Ogniwo Sopot - Master Pharm Łódź. Opóźniony rewanż za finał mistrzostw Polski rugby

Jacek Główczyński
26 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Ogniwo Sopot

W rewanżu za finał mistrzostw Polski 2021 Ogniwo Sopot jako kapitan poprowadzi Nowozelandczyk Dwayne Burrows (na zdjęciu z piłką). W rewanżu za finał mistrzostw Polski 2021 Ogniwo Sopot jako kapitan poprowadzi Nowozelandczyk Dwayne Burrows (na zdjęciu z piłką).

Na otwarcie 2022 roku w ekstralidze rugby od razu dojdzie do rewanżu za finał mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu. Ogniwo Sopot pokonało wówczas Master Pharm Łódź 19:15. W niedzielę, 27 lutego o godzinie 14 na stadionie przy ul. Jana z Kolna zespoły odrobią zaległości z rundy jesiennej. Bilety kosztują: 15 (normalny) i 5 zł (ulgowy dla osób poniżej 18 lat). Na prezentację miejscowi zawodnicy wyjdą z flagami Ukrainy, manifestując wsparcie dla kraju zaatakowanego przez Rosję.

OGNIWO Sopot
Master Pharm Łódź

99% 206 typowań OGNIWO Sopot
1% 2 typowania Master Pharm Łódź

Ogniwo Sopot mistrzem Polski 2021. W finale wygrało z Master Pharm Łódź 19:15. Przeczytaj relację, zobacz galerię foto i wideo

4 lipca 2021 roku Ogniwo Sopot pokonało Master Pharm Łódź 19:15 i po raz jedenasty w historii zostało mistrzem Polski w rugby 15, w ogóle sięgnęło po 22 medal ligowy (11 złotych, 8 srebrnych, 3 brązowe).

Ogniwo Sopot - kadra wiosna 2022

Do rewanżu miało dojść szybko, gdyż niespełna dwa miesiące później, w ramach 2. kolejki sezonu 2021/22. Jednak trzy godziny przed meczem Ogniwo otrzymało komunikat, że rywale nie dojadą, gdyż autostrada została zablokowana z powodu wypadku. Mimo że sopocianie byli skłonni opóźnić mecz i czekać, łodzianie zawrócili do domu.

Przypomnij sobie przyczyny odwołania meczu 29.08.2021

Zobacz, jak Ogniwo Sopot odbierało puchar za zdobycie tytułu mistrza Polski w rugby w lipcu 2021 roku

Reprezentacja Polski wygrywała w Czechach i na Litwie. Kto grał z Ogniwa Sopot?

Jesienią nie udało się uzgodnić nowego terminu dogodnego dla obydwu drużyn. Dlatego ten mecz otwiera rok 2022. Kilka miesięcy temu z pewnością zdecydowanym faworytem byłoby Ogniwo, które na boisku nie przegrało żadnego meczu, a z pozycji lidera zostało zrzucone dopiero przez werdykt Komisji Gier i Dyscypliny. Sprawa spotkania z Edach Budowlanymi Lublin nadal jest zresztą w toku.

Natomiast łodzianie z 7 meczów przegrali aż 3 i obecnie plasują się dopiero na 6. miejscu w tabeli.

- Okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo dobrze. Były treningi nie tylko na boisku, ale także w siłowni i na macie judo. Co prawda nie udało się zrealizować wspólnego treningu z Arką Gdynia i mecz w tym roku mają rozegrani tylko kadrowicze, ale nie uważam, że inauguracja roku musi być dla nas niewiadomą. Znamy wagę tego meczu i chcemy wygrać - mówi nam Karol Czyż, trener Ogniwa Sopot.

Jak Komisja Gier i Dyscypliny PZR zmieniła tabelę ekstraligi?

Jak informowaliśmy z uwagi na zerwanie ścięgna Achillesa w tym sezonie nie zagra Piotr Zeszutek, kapitan Ogniwa i reprezentacji Polski.

- Piotr stara się nadal być jak najbliżej drużyny. Cieszę się, że wspiera nas spoza boiska. W niedzielę też zapewne będzie na ławce. A na boisku są inni zawodnicy. Na pozycji numer 8 zagra Władysław Grabowski, a nowym kapitanem został Dwayne Burrows - dodaje sopocki szkoleniowiec.

Przeczytaj o zmianach kadrowych, które zaszły w trójmiejskich klubach rugby zimą

Ogniwo zimą nie dokonało głośnych transferów. Z Orkana Sochaczew wykupiono Sebastiana Misiaka, który grał dotychczas na zasadzie wypożyczenia, a z Lechii Gdańsk sięgnięto po Jakuba Możejkę.

Za wzmocnienie formacji młyna uważa się powrót po kontuzjach rutyniarzy, wieloletnich rugbistów Ogniwa: Roberta GrabanaŁukasza Andruszkiewicza.

W Trójmieście powstaje nowa drużyna. Pod jakim szyldem i w jakich rozgrywkach wystąpi wiosną?

Z uwagi na to, że w Ogniwie gra obecnie czterech zawodników wywodzących się z Ukrainy: wspomniany Grabowski oraz Dmytro Mokrecow, Oleksandr CzasowskiRoman Żuk. W geście solidarności z krajem, który został zaatakowany przez Rosję, zawodnicy na prezentację mają wyjść z flagami Ukrainy.

10 Awenta Pogoń Siedlce  8 0 0 8 105:338 3
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny grają następnie o tytuł mistrzowski, a dwie następne o brązowe medale na boisku zespoły wyżej klasyfikowanego w tabeli. Zespoły z miejsc 5-10 kończą rozgrywki na tych pozycjach, które zajęły w sezonie zasadniczym. Ostatnia drużyna zagra baraż o utrzymanie z mistrzem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-02-27

Wyniki 8 kolejki

• ARKA GDYNIA - OGNIWO SOPOT 66:14 (14:31)
  • LECHIA GDAŃSK - Up Fitness Skra Warszawa 38:26 (19:14)
  • Juvenia Kraków - RC Orkan Sochaczew 10:52 (3:33)
  • Edach Budowlani Lublin - Master Pharm Rugby Łódź 29:7 (3:7)
  • Awenta Pogoń Siedlce - Posnania 24:37 (19:19)
  • Weryfikacja meczu
  • Ogniwo Sopot - Edach Budowlani Lublin 0:25 (walkower, za przekroczenie limitu zawodników zagranicznych; na boisku 56:19)