• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

O inicjatywę w rywalizacji o 9. miejsce

ras.
20 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 

Trefl Gdańsk

W Olsztynie gdańszczanie powalczą o objęcie prowadzenia w rywalizacji, która potrwa do trzech zwycięstw. W Olsztynie gdańszczanie powalczą o objęcie prowadzenia w rywalizacji, która potrwa do trzech zwycięstw.

Siatkarze Lotosu Trefla, choć walkę o 9. miejsce w PlusLidze rozpoczęli od porażki, po dwóch spotkaniach remisują 1:1 z Indykpolem AZS. Jeśli gdańszczanie wygrają środowy mecz w Olsztynie (początek o godzinie 18.00), za tydzień w Ergo Arenie będą mieli szansę by trwającą do trzech zwycięstw rywalizację rozstrzygnąć na swoją korzyść i uniknąć zakończenia sezonu na ostatnim miejscu.



Poprzednie spotkanie w Olsztynie (mecz nr 1 całej serii) gdańszczanie rozpoczęli od wygranego seta, ale po dość dramatycznym meczu ostatecznie przegrali w tie-breaku (przeczytaj relację z pierwszego meczu w Olsztynie). Była to jak dotąd jedyna w tym sezonie porażka Lotosu Trefla z olsztynianami, gdyż w sezonie zasadniczym pokonali ich dwukrotnie.

Trener Dariusz Luks po nieudanym rozpoczęciu rywalizacji o 9. miejsce nie załamywał jednak rąk i wziął się ostro do pracy ze swoimi podopiecznymi, którzy przez kilka dni przed pierwszym rewanżem w Ergo Arenie trenowali na głównej hali sopocko-gdańskiego obiektu.

Efekt był co najmniej zadowalający, bo żółto-czarni stracili tylko jednego seta i wyrównali stan rywalizacji, przy okazji odnosząc swoje piąte zwycięstwo w sezonie (przeczytaj relację z drugiego spotkania o miejsce 9. w PlusLidze). Po meczu trener Luks chwalił swoich zawodników za poprawę skuteczności w ataku z każdym kolejnym setem.

Akademicy z Olsztyna przegrali drugie spotkanie w polu zagrywki, a także mieli spore trudności z szybką, kombinacyjną grą. Ich ataki rozbijały się o dobrze ustawiony blok gospodarzy. - Byliśmy jacyś ospali po zwycięstwie w drugim secie. Musimy teraz wygrać we własnej hali, ale mam przeczucie, że ta rywalizacja szybko się nie zakończy - mówił po spotkaniu kapitan AZS Paweł Siezieniewski.

Gdańszczanie na swoim terenie prezentowali się zdecydowanie lepiej, ale w Olsztynie spodziewają się ciężkiej przeprawy. Ich szkoleniowiec liczy jednak na to, że tym razem również wyjazdowy mecz jego podopieczni rozstrzygną na swoją korzyść.

- AZS na pewno będzie ostrzej zagrywał we własnej hali, także zapowiada się twarda walka w polu zagrywka-przejęcie. Moi zawodnicy narzekają na drobne urazy, ale jak siatkarza nic nie boli to też niedobrze. Najważniejsze abyśmy poszli za ciosem i wrócili do Gdańska z trójką z przodu - powiedział Dariusz Luks.

W internetowej sondzie na oficjalnej stronie rozgrywek PlusLigi kibice na blisko 24 godziny przed meczem większe szanse na zwycięstwo dają gospodarzom, najczęściej typując wynik 3:1 dla olsztynian. Póki co, statystyki są jednak po stronie gdańszczan, którzy w czterech dotychczasowych spotkaniach (łącznie z fazą zasadniczą) z Indykpolem wygrali trzykrotnie, a w rywalizacji o 9. miejsce prowadzą w setach 5:4.

Środowe spotkanie w hali Urania rozpocznie się o godzinie 18.00, natomiast kolejny, czwarty mecz rozegrany zostanie 28 marca w Ergo Arenie o godzinie 19.00.

Internetowy zakup biletów na spotkanie w gdańsko-sopockiej hali będzie możliwy do 26 marca do godziny 23:00. Tego samego dnia ruszy sprzedaż wejściówek w kasach Ergo Areny w następujących godzinach.
poniedziałek (26.03) godz.  14.00-17.00 (kasa nr 1 i 2)
wtorek (27.03) godz. 14.00-17.00 (kasa nr 1 i 2)
środa (28.03) godz. 15.00-19.00 (kasa nr 1 i 2)

Rywalizacja o 9. miejsce
10 marca Indykpol AZS - LOTOS TREFL 3:2 (23:25, 25:19, 25:14, 26:28, 15:10)
14 marca LOTOS TREFL - Indykpol AZS 3:1 (27:25, 17:25, 25:18, 25:19)
21 marca Indykpol AZS - LOTOS TREFL (g. 18.00)
28 marca LOTOS TREFL - Indykpol AZS (g. 19.00)
ewentualnie:
14 kwietnia Indykpol AZS - LOTOS TREFL


Faza play-off o miejsca 1-8:

Playoff

Ćwierćfinały

PGE Skra Bełchatów 3
AZS Politechnika Warszawska 0
Delecta Bydgoszcz 1
Jastrzębski Węgiel 2
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3
Fart Kielce 0
Asseco Resovia Rzeszów 3
Tytan AZS Częstochowa 0

Półfinały

PGE Skra Bełchatów
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Asseco Resovia Rzeszów

Finał

ras.

Kluby sportowe

Opinie (4)

  • Walka

    Do boju chłopaki ugrajcie chociaż coś w tym sezonie!!!

    • 5 1

  • chłopaki już swoje ugrali - pensje wypłacone

    • 1 2

  • brawo

    Trefl wygrał w Olsztynie :)

    • 2 0

  • 3-0 dla trefla;0

    Wynik set 1 set 2 set 3 set 4 set 5
    AZS Olsztyn 0 23 23 23
    Trefl 3 25 25 25

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Renata Koczyńska 34 64 67.6%
2 Radosław Dymkowski 35 63 71.4%
3 Ada Bert 35 63 68.6%
4 Katarzyna Ziembicka 35 63 68.6%
5 Wojteks 23 35 63 65.7%

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel
2 Aluron CMC Warta Zawiercie
3 Projekt Warszawa
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 Bogdanka LUK Lublin
6 Trefl Gdańsk
7 PSG Stal Nysa
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 PGE GiEK Skra Bełchatów
10 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11 Ślepsk Malow Suwałki
12 Barkom Każany Lwów
13 GKS Katowice
14 KGHM Cuprum Lubin
15 Exact Systems Hemarpol Częstochowa
16 Enea Czarni Radom
  • Finał (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3, 3:1 oraz 0:3
  • Mecz o 3. miejsce (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym)):
  • Asseco Resovia - Projekt Warszawa 0:3 oraz 0:3
  • O miejsca 5-8, przegrani w ćwierćfinałach play-off, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
  • o 5. miejsce
  • Bogdanka LUK Lublin - TREFL GDAŃSK 3:1 oraz 3:0
  • o 7. miejsce
  • Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa 1:3 złoty set 13:15 oraz 3:1
  • o miejsca 9-13, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
  • o 9. miejsce
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 oraz 3:2
  • o 11. miejsce
  • Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:1 oraz 3:0
  • o 13. miejsce
  • GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin 1:3 złoty set 17:15 oraz 3:0
  • Klasyfikacja końcowa na miejscach 15-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
  • Degradacja z PlusLigi: Enea Czarni Radom

Playoff

Ćwierćfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 0 1
Asseco Resovia 3 3
TREFL GDAŃSK 2 1
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
PSG Stal Nysa 0 2
Projekt Warszawa 3 0*
Bogdanka LUK Lublin 1 3

Półfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Asseco Resovia 2 2
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
Projekt Warszawa 0 1

Finał

Jastrzębski Węgiel 3 1 3
Aluron CMC Warta Zawiercie 0 3

Ostatnie wyniki Trefla

Bogdanka LUK Lublin
64% TREFL Gdańsk
36% Bogdanka LUK Lublin
Bogdanka LUK Lublin
18 kwietnia 2024, godz. 20:30
72% Bogdanka LUK Lublin
28% TREFL Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane