Orkan Sochaczew - Ogniwo Sopot 34:21. Spadek w tabeli po kosztownej porażce

dak.
30 marca 2024, godz. 17:30
Opinie (11)

Ogniwo Sopot

Ogniwo Sopot przegrało z mistrzem Polski. To kosztowna porażka, bo sopocianie mogli zrównać się punktami z liderującą Juvenią Kraków, ale zamiast tego spadli na trzecią lokatę. Ogniwo Sopot przegrało z mistrzem Polski. To kosztowna porażka, bo sopocianie mogli zrównać się punktami z liderującą Juvenią Kraków, ale zamiast tego spadli na trzecią lokatę.

Ogniwo Sopot przegrało na wyjeździe z Orlenem Orkan Sochaczew 21:34 (13:12) w hicie 13. kolejki ekstraligi rugby. Spotkanie stało na wysokim poziomie. W pierwszej połowie oba zespoły wymieniały się prowadzeniem, ale w drugiej akcje wykańczać potrafili już tylko rywale. Sopocianie mieli okazję na zrównanie się punktami z liderem, ale zamiast tego spadli na trzecie miejsce kosztem swojego rywala.

Lechia Gdańsk - Budowlani Łódź 13:23. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi Lechia Gdańsk - Budowlani Łódź 13:23. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi

Punkty dla Orkana: Peter Steenkamp 14, Jonathan O'Neill 10, Toma Mchedlidze 5, Krystian Mechecki 5

Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 11, Ołeksandr Czasowski 5, Wiktor Wilczuk 5

OGNIWO: Fidler, Burek (68 Rau), Gąska (50 Kavtaradze) - Mokrecow, Piotrowski - Mroziński (75 Węgierski), Grabowski, Wilczuk - Plichta - Piotrowicz (75 Kirsanov) - Czasowski (64 Szulta), Seerane, Burrows, Lis - Żuk

W meczu na szczycie 13. kolejki ekstraliga rugby górą był Orlen Orkan Sochaczew, który wygrał 34:21. Rywalizacja miała wysoką stawkę, zwłaszcza w obliczu porażki Juvenii Kraków z Awentą Pogoń Siedlce. Sopocianie mogli zrównać się punktami z liderem, ale zamiast tego spadli na trzecią lokatę.

Ogniwo Sopot przed rundą wiosenną. Przeczytaj zapowiedź Ogniwo Sopot przed rundą wiosenną. Przeczytaj zapowiedź

Spotkanie od początku stało na wysokim poziomie. Zaczęło się od przyłożenia gospodarzy, ale na odpowiedź sopocian nie trzeba było czekać długo. O swoim geniuszu przekonał Wojciech Piotrowicz, który kopem przeniósł grę na drugą stronę boiska, gdzie znalazł się Ołeksandr Czasowski mogący wykonać przyłożenie. Reprezentant Polski nie tylko podwyższył, ale po chwili i wykorzystał rzut karny.

Mecz napędzał się w kolejnych minutach, w których sochaczewianie ponownie objęli prowadzenie. Piotrowicz znów szybko mógł przechylić szalę na korzyść swojej drużyny, ale nie udało mu się to mimo dwóch rzutów karnych. Trzecią próbę otrzymał przed przerwą i w tej już się nie pomylił.

Po przerwie to wciąż sopocianie prezentowali się lepiej, ale brakowało im wykończenia akcji. Wykorzystali to gospodarze, którzy raz jeszcze objęli prowadzenie po rzucie karnym Petera Steenkampa. Później jeszcze trzykrotnie przykładali piłkę w polu punktowym. Natomiast sopocian stać było tylko na skuteczny rzut karny Piotrowicza i przyłożenie Wiktora Wilczuka w samej końcówce.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 11 2 0 9 167:337 -2
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -1 punkt.