Oddały Superpuchar Polski

28 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Nadal nie ma optymizmu po meczach koszykarek Lotosu PKO BP. W sobotę gdynianki oddały w Toruniu Wiśle Can-Pack Kraków Superpuchar Polski, a w niedzielę o mały włos nie pozwoliły sobie wyrwać w końcówce zwycięstwa ligowego w Poznaniu. Słabo grały zwłaszcza na tablicach. Dobrze, że zespół Jacka Winnickiego nie musi grać w środę, w czwartej kolejce, bo aż nadto jego podopiecznym brakuje wspólnych treningów.

Przed rokiem gdynianki w pierwszej edycji Superpucharu wygrały w Lesznie z "Białą Gwiazdą" 67:54. W sobotę wiślaczki zrewanżowały się z nawiązką, zwyciężając 62:47 (16:23, 22:9, 10:9, 14:6). Za najlepszą zawodniczkę meczu w Toruniu uznano Chamique Holdsclaw. Amerykanka, która po rocznej grze w Lotosie wróciła do Wisły, 21 punktów okrasiła 7 zbiórkami.

Zespół Winnickiego grał tym słabiej im dłużej trwał mecz. Po wygranej inauguracyjnej kwarcie różnicą siedmiu punktów, w drugiej gdynianki przegrały prawie dwukrotnie wyżej i na przerwę zeszły, przegrywając 32:38. Po zmianie stron potrafiły walczyć jedynie do wyniku 41:42 w trzeciej i 45:48 na początku czwartej kwarty. Ostatnie minuty to rzutowy koszmar Lotosu. Na 14 punktów rywalek odpowiedział tylko 2!

Niepokoi nie tyle porażka, co jej styl. W przedligowych założeniach było, że w tym sezonie Lotos zdetronizuje Wisłą lepszą grą w strefie podkoszowej. Na to koncentrowano się na rynku transferowym. Tymczasem w Toruniu gdynianki wyraźnie przegrały walkę na tablicach, o czym świadczy bilans zbiórek 22:34! Może gdy kontuzje wyleczy Ivana Matović będzie lepiej.

LOTOS PKO BP: Pawlak 12 (2x3), Leciejewska 12, Podrug 12, Snytsina 6 (1), Tomiałowicz (1) oraz Maslowski 4, Marchanka 2, Zawadka 0, Fleischer 0, Jujka 0, Sosnowska 0.

WISŁA: Holdsclaw 21, Kobry 10, Skerović 5, Wielebnowska 2, Fernandez 0 oraz Canty 13, Maksimović 6, Gburczyk 5 (1), Czerwonka 0.

W niedzielę przed południem gdynianki ruszyły z Torunia do Poznania, by o 17.00 rozpocząć grę o ligowe punkty z tamtejszą drużyną MUKS. Do przerwy wyższość wicemistrzyń Polski nie podlegała dyskusji. Wygrały pierwszą połowę 39:26. Jednak bardzo słaba ostatnia kwarta o mały włos nie sprawiła, że grana byłaby dogrywka.

Ostatecznie w trzeciej kolejce ekstraklasy Lotos PKO BP wygrał 60:57 (21:11, 18:15, 12:14, 9:17). Na cztery sekundy przed końcem dwukrotnie z rzutów wolnych trafiła Michelle Maslowski. Amerukanka, która rozegrała najlepszy mecz w barwach Lotosu, często w akacjach podkoszowych była osamotniona. Znów gdynianki wyraźnie przegrały w zbiórkach 31:42. Jeśli szukać pozytywów, to warto podkreślić, że po raz pierwszy w tym sezonie gdyniankom liczbę strat udało się sprowadzić poniżej 20.

MUKS: Sissoko 16, Rushing 13, Beachem 9, Semmler 5 (1), Antczak 3 oraz Casimiro 6, Mistygacz 2, Nowicka 2, Najtkowska 1, Kowalska 0, Miszczuk 0, Skowronek 0.

LOTOS: Maslowski 21 (2), Tomiałowicz 7 (1), Pawlak 2, Leciejewska 2, Fleischer 0 oraz Snytsina 17 (2), Podrug 7, Zawadka, Jujka 4, Marchanka 0, Sosnowska 0.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: PTK Aflofarm Vicard Pabianice - INEA AZS Poznań 74:75 (18:14, 20:21, 16:15, 20:25), Energa Toruń - Wisła Can Pack Kraków 70:75 (17:25, 26:13, 13:20, 14:17), PKM Duda Super Pol Leszno - Cukierki Odra Brzeg 63:74 (15:23, 20:14, 11:23, 17:14), Utex Row Rybnik - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 86:64 (18:19, 23:14, 22:15, 23:16), KSSSE AZS PWSZ Gorzów - ŁKS Siemens AGD Łódź
84:66 (24:17, 25:22, 21:10, 14:17). Pauza: CCC Polkowice.