Oldboje dali przykład

10 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Stoczniowca zdobyli srebrne medale w mistrzostwach Polski oldbojów. W "Olivii" gdańszczanie przegrali dopiero w finale z Podhalem Nowy Targ 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). Miejmy nadzieje, że z najstarszych "stoczniowców" przykład wezmą najmłodsi. Od wtorku przy ul. Bażyńskiego trwa krajowy championat młodzików. Mecze decydujące o medalach odbędą się w sobotę i w niedzielę. Dla kibiców wstęp wolny

W turnieju dla zawodników powyżej 35 lat, którzy co najmniej rok temu zakończyli czynne kariery zawodnicze, wystartowało osiem drużyn. W eliminacjach każda z nich rozegrała trzy spotkania (po dwie tercje). Awans do finału dawało tylko pierwsze miejsce w grupie.

Gdańszczanie kolejno wygrywali z: Unią Oświęcim 6:0 (2:0, 4:0), bramki Wiesław Obłoński as. Marek Teodorczak (10.12), Adam Wróbel as. Jarosław Waszak, Maciej Pachucki (11.42 w osłabieniu), Wiesław Obłoński as. Jacek Karwacki (29.02 w osłabieniu), Eugeniusz Kanabus as. Zenon Obłoński (31.13. w podwójnej przewadze), Sylwester Bagiński as. Roman Zaborowski, Wiesław Obłoński (31.52 w przewadze), Jacek Karwacki as. Roman Zaborowski (36.04), ŁKS Łódź 4:0 (0:0, 4:0), Jacek Karwacki as. Eugeniusz Kanabus (22.44 w przewadze), Zenon Obłoński as. Jarosław Waszak (30.03), Zenon Obłoński as. Leszek Kaczmarek (30.50), Jacek Karwacki (37.47) oraz Cracovią 8:2 (2:1, 6:1), Zenon Obłoński (2.29), Roman Zaborowski as. Wiesław Obłoński (13.34), Antoni Wróbel as. Maciej Pachucki (24.48), Roman Zaborowski as. Jarosław Waszak (25.53), Roman Zaborowski as. Sylwester Bagiński (29.18), Eugeniusz Kanabus (33.39 w przewadze), Wiesław Obłoński as. Roman Zaborowski (37.04), Roman Zaborowski as. Wiesław Obłoński, Jacek Karwacki (37.26) - dla rywali Krzysztof Śliwa as. Dariusz Musiał (5.16), Krzysztof Śliwa (36.48 w przewadze).

Pozostałe wyniki "gdańskiej" grupy: Cracovia - ŁKS 4:4 (4:1, 0:3), Unia - ŁKS 10:4 (4:2, 6:2), Cracovia - Unia 4:3 (3:1, 1:2).

Tabela: 1. Stoczniowiec 6 punktów, 2. Cracovia 3, 3. Unia 2, 4. ŁKS 1.

W drugiej grupie klasą dla siebie byli obrońcy tytułu. "Szarotki" awans do finału zdobyły po wygranych nad: KHL Toruń 10:0 (4:0, 6:0), Katowice 5:1 (1:1, 4:0) i GKS Tychy 5:0 (3:0, 2:0).

Pozostałe wyniki: Katowice - Toruń 4:2 (2:1, 2:1), Katowice - Tychy 1:1 (0:1, 1:0), Toruń - Tychy 4:3 (1:1, 3:2).

Tabela: 1. Podhale 6, 2. Katowice 3, 3. Toruń 2, 4. Tychy 1.

Finał był jedynym meczem w mistrzostwach, w których rozegrano trzy tercje. Gdańszczanie jedynego gola strzelili w pierwszej odsłonie. Przy wyniku 0:2 w 17 minucie i 22 sekundzie trafił Zaborowski po podaniu Bagińskiego. Bramki dla Podhala zdobyli: Paweł Bomba as. Robert Szopiński (10:53), Jan Hajnos as. Paweł Zych (12:01), Stanisław Papuga as. Szopiński (28:11), Szopiński as. Jacek Kubowicz (49:21 w przewadze).

Wyniki meczów o dalsze miejsca w mistrzostwach Polski oldbojów:
o III: Cracovia - Katowice 7:2 (3:2, 4:0)
o V: KHL Unia - Toruń 3:2 (2:0, 1:2) - mecz został przerwany, gdy w drugiej tercji kontuzji doznał bramkarz z Torunia i został odwieziony do szpitala.
o VII: Tychy - Łodzi 7:3 (3:2, 4:1).

Trzy dni po tym, gdy z lodu zjechali oldboje "Olivię" opanowali młodzicy, czyli hokeiści z roczników 1992-94. W eliminacjach utworzono dwie grupy. Stoczniowiec za rywali ma Podhale, Sokoły Toruń i HC Katowice. W drugiej grupie są: Unia Oświęcim, MOSM Bytom, Sielec Sosnowiec i KTH KM Krynica. , Podhale Nowy Targ, HC Katowice, i Sokoły Toruń.

W sobotę o godzinie 9.30 i 12.00 rozegrano zostaną półfinału. Po dwie najlepsze drużyny z grup zagrają na krzyż (1-2). Zwycięzcy tych pojedynków w niedzielę o 12.00 zmierzą się ze sobą o tytuł mistrza Polski młodzików, a pokonani o 9.30 rywalizować będą o brąz.

Zespoły, które zajmą trzecie i czwarte miejsca w grupach kończą na tym etapie mistrzostwa. Końcowa kolejność na pozycjach V-VIII ustalona zostanie na podstawie dorobku osiągniętego w eliminacjach.

Opinie (4)

• dziadki i ich wnuki nie szkoda na to miejsca?????

• 0 0

• Fajna spawa

Bardzo fajna impreza nie tylko dla zawodników, ale i dla obserwatorów :-).

• 0 0

• Pomyłka !

W meczu o 5 miejsce kontuzjowany został bramkarz Unii Oświęcim. Tj. Jan Pędziwiatr