Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 21:15. Złe dobrego początki na szczycie rugby

2 września 2023, godz. 18:55
Opinie (18)

Ogniwo Sopot

Ogniwo Sopot w meczu medalistów z poprzedniego sezonu okazało się lepsze od obecnego lidera ekstraligi rugby. Wygrało 21:15, mimo że rozpoczęło od 0:10. Ogniwo Sopot w meczu medalistów z poprzedniego sezonu okazało się lepsze od obecnego lidera ekstraligi rugby. Wygrało 21:15, mimo że rozpoczęło od 0:10.

Ogniwo Sopot pokonało Orkan Sochaczew 21:15 (14:10) w meczu na szczycie 4. kolejki ekstraligi rugby, a zarazem w starciu srebrnego i brązowego medalisty z poprzedniego sezonu. Podopieczni Thomasa Fidlera mogą mówić o złych dobrego początkach, gdyż stracili jako pierwsi dwa przyłożenia, ale ostatecznie utrzymali miano niepokonanych, a dla gości jest to pierwsza porażka w rozgrywkach, które rozpoczęli od trzech zwycięstw z bonusami.

Punkty zdobyli
dla Ogniwa:
Piotr Zeszutek 7 (karna siódemka), Jakub Burek 5, Robert Olszewski 5, Wojciech Piotrowicz 4
dla Orkana: Michał Gadomski 5, Michał Szwarc 5, Matias D'Avanzo 5

OGNIWO: Kavtaradze, Burek (77 Rau), Gąska (46 Fidler) - Piotrowski, Mroziński (46 Mokrecow) - Grabowski (68 Żarczyński), Tebbatt, Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Olszewski, Seerane, Burrows, Czasowski (42 Sawicki) - Thompson-Wells

Ogniwo zgodnie z naszymi zapowiedziami został wzmocnione. Debiutował Paul Thomspon-Wells. To 24-latek z Francji, który ma również angielskie korzenie, a ostatnio grał w irlandzki Wanderers FC. Miał zagrać w formacji ataku, ale ostatecznie zajął miejsce Romana Żuka na pozycji obrońcy.

Budowlani Commercecon Łódź - Lechia Gdańsk 12:48. Przeczytaj relację z innego meczu trójmiejskiej drużyny w 4. kolejce ekstraligi Budowlani Commercecon Łódź - Lechia Gdańsk 12:48. Przeczytaj relację z innego meczu trójmiejskiej drużyny w 4. kolejce ekstraligi

Gospodarze źle weszli w mecz. W 11. minucie Michał Szwarc "nakrył" przekop i zdobył dla gości już drugie tego dnia przyłożenie. Natomiast wynik został otwarty 5 minut wcześniej. Po kilku przegrupowaniach i rzutach karnych dla gości na pole punktowe przebił się Michał Gadomski.

Sopocianie, których z trybun dopingowali m.in. koszykarze Trefla, odnaleźli właściwy rytm po kwadransie gry. Najpierw dał o sobie znać młyn Ogniwa, a punkty zapisał Jakub Burek.

W 27. minucie wydawało się, że ponownie ta formacja będzie kończyć akcję po wygranym wrzucie z autu miejscowych. Jednak tym razem młyn zaabsorbował defensywę rywali, a następnie piłka szybko została rozrzucona do Roberta Olszewskiego, który przez nikogo niepokojony położył ją przy prawej bocznej linii boiska.

Jako że w obu przypadkach z podwyższeń nie mylił się Wojciech Piotrowicz, a gościom nie wyszedł żaden kop, myli sie bracia PatrykEryk Chain, Ogniwo objęło prowadzenie 14:10. I to wszystko, gdy po żółtej kartce 10 minut poza boiskiem przebywał Mateusz Plichta.

Taki też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, choć w doliczonym czasie z dość daleka z karnego próbował jeszcze Piotrowicz. Tym razem nie trafił. Zespół z Sochaczewa zapewne żałował, że nie mógł skorzystać z Pietera Steenkampa, który z 39 punktami prowadził w klasyfikacji najskuteczniejszych rugbistów ekstraligi w bieżących rozgrywkach.

Przeczytaj, co przez 4. kolejką ekstraligi mówili trenerzy trójmiejskich drużyn Przeczytaj, co przez 4. kolejką ekstraligi mówili trenerzy trójmiejskich drużyn

Początek drugiej połowy znów nie był najlepszy dla Ogniwa, ale z innego powodu niż na początku gry. Zaraz po zmianie stron kontuzji nabawił się Oleksandr Czasowski, a w 51. minucie Piotrowicz nie trafił z karnego.

Jednak w 62. minucie pomylił się Orkan, a właściwie jego młynarz. Gadomski za ściąganie w maulu został ukarany żółtą kartką, a drużyna - karną siódemką. Punkty zapisano dla kapitana Ogniwa - Piotra Zeszutka.

Przez 10 minut w liczebnej przewadze Ogniwo nie poprawiło wyniki, a gdy siły się wyrównały, gospodarze nadziali się na kontry. Przyłożył Matias D'Avanzo, a po chwili także on pomylił się z podwyższenia.

W doliczonym czasie gry jeszcze Orkan rzucił się do ataku, był blisko pola punktowego, ale ostatecznie gospodarzom udało się obronić zwycięstwo. Dla gości jest to pierwsza porażka w rozgrywkach, które rozpoczęli od trzech zwycięstw z bonusami. Teraz też mają bonus, ale nie za przyłożenia, a przegraną niższą niż 7 punktów.

Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 21:15 - relacja video