PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: Spójnia Gdynia rozbita przez Górnika Zabrze

Michał Rudnicki
27 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Bramkarze Spójni Gdynia 34 razy musieli wyciągać piłkę z siatki Bramkarze Spójni Gdynia 34 razy musieli wyciągać piłkę z siatki

NMC Górnik Zabrze pokonał Spójnię Gdynia 34:20 (16:8) w zaległym meczu 17. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Dla ekipy Dawida Nilssona to pierwszy z dwóch wyjazdów w tym tygodniu. W Wielki Piątek o godzinie 17 zagrają z Meblami Wójcik Elbląg.

Górnik: Galia, Kornecki, Witkowski - Gromyko 6, Buszkow 5, Sluijters 4, Daćko 4, Adamuszek 3, Bąk 3, Tomczak 3, Głuch 2, Czuwara 2, Gogola 2, Gliński, Tatarincew

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki - Rychlewski 5, Ćwikliński 4, Marszałek 3, Kirilenko 2, Lisiewicz 2, K. Pedryc 2, Krawczenko 1, Brukwicki 1, Luberecki, P. Pedryc, Czaja, Jamioł

Przed meczem z Górnikiem Zabrze trener Dawid Nilsson mówił, że jego zespół musi nauczyć się wygrywać końcówki spotkań. W kilku ostatnich meczach Spójnia Gdynia ulegała rywalom bowiem dopiero w ostatnich minutach. W Zabrzu było jednak inaczej. Tylko początek spotkania zwiastował, że gdynianianie mogą powalczyć z zespołem gospodarzy.

PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z DAWIDEM NILSSONEM

Wyrównany wynik utrzymywał się przez niespełna osiem minut. Wtedy po trafieniu Rafała Rychlewskiego Spójnia przegrywała 2:3. Cztery kolejne bramki zdobyli jednak gospodarze, a później stopniowo powiększali swoją przewagę. Gracze z Gdyni nie radzili sobie z obroną urozmaiconych ataków Górnika. Po pierwszej połowie czterech zawodników z Zabrza - Michał Adamuszek, Ignacy Bąk, Marek DaćkoAleksandr Buszkow - miało na swoim koncie po trzy bramki. Do przerwy miejscowi prowadzili 18:6 i kontrolowali przebieg meczu. Nie przeszkadzał im nawet fakt trzykrotnej gry w osłabieniu i ani jednej sytuacji liczebnej przewagi na boisku.

W drugiej połowie kibice byli świadkami wyrównanej gry przez dziesięć pierwszych minut. W 40. minucie Spójnia przegrywała tylko różnicą sześciu trafień (13:19), ale w ciągu czterech kolejnych minut dzięki trzem bramkom Iso Sluitjersa i jednej Jurija Gromyki zespół z Zabrza powiększył przewagę do dziesięciu goli. W końcówce rozluźnieni gospodarze jeszcze powiększali prowadzenie, ostatecznie wygrywając 34:20. Dla Spójni była to już 25. porażka w 27. meczu sezonu.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 28 6 2 2 18 687:792 26
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-03-29