PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:1. Jeden zryw siatkarzy nie wystarczył

dak.
15 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk w Bełchatowie ugrał tylko jednego seta. Trefl Gdańsk w Bełchatowie ugrał tylko jednego seta.

Trefl Gdańsk przegrał na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 18:25) w 4. kolejce PlusLigi. Siatkarze zaliczyli jeden skuteczny zryw pod koniec pierwszego seta, dzięki czemu zaczęli od prowadzenia. Jednak nie potrafili pójść za ciosem i w konsekwencji musieli uznać wyższość rywali.

Skra: Łomacz 2 punkty, Lanza 20, Bieniek 13, Atanasijević 14, Kooy 10, Kłos 11, Piechocki (libero) oraz Musiał, Vasina

TREFL: Kampa 4, Martínez 8, Niemiec 9, Bołądź 22, Sawicki 7, Urbanowicz 5, Perry oraz Czerwiński 5, Włazły 1, Nasevich 1, Doroszyński, Zaleszczyk

Trefl Gdańsk w swoim czwartym występie tego sezonu w PlusLidze nie zaskoczył, bo w wyjściowym składzie zobaczyliśmy tych samych siatkarzy, co w poprzednim meczu z Cuprum Lubin. Od inauguracji trener Igor Jurcić musiał w sumie wymienić tylko kontuzjowanego Piotra Orczyka na Mikołaja Sawickiego. Notabene wypożyczonego z PGE Skry Bełchatów, który ostatnio zdobył pierwszą statuetkę MVP.

Mikołaj Sawicki: Kluczowy moment w karierze. Przeczytaj rozmowę z siatkarzem Trefla Gdańsk

Zdaniem bukmacherów faworytem tego spotkania mieli być gospodarze, ale to przyjezdni zaczęli od zwycięstwa w pierwszej partii. Trzeba jednak przyznać, że wcale nic na to nie wskazywało, bo siatkarze z Bełchatowa przeważali przez bardzo długi czas, oskakując nawet na 4 punkty. Rywale wykorzystali swoją szansę przy remisie 21:21. Dobrze serwował Lukas Kampa, a Bartłomiej Bołądź był trudny do powstrzymania w ataku. Wtedy gdańszczanie objęli prowadzenie i ostatecznie wygrali do 23.

Niestety nie poszli za ciosem. Wręcz przeciwnie - popełniali błędy i to bełchatowianie mocno rozpoczęli drugą partię od 6:1, dzięki czemu mieli grę pod kontrolą. Treflowi udało się zbliżyć co najwyżej na 3 "oczka". W końcówce próbowali nawiązać jeszcze walkę, ale na nic się to zdało.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Podobne problemy gdańszczanie mieli zresztą w trzecim secie. Miejscowi nie pozwalali przeciwnikowi na wiele, dlatego trener Jurcić zdecydował się na zmiany. Na boisku pojawili się m.in.: Mariusz Wlazły, Jakub Czerwiński, Kamil Droszyński czy Jordan Zaleszczyk. Żółto-czarni co prawda dwukrotnie łapali kontakt, ale rywale szybko odpowiadali. Dlatego podopiecznym Jurcicia nie pozostało nic innego jak rzucenie całych sił na czwartą partę.

Tę zaczęli już z Czerwińskim składzie, który zmienił Sawickiego. Początek pozwalał wierzyć, że dojdzie do tie-breaku. Goście długo trzymali puls, ale po ataku Filippo Lanzy na 18:15, ich gra się posypała. Skra odskoczyła i nie wypuściła już zwycięstwa. Ostatecznie wygrali do 18 i 3:1 w całym meczu.

Trefl Gdańsk ledwo zaczął sezon, a już szuka transferu. Sprawdź możliwe warianty na przyjęciu

16 LUK Lublin 4 0 4 4:12 1
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych ,drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-20

Wyniki 4 kolejki

• PGE Skra Bełchatów - TREFL GDAŃSK 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:18)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:23, 25:20)
  • Indykpol AZS Olsztyn - LUK Lublin 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:15)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - PSG Stal Nysa 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 25:27)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa 3:1 (25:22, 27:29, 25:20, 31:29)
  • Cuprum Lubin - Asseco Resovia 0:3 (27:29, 21:25, 18:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)
  • GKS Katowice - Barkom Każany Lwów 3:2 (25:23, 25:20, 22:25, 21:25, 15:12)
  • Mecz awansem z 12. kolejki:
  • GKS - Czarni 0:3 (21:25, 21:25, 28:30)
dak.

Opinie (4) 1 zablokowana

• (1)

Nareszcie trafili na kogoś mocnego i od razu bęcki. I tak już będzie kochany panie prezesie. Nie ma co się nakręcać, z emerytami i małolatami czeka nas beznadzieja.

• 9 11

• A ty gościu ze swoją obsesją na puncie Prezesa Trefla powinieneś się leczyć. Żółć ci się ulewa.