Odra Opole - Arka Gdynia 1:0. Martin Dobrotka i Michał Marcjanik wyrzuceni z boiska

2 września 2023, godz. 17:00
Opinie (227)

Arka Gdynia skończyła mecz z Odrą Opole w "9". Martin Dobrotka (z lewej) otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę, a Michał Marcjanik opuścił boisko po drugiej żółtej kartce. Arka Gdynia skończyła mecz z Odrą Opole w "9". Martin Dobrotka (z lewej) otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę, a Michał Marcjanik opuścił boisko po drugiej żółtej kartce.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Odrą Opole 0:1 (0:0) w 7. kolejce Fortuna 1. Ligi. Jedynego gola zdobył Din Sula, który zwieńczył kontrę po rzucie rożnym żółto-niebieskich. Przy niekorzystnym wyniku zamiast rzucić się do odrabiania strat, podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zarobili czerwone kartki. Bezpośrednio po faulu wyrzucony z boiska został Martin Dobrotka, a po dwóch żółtych gry nie dokończył Michał Marcjanik. Mimo 60-procentowego posiadania piłki goście oddali zaledwie jeden celny strzał, gdy z dystansu uderzył rezerwowy Michał Bednarski. Dobrej okazji na bramkę nie wykorzystał Karol Czubak, który po ostatnim gwizdku sędziego pospiesznie udał się do szatni.

Sula

Rezerwowi: 12 Kalinowski, 3 Piroch, 7 Sarmiento, 8. W.Kamiński, 9 Mikinić, 19 Tkocz, 28 Pikk, 29 Surzyn, 32 Wróbel

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 19 Szymański, 20 Borecki, 21 Skóra, 28 Zieliński, 34 Sawicki, 36 Bednarski, 94 Gojny, 99 Wilczyński
  • 57' 13 Purzycki Zmiany 8 W.Kamiński
  • 74' 24 Szrek Zmiany 28 Pikk
  • 75' 98 Sula Zmiany 7 Sarmiento
  • 88' 11 Czapliński Zmiany 9 Mikinić
  • 64' 38 Predenkiewicz Zmiany 21 Skóra
  • 65' 55 Gol Zmiany 36 Bednarski
  • 65' 39 Lipkowski Zmiany 94 Gojny
  • 89' 32 Stolc Zmiany 99 Wilczyński
  • 51' Sula
  • 20' Żemło
  • 22' Czapliński
  • 33' Purzycki
  • 45+1 Antczak
  • 58' Sula
  • 90' Mikinić
  • 90+3 Galan
  • 44' Kobacki
  • 60' Gol
  • 90+3 Marcjanik
  • 90+5 Marcjanik
  • 76' Dobrotka

Tak terminarz Fortuna 1. Ligi został ułożony, że Arka po Wiśle musi "przepłynąć" na Odrę. Oby z lepszym skutkiem niż w Krakowie

Wisła Kraków - Arka Gdynia 5:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Trener Łobodziński, który wrócił na ławkę po dwóch kolejkach "zawieszenia" po czerwonej kartce w Rzeszowie, dokonał 4 zmian porównaniu z "11" z Krakowa. Do gry wchodzą: Lenarcik, Dobrotka, Predenkiewicz i Gol

Największe klęski Arki Gdynia za kadencji Michała Kołakowskiego. Co po ostatniej powiedział Karol Czubak?

podany skład daje Arce zarówno możliwość gry trzema jak i czterema napastnikami. Zobaczymy w trakcie gry, który wariant wybierze szkoleniowiec

Arka Gdynia z trzema czy czterema obrońcami? Które ustawienie lepsze?

największa uwaga skupiona jest od kilku dni na Czubaku

Możliwy transfer napastnika Arki Gdynia. Karol Czubak ma zagraniczne oferty

klub nie ukrywa, że jeśli nie dojdzie do transferu napastnika, możliwe są obniżki wynagrodzeń piłkarzy

Arka Gdynia może "zamrozić" część wynagrodzeń piłkarzy. Apel SKGA

przypomnijmy, że już tydzień temu informowaliśmy, że brakuje pieniędzy m.in. na drużyny juniorskie

Prezes Arki chce by rodzice napisali petycje do miasta po pieniądze

według naszych szacunków w zakładanym budżecie na sezon 2023/24 Arce brakuje już około 5 mln zł

Sprawdź, z jakich źródeł najbardziej brakuje pieniędzy w budżecie Arki Gdynia

Odra w ostatniej kolejce niespodziewanie tylko zremisowała u siebie z Zagłębiem 0:0. W "11" dwie zmiany w porównaniu z tamtym meczem. Do gry weszli: Sula i Antczak (Odra Opole)
w "11" Ogry Purzycki (Odra Opole), który w poprzednim sezonie był na ogół rezerwowym pomocnikiem Arki
Odra, jeśli wygra, obejmie prowadzenie w tabeli. Arce 3 punkty pozwolą przesunąć się na 7. miejsce
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieski spodenki. Odra niebieskie koszulki, czerwone spodenki
Galan (Odra Opole) odbiera nagrodę dla najlepszego piłkarza miesiąca w Fortuna 1. Lidze
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
Galan (Odra Opole) ucierpiał w starciu z Dobrotką (ARKA Gdynia), ale sędzia puścił grę. Hiszpan pozbierał się o własnych siłach
2'
Arka pozostała w ustawieniu z trójką obrońców. By to się udało trener Łobodziński przesunął na wahadło Stolca (ARKA Gdynia), a Predenkiewicz (ARKA Gdynia) jest jednym z dwóch zawodników ustawionych za napastnikiem, gdy wcześniej grał jako wahadłowy
3'
rzut rożny dla Odry
4'
M.Kamiński (Odra Opole) doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie pokonał Lenarcika (ARKA Gdynia)
5'
Dobrotka (ARKA Gdynia) zablokował strzał Galana (Odra Opole)
6'
Czapliński (Odra Opole) uderzył po ziemi sprzed pola karnego. Lenarcik (ARKA Gdynia) wypuścił piłkę, ale po chwili ją złapał
8'
Azacki (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Purzyckiego (Odra Opole)
10'
Czapliński (Odra Opole) w dryblingu w polu karnym Arki stracił piłkę
11'
dośrodkowania z obu stron. Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po wrzutce Szreka (Odra Opole), a Haluch (Odra Opole) nie miał problemów z dograniem Milewskiego (ARKA Gdynia)
12'
Gol (ARKA Gdynia) otrzymał uderzenie piłką w twarz po kopnięciu Niziołka. Nie było w tym złośliwości
12'
Gol (ARKA Gdynia) po interwencji fizjoterapeutów na chwilę opuszcza boisko
13'
Spychała (Odra Opole) wywalczył korner. Gol (ARKA Gdynia) wrócił na boisko
13'
dośrodkowanie Szreka (Odra Opole) nie zagroziło Arce
14'
Niziołek (Odra Opole) leżał na boisku, ale sędzia nie pozwolił na wejście pomocy medycznej
14'
pierwszy korner dla Arki
15'
Haluch (Odra Opole) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Halucha (Odra Opole), a próba dogranie w pole karne Marcjanika (ARKA Gdynia) została zablokowana i jest drugi rzut rożny dla Arki
16'
jest trzeci z rzędu korner, znów Kobacki (ARKA Gdynia)
16'
Szrek (Odra Opole) wybił piłkę w aut w okolice linii środkowej boiska
17'
Arka zamyka Odrę na jej połowie
17'
wreszcie przebił się Antczak (Odra Opole), ale jego dośrodkowanie przejął Lenarcik (ARKA Gdynia)
19'
rośnie przewaga Arki w posiadaniu piłki, już 65:35
20'
kolejna kontra Antczaka (Odra Opole). Niecelnie dograł w "16" w kierunku Suli
20'
Żółtą kartką został ukarany Żemło (Odra Opole) po faulu na Czubaku
20'
w sektorze gości kilkunastu kibiców Arki. Są dobrze przygotowani. M.in. transparent z wyraźnym apelem do większościowego akcjonariusza
22'
Żółtą kartką został ukarany Czapliński (Odra Opole) po faulu na wysokości własnego pola karnego na Predenkiewiczu, który od początku meczu jest bardzo aktywny
23'
M.Kamiński (Odra Opole) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kobackiego (ARKA Gdynia)
24'
Czubak przewraca się przed polem karnym Odry, ale sędzia nie zagwizdał
24'
szybka kontra Galana (Odra Opole), ale strzał Hiszpana zablokowany
26'
Szrek (Odra Opole) po raz kolejny w tym meczu wrzucił piłkę z autu bezpośrednie w "16" Arki, ale ponownie czujnie gdyńska defensywa
27'
Czubak w polu karnym zgrywał piłkę, ale nikt z jego kolegów nie dobiegł do strzału
28'
Galan (Odra Opole) dobrze przyjął piłkę w "16" Arki, ale źle dograł do Czaplińskiego (Odra Opole)
29'
Haluch (Odra Opole) rzucił się pod nogi nadbiegającego Czubaka i Karol nie przejął prostopadłego podania
30'
Arka mimo 63 procent posiadania piłki jeszcze nie oddała żadnego strzału na bramkę Odry, nawet niecelnego
30'
Odra sprawdziła Lenarcika (ARKA Gdynia) dwukrotnie
31'
szczęście przy Arce, Sula spudłował głową z 3-4 metrów od bramki po dośrodkowaniu Niziołka
33'
Antczak (Odra Opole) z łatwością biega do kontry, ale na szczęście dla Arki niecelnie dogrywa w "16"
33'
Żółtą kartką został ukarany Purzycki (Odra Opole) po faulu na Czubaku, który rozpoczynał kontrę
34'
Czubak wymaga pomocy medycznej
35'
napastnik Arki zostaje na boisku
37'
"Arka Gdynia" - skandowanie z sektora gości
38'
trochę przypadku, bo przewrócił się Spychała, ale była najlepsza okazja na gola w tym meczu. Lipkowski (ARKA Gdynia) zagrał przed bramkę do Czubaka, ale strzał Karola zdołał zablokować Kamiński
39'
był jeszcze rzut rożny dla Arki, ale bez zagrożenia dla Odry
41'
Kamiński przeskoczył teraz Czubaka w powietrznym pojedynku i kolejny rzut rożny dla Arki
42'
z rzutu rożnego Kobacki (ARKA Gdynia), a sprzed pola karnego niecelnie uderzył Milewski (ARKA Gdynia)
43'
Czapliński (Odra Opole) zagrał w pole karne do Antczaka (Odra Opole), ale ten zamiast strzelać, odgrywał piłkę, w czym zorientowała się obrona Arki
44'
Żółtą kartką został ukarany Kobacki (ARKA Gdynia) po faulu na Spychale.
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Żółtą kartką został ukarany Antczak (Odra Opole) po faulu taktycznym na Golu, który próbował uruchomić kontrę
45+2
doskonale Lenarcik (ARKA Gdynia). Wyciągnął się jak długi i wybił piłkę po strzale Galana (Odra Opole)
45+2
po dośrodkowaniu Galana (Odra Opole) z narożnika boiska kilka główek w polu karnym zawodników obu drużyn. Wreszcie piłkę przejął Lenarcik (ARKA Gdynia)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ODRA OPOLE - ARKA GDYNIA 0:0
Arka w pierwszej połowie miała częściej piłce przy nodze (posiadanie 60:40), biła 5 rzutów rożnych przy dwóch rywali, a także zmusiła przeciwników aż do czterech fauli taktycznych, po których byli karani kartkami. Jednak czym bliżej bramki, tym gdynianie mieli coraz większe kłopoty. Do przerwy nie oddali żadnego celnego strzału, a jedynej bramkowej sytuacji nie wykorzystał Czubak.
Natomiast Odra rozgrywała szybsze akcje. Pod bramką Arki też miała problemy z wykończeniem akcji, ale jednak trzykrotnie potrafiła zatrudnić Lenarcika (ARKA Gdynia), który przy tych strzałach spisał się bez zarzutu.
46'
drugą połowę rozpoczęła od środka boiska Odra
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
sędzia ustnie napomina Dobrotkę (ARKA Gdynia), który faulował Galana (Odra Opole)
48'
Czapliński (Odra Opole) faulował i jeszcze protestował, a to jeden z czterech piłkarzy Odry, którzy mają już na koncie po żółtej kartce
49'
ryzykownie nieco Haluch (Odra Opole), bo przerzucił piłkę nad głową nadbiegającego Predenkiewicza (ARKA Gdynia)
49'
Żemło (Odra Opole) uważa, że Czubak go faulował, ale sędzia przyznaje Arce rzut rożny
50'
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) zablokowany strzał Marcjanika (ARKA Gdynia)
51'
[1:0] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sula. Znów Arka straciła gola po kontrze rywali po gdyńskim rzucie rożnym. Lenarcik zdołał odbić piłkę po strzale Antczaka, który wcześniej ograł i uciekł Golowi, ale wobec dobitki Suli bramkarz Arki był już bezradny
53'
Arka nadal bez celnego strzału w tym meczu
54'
Lipkowski (ARKA Gdynia) przewraca się przy linii bocznej pola karnego Odry, ale bez faulu
55'
niecelny strzał z dość ostrego kąta Stolca (ARKA Gdynia)
55'
Dobrotka (ARKA Gdynia) faulowany w pobliżu pola karnego Odry
56'
zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Kobackiego (ARKA Gdynia)
57'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Purzycki, w jego miejsce wchodzi W.Kamiński.
57'
zmiana gospodarzy na pozycji defensywnego pomocnika, boiska opuścił były piłkarz Arki, który miał na koncie żółtą kartkę
58'
Żółtą kartką został ukarany Sula (Odra Opole) po faulu na Dobrotce
59'
zamieszanie w "16" Odry. Predenkiewicz (ARKA Gdynia) nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki
60'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia) po faulu na Czaplińskim
60'
Czapliński (Odra Opole) potrzebuje pomocy medycznej
61'
Odra kontynuuje w "11"
62'
piłkarze Odry domagają się kartki dla Stolca (ARKA Gdynia), który faulował Antczaka (Odra Opole). Sędzia nie podziela ich zdania
63'
Galan (Odra Opole) z rzutu wolnego trafił w mur piłkarzy Arki
63'
Arka przygotowuje potrójną zmianę
64'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Predenkiewicz, w jego miejsce wchodzi Skóra.
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lipkowski, w jego miejsce wchodzi Gojny.
66'
Czapliński (Odra Opole) zagrał przed bramkę Arki, ale tam nie było jego kolegów
66'
sektor gości opustoszał, jeśli dobrze liczymy jest w nim teraz 4 kibiców
68'
kolejny wrzut z autu Szreka (Odra Opole) w pole karne Arki. Od bramki zacznie Lenarcik (ARKA Gdynia), bo gospodarze pogubili się w tej akcji
68'
w odpowiedzi Bednarski (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny dla Arki
69'
nieudane rozegranie rzutu rożnego przez Arkę, piłka zagra przed pole karne i nic z tego nie wyszło
70'
Haluch (Odra Opole) złapał piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
70'
Sula sugerował sędziemu, że Azacki (ARKA Gdynia) uderzył go łokciem, ale sędzia nie widział takiego przewinienia
71'
Odra przygotowuje podwójną zmianę
72'
jest pierwszy celny strzał Arki. Bednarski (ARKA Gdynia) uderzył z dystansu. Haluch (Odra Opole) przerzucił piłkę nad poprzeczką
72'
z rzutu rożnego zagrał Gojny (ARKA Gdynia), piłkę przejął Haluch (Odra Opole)
73'
pomocy medycznej potrzebuje Szrek (Odra Opole)
74'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Szrek, w jego miejsce wchodzi Pikk.
75'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sula, w jego miejsce wchodzi Sarmiento.
czerwona kartka
76'
Dobrotka (ARKA Gdynia) otrzymał czerwoną kartkę po faulu na Sarmiento. Obrońca Arki łapał rywala rękoma, a potem jeszcze go kopnął
76'
sędzia pokazuje, że jeszcze skonsultuje się z VAR, czy ta kartka jest zasadna
77'
decyzja utrzymana, Dobrotka (ARKA Gdynia) musi udać się do szatni, Arka kończyć będzie w "10"
79'
Bednarski (ARKA Gdynia) przewraca się przed polem karnym Odry, a chwilę wcześniej miał niezłą okazję do strzału
80'
Marcjanik (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Pikka (Odra Opole)
83'
sędzia pokazuje, że nie będzie wejścia pomocy medycznej, gdyż kolejny piłkarz Odry leży na boisku. Gry na czas nie będzie
83'
zablokowany strzał z dystansu Kobackiego (ARKA Gdynia)
84'
będzie jeszcze rzut rożny dla Arki
84'
bez zagrożenia dla Odry po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia)
85'
kolejny rzut rożny dla Arki, chyba już 10
85'
Kobacki (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, ale Czapliński (Odra Opole) na strzał nie pozwolił Azackiemu (ARKA Gdynia)
86'
mimo że Arka od kilku minut gra w osłabieniu liczebnym to posiadanie piłki nadal na jej korzyść (62:38), ale za to nie ma punktu
87'
kontra Antczaka (Odra Opole), której jednak nie skończył strzałem
88'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czapliński, w jego miejsce wchodzi Mikinić.
89'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolc, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
89'
w Arce napastnik za wahadłowego
90'
Żółtą kartką został ukarany Mikinić (Odra Opole).
90'
aż 6 piłkarzy Odry ukarany żółtymi kartkami, ale w osłabieniu gra... Arka po czerwonej dla Dobrotki (ARKA Gdynia)
90'
co najmniej 6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
Mikinić (Odra Opole) na spalonym w kontrze Odry
90+3
Żółtą kartką został ukarany Galan (Odra Opole) za dyskusję z sędzią
90+3
Żółtą kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia).
90+3
faulowany Galan (Odra Opole) potrzebuje pomocy medycznej
90+4
"Hej, Odra gol" - z trybun
żółta i czerwona
90+5
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Marcjanik (ARKA Gdynia).
90+5
Arka będzie kończyć w "9", a Marcjanik (ARKA Gdynia) już po raz drugi w tym sezonie "wyleciał" z boiska
KONIEC MECZU. ODRA OPOLE - ARKA GDYNIA 1:0
Arka w kiepskim stylu pożegnała się z Opolem. Przegrała po kolejnym golu w stylu "na własne życzenie", a przy niekorzystnym wyniku zamiast rzucić się do odrabiania strat, kolekcjonowała czerwone kartki. Meczu nie dokończyli: Dobrotka (ARKA Gdynia) i Marcjanik (ARKA Gdynia). Obu czeka dłuższa przerwa niż tylko ta 2-tygodniowa dla reprezentacji, gdyż czeka ich przymusowa pauza.
Arka "woziła" się z piłką, miała 60 procent posiadania piłki, ale pod bramką rywali nie miała pomysłu na sfinalizowanie akcji. Jedyny celny strzał i to z dystansu oddał rezerwowy Bednarski (ARKA Gdynia).
Natomiast najlepszą okazję na gola, jeszcze w pierwszej połowie, miał Czubak. Po meczu Karol od razu udał się do szatni. Nie było z jego strony zwyczajowych podziękowań po grze ani dla kolegów, ani dla przeciwników.
Odra po tym zwycięstwie została nowym liderem Fortuna 1. Ligi.

2 września 2023, godz. 15:00