużynie: rozstawienie w kolejnych meczach i walkach, wyniki itp.

• 0 0

• z mat-fencing masz przekierowanie na ejc08 ale tam nie uwzględnili zmiany Rygielskiej na Anuszewską więc i tak się nie połapiesz

• 0 0

• (1)

przyszla Mistrzyni olimpijska ! ;D Justi !!!!!!

• 0 0

• norus

justyna wyniki zrobi tylko u kantorka lub jak przejdzie do torunia a nie u was... wy nieudacznicy

• 0 0

• :)

Nie poszło Justynie indywidualnie, to chociaz ma zasluzony medal druzynowo, mysle ze ta dziewczyna pokaze jeszcze na co ja stac:)