Dramat Arki w Gliwicach

18 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Maciej Jankowski (nr 7) po wejściu z ławki rezerwowych wyrównał na 2:2, a następnie wywalczył wolnego, po którym boisko opuścił Marcin Warcholak (na zdjęciu w wyskoku), a Gerard Badia strzelił zwycięskiego gola dla gospodarzy. Maciej Jankowski (nr 7) po wejściu z ławki rezerwowych wyrównał na 2:2, a następnie wywalczył wolnego, po którym boisko opuścił Marcin Warcholak (na zdjęciu w wyskoku), a Gerard Badia strzelił zwycięskiego gola dla gospodarzy.

Piłkarze Arki Gdynia nie wykorzystali szansy, by na dobre odskoczyć od strefy spadkowej i potwierdzić aspirację gry o pierwszą "8" w ekstraklasie. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego przegrali na wyjeździe z Piastem Gliwice 2:3 (0:1), czyli z drużyną, która do tego spotkania przystępowała z przedostatniego miejsca w tabeli. Drugiej połowie towarzyszyła huśtawka nastrojów i niespodziewane zwroty akcji. Żółto-niebiescy objęli prowadzenie, ale za szybko zaczęli bronić wyniku. Z boiska zdjęty został Rafał Siemaszko, który strzelił gola i wypracował karnego. Natomiast po drugiej żółtej kartce stracili Marcina Warcholaka, a wkrótce potem i komplet punktów. Rywali do zwycięskiego zrywu poderwał rezerwowy Maciej Jankowski.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

1 Szmatuła - 26 Szeliga, 88 Korun, 25 Sedlar, 4 Flis - 9 Murawski - 82 Bukata, 23 Vranjes, 12 Żivec, 21 Badia - 27 Papadopulos
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Obukowicz, Pierściński
Widzów: 4154
13 Jałocha - 33 Zbozień, 29 Marcjanik, 32 Stolc, 23 Warcholak - 8 Marcus, 21 Sambea, 17 Marciniak, 77 Formella - 10 Szwoch - 11 Siemaszko
  • 67' 82 Bukata Zmiany 15 Masłowski
  • 69' 12 Żivec Zmiany 7 Jankowski
Zmiany Zmiany
  • 46' 17 Marciniak Zmiany 26 Trytko
  • 62' 8 Marcus Zmiany 19 Bożok
  • 78' 11 Siemaszko Zmiany 14 Nalepa
  • 30' Bukata
  • 69' Jankowski
  • 84' Badia
Bramki Bramki
  • 54' Szwoch karny
  • 66' Siemaszko
  • 44' Żivec
  • 54' Korun
Kartki Kartki
  • 43' Warcholak
  • 67' Siemaszko
  • 81' Formella
  • 83' Warcholak

Zapowiadaliśmy zmiany w obronie i oczywiście do nich doszło. Za pauzującego za kartki Sobieraja, na środek defensywy wchodzi Stolc (ARKA). Jest też roszada na lewej obronie. Pierwszy raz wiosną w ekstraklasie w "11" Warcholak
(ARKA)

ARKĘ CZEKAJĄ KOLEJNE ZMIANY W SKŁADZIE
trener Niciński zdecydował się na wariant sprawdzany jesienią i do drugiej linii wraca Marciniak (ARKA). Jest to odpowiedź na kontuzję Hofbauera, a także przedłużającą się rekonwalescencję Łukasiewicza
w związku z absencją Austriaka w jeszcze większym stopniu odpowiedzialność za kreowanie gry spada na barki Szwocha (ARKA). Mateusz był ostatnio w dobrej formie. W czterech ostatnich meczach strzelał gola lub zaliczał asystę

MATEUSZ SZWOCH: MEGA WAŻNE MECZE PRZED NAMI. PRZECZYTAJ WYWIAD Z POMOCNIKIEM, KTÓRY OD CZTERECH MECZÓW STRZELA GOLE LUB ZALICZA ASYSTY
nie ma zmian w ataku. Trener nie mógł brać pod uwagę Barisicia, w którego umowie wypożyczenia z Arki do Piasta jest klauzula zakazująca mu gry przeciwko byłej drużynie.

NAPASTNIK ARKI WYPOŻYCZONY Z PIASTA NIE ZAGRA W GLIWICACH. PRZECZYTAJ WYWIAD Z JOSIPEM BARISICIEM
w ataku Siemaszko (ARKA), który przed wyjazdem do Gliwic tryskał optymizmem

RAFAŁ SIEMASZKO: DO KRÓLA STRZELCÓW MI JESZCZE BRAKUJE, ALE..." PRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD
w rezerwie Arki po raz pierwszy Zarandia. Gruzin zastąpił kontuzjowanego Błąda
Ławka rezerwowych Arki: 1 Steinbors, 2 Socha, 4 Sołdecki, 14 Nalepa, 19 Bożok, 26 Trytko, 45 Zarandia
Piast w porównaniu z meczem we Wrocławiu, wygranym w ostatniej kolejce 4:3, dokonał trzech zmian w obronie. Nowi gracze to Flis (PIAST) i Sedlar (PIAST) i Murawski
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie koszulki, Piast na czerwono
w wyniku losowania kapitanów Marcusa (ARKA) i Murawskiego (PIAST) drużyny zmieniają się stronami boiska
mecz toczony będzie przy padającym deszczu
1'
od środka rozpoczął Piast
3'
spokojny początek z obu stron
3'
Jałocha (ARKA) łapie piłkę po dośrodkowaniu Szeligi (PIAST)
4'
brzydkie zachowanie miejscowej publiczności. Skandują wulgarnie o przeciwniku
4'
przyjezdni nie mogą odpowiedzieć, gdyż Arka ma zakaz wyjazdu grup zorganizowanych na mecze
6'
zamieszanie w "16" Arki, ale nie ma ostatecznie strzału po zagraniu Szeligi
6'
upiekło się Vranjesowi (PIAST), gdyż przerwał faulem kontrę Marcusa (ARKA). Sędzia mógł pokazać kartkę, ale nie sięgnął do kieszeni
7'
po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) piłka prosto w ręce Szmatuły (PIAST)
8'
dośrodkowanie Formelli (ARKA). Nie doskoczył do piłki Marcus (ARKA)
10'
obie drużyny starają się zagęszczać środkową strefę boiska. Skierowały tam po 5 graczy
11'
w Arce tym bardziej defensywnym pomocnikiem jest dziś Marciniak (ARKA) a nie Sambea (ARKA)

YANNICK SAMBEA O MECZU W GLIWICACH I SWOJEJ NOWEJ ROLI W ARCE
13'
niecelnie główkował Marciniak (ARKA) po dośrodkowaniu z wolnego Szwocha (ARKA)
kontuzja
13'
pomocy medycznej wymaga Flis (PIAST), który zderzył się z własnym bramkarzem
13'
obrońca Piasta zostaje na boisku. Dla Flisa (PIAST) to pierwszy ligowy mecz w tym sezonie
16'
Sambea (ARKA) zabrał piłkę Murawskiemu (PIAST) na połowie rywali, ale źle podał do Szwocha (ARKA)
16'
szybka odpowiedź Piasta. Kontra 4 na 4 zakończona celnym strzałem Żivca i dobrą interwencją Jałochy (ARKA)
18'
na razie lekka przewaga Piasta. Arka ustawiona, by próbować mocniej atakować na rywali w środku boiska, a po przejęciu piłki kontratakować
18'
rozmowa przy linii bocznej Nicińskiego ze Szwochem (ARKA). Wykorzystali przerwę po faulu rywali
18'
po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA) Formella (ARKA) główkował wzdłuż pola bramkowego. Odgwizdany faul, gdyż odepchnął Żivca
19'
Zbozień (ARKA) był piłkarze Piasta przez 1,5 sezonu. Grał tak dobrze, że wiosną 2014 roku został wytransferowany do rosyjskiego Amkaru Perm
24'
statystycy Ekstraklasy SA na razie wyliczyli posiadanie piłki na 56:44 dla Piasta. Już 7 fauli gospodarzy przy 3 Arki. W strzałach 1:1 z tą tylko różnicą, że uderzenie miejscowych było celne, a gości nad bramką
24'
zablokowany strzał Badii (PIAST) przed polem karnym
25'
niecelny strzał z dystansu Vranjesa (PIAST)
25'
Vranjes (PIAST) dwukrotnie był przymierzany do Arki w letnim i zimowym oknie transferowy. Ostatecznie odszedł z Legii do Piasta. W ekstraklasie zaczynał od Lechii
26'
indywidualna akcja Warcholaka (ARKA), minął dwóch rywali, ale jego dośrodkowanie zablokowane
27'
do odbitej piłki doszedł Szwoch (ARKA). Szukał dolnego rogu bramki Szmatuły (PIAST). Nieznacznie się pomylił. Piłka przeszła tuż obok słupka
28'
słupek uratował Arkę po strzale Żivca z 19. metra
30'
[1:0] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bukata. To ten piłkarz rozpoczął akcję i ją zakończył. Najpierw przekazał piłkę na lewą, a stamtąd w pole karne kopnął ją Vranjes. Marciniak za lekko wybijał. Futbolówka trafiła pod nogi Bukaty, który minął Marcjanika i z 6. metra strzelił pewnie do siatki
31'
zasłużone prowadzenie Piasta. Jest drużyną, która prowadzi grę
33'
róg dla Piasta. Pierwszy korner w tym spotkaniu
33'
Badia (PIAST) krótko z rogu do Żivca, ten dośrodkował, ale bez zagrożenia dla Arki
35'
Arka powinna przesunąć grę do przodu, zaatakować większą liczbą zawodników
36'
na razie Arka nadal bez celnego strzału
37'
Badia (PIAST) slalomem mijał obrońców Arki, a potem dwukrotnie uderzał. Pierwszy strzał zablokował Marciniak (ARKA), drugie było niecelne
38'
Szmatuła (PIAST) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Szwocha (ARKA)
39'
jest pierwszy celny strzał Arki. Szwoch (ARKA), mimo asysty rywala, odwrócił się z piłka i uderzył z 17. metra. Pewnie obronił Szmatuła (PIAST)
40'
dośrodkowanie Formelli (ARKA) prosto w ręce Formelli (ARKA)
40'
Arka teraz agresywniej, próbuje przejmować piłki już na połowie Piasta, wyżej grają pressingiem gdynianie
43'
Żółtą kartką został ukarany Warcholak (ARKA), który faulem taktycznym powstrzymał Żivca
44'
Żółtą kartką został ukarany Żivec (PIAST) po faulu na Szwochu
45'
na spalonym Papadopulos (PIAST)
45'
po zagraniu w "16" Sambei (ARKA) piłki nie opanował Siemaszko (ARKA), którego naciskał Sedlar
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1
Arka znów zaczęła ze zbyt dużym respektem. Rywal to co prawda wicemistrz Polski, wygrał w Gdyni jesienią, ale obecnie znajduje się tylko na przedostatnim miejscu w tabeli. Taktyka sprowadzająca się do przeszkadzania rywalowi i szukania kontr okazała się zbyt słaba. Tym bardziej, że gdy już była okazja do ataku to piłkarze Arki grali górne w pole karne jakby zapominając, że tym razem z przodu nie mają wysokiego napastnika, a Siemaszkę (ARKA), który lubi grę kombinacyjną. A tej brakowało. Tak piłkę starał się rozgrywać tylko Szwoch (ARKA), ale często był osamotniony. Widoczny jest w ofensywie brak Hofbauera.
Piast miał optyczną przewagę, ale długo nie udawało mu się stworzyć klarownych sytuacji pod bramką. Ostrzeżeniem dla defensywy Arki powinie być strzał w słupek Żivca. A że tak się nie stało, 2 minuty później gospodarze zdobyli prowadzenie.
Jeśli Arka nie chce przegrać w Gliwice, musi podjąć większe ryzyko, spróbować poprowadzić grę. Być może temu sprzyjać mogłaby zmiana lub zmiany i to od początku drugiej połowy. Trzeba rozruszać skrzydła, w środku pola mocniej wesprzeć w ofensywie Szwocha, być może zagrać na dwóch napastników
gdy Arka w tym sezonie w czterech meczach wyjazdowych traciła jako pierwsza bramkę to przegrywała. Czy w Gliwicach będzie potrafiła zmienić tę regułę?
w przerwie intensywnie rozgrzewa się Trytko
46'
ARKA przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Trytko.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Piast bez zmian w składzie
46'
zmiana w Arce zgoda z tym co pisaliśmy. Zszedł Marciniak (ARKA), który w pierwszej połowie był ustawiony jako defensywny pomocnik, a do gry wszedł napastnik. Za odbiór w drugiej linii teraz odpowiedzialny będzie głównie Sambea (ARKA)
47'
Stolc (ARKA) wybił piłkę na róg, przerywając akcję Żivca
48'
znów krótko rozegrany róg przez Piasta i ponownie po dośrodkowaniu Żivca bez zagrożenia dla Arki
48'
kontra Arki, ale Marcus (ARKA) w polu karnym rywali sfaulował Murawskiego (PIAST)
50'
na razie obraz gry jak w pierwszej połowie. Nadal grę prowadzi Piast, a Arka przyczajona na kontrę
52'
celny strzał Marcusa (ARKA) z 18. metra. Piłka uderzana po ziemi nie sprawiła kłopotu Szmatule
53'
dwójkowa kontra Piasta. Papadopulos (PIAST) zabrał piłkę Sambei (ARKA) dograł do Zivca, ale zdążyli wrócić obrońcy Arki
54'
karny dla Arki. Po podaniu Szwocha Siemaszko wpadł w pole karne, jego uderzenie została zablokowane. Napastnik Arki wykorzystał to, że za koszulkę przytrzymywał go Korun i upadł na murawę. Sędzia po chwili zawahania wskazał na wapno
54'
Żółtą kartką został ukarany Korun (PIAST).
54'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szwoch z karnego. Mateusz uderzył w lewy róg bramki, bramkarz rzucił się w drugi
55'
dla Szwocha (ARKA) to piąty mecz z rzędu, w którym zdobywa gola lub asystę. Wykorzystał trzeciego z rzędu karnego
56'
na spalonym Siemaszko (ARKA)
58'
do zmiany przygotowuje się Bożok
59'
zablokowany strzał Żivca
60'
zablokowany strzał Formelli (ARKA)
61'
Jałocha (ARKA) z najwyższym trudem wypchnął piłkę na róg po strzale Żivca sprzed pola karnego
62'
znów nie wyszedł krótko rozegrany róg Piasta
62'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Bożok. Słowak przejmuje od Brazylijczyka także opaskę kapitana
62'
zmiana zapewne m.in. podyktowana tym, że Marcus (ARKA) narzekał na dolegliwości zdrowotne. Bożok (ARKA) wszedł na lewe, Formela przesunięty na prawe skrzydło
65'
ataki z obu stron, ale brakuje celnego podania w pole karne
66'
[1:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Rafał strzelił głową z 5. metra, "przeskakując" wyższego od siebie Koruna. Dośrodkowywał Formella
67'
Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA) po faulu na Murawskim
67'
dla Siemaszki (ARKA) to 4 kartka. Nie zagra w kolejnym meczu
67'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bukata, w jego miejsce wchodzi Masłowski.
68'
Warcholak (ARKA) ofiarnym wślizgiem zablokował strzelającego Papadopulosa (PIAST). Róg dla rywali
69'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żivec, w jego miejsce wchodzi Jankowski.
69'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Badii (PIAST)
69'
[2:2] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski. Dośrodkował z lewego skrzydła Badia, rezerwowych gospodarzy przy pierwszym kontakcie z piłką głową strzelił gola. Na 5 metrze od bramki uprzedził Stolca
71'
kolejny róg dla Piasta
71'
niecelnie główkuje Sedlar (PIAST) po dośrodkowaniu z rogu Badii (PIAST)
74'
Zbozień (ARKA) na róg wybił piłkę po dośrodkowaniu Jankowskiego (PIAST)
74'
Jałocha (ARKA) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Badii (PIAST)
75'
jeszcze raz piąstkuje Jałocha (ARKA) po wrzutce teraz z gry Badii (PIAST)
75'
niecelny strzał sprzed pola karnego z woleja Papadopulos (PIAST)
76'
mecz nadal przy optycznej przewadze Piasta
76'
jedyny mecz, w którym w tym sezonie Piast u siebie jako pierwszy strzelił gola, a nie wygrał - skończył się wynikiem 3:3. Wówczas gościł w Gliwicach Górnik Łęczna. Czyżby i dziś nie był to koniec strzelania?
77'
rozgrzewa się Nalepa
78'
niecelny strzał Jankowskiego (PIAST)
78'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
79'
wejście pomocnika za napastnika wskazuje, że Arka raczej chce bronić tego wyniku niż atakować
79'
Warcholak (ARKA) poradził sobie we własnym polu karnym w pojedynku z Papadopulosem (PIAST)
80'
strzał Jankowskiego (PIAST) w środek bramki sprzed "16". Pewnie broni Jałocha (ARKA)
81'
Żółtą kartką został ukarany Formella (ARKA), który faulem taktycznym przerwał kontrę Badii. Chwilę wcześnie sędzia puścił akcję, gdy Vranjes faulował Szwocha
82'
złe dośrodkowanie z wolnego Badii (PIAST). Piłka wyszła bezpośrednio poza bramkę
82'
Jałocha (ARKA) wyszedł z bramki, ale zbyt krótko wybił piłkę głową
83'
Warcholak (ARKA) ratuje Arkę faulując Jankowskiego (PIAST) tuż przed polem karnym
żółta i czerwona
83'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Warcholak (ARKA). Piast ma wolnego 20 metrów od bramki
84'
[3:2] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Badia. Uderzył z wolnego nad murem, a Jałocha nie sięgnął piłki, która wpadła w lewy róg jego bramki. Na pewno golkiper mógł spisać się lepiej
86'
nadal atakuje Piast, Arka przypominamy w "10"
87'
Jankowski (PIAST) zabrał piłkę Sambei (ARKA), ale na szczęście dla gdynian źle podawał
88'
indywidualna akcja Szwocha (ARKA), gdy nie mógł strzelać próbował wycofać piłkę piętą, ale nie było tam jego kolegów
89'
zablokowany strzał Sambei (ARKA)
90'
3 minuty doliczone
90+2
bomba Murawskiego (PIAST). Piłka odbiła się od poprzeczki i poszybowała w górę, opuszczając boisko
90+3
w doliczonym czasie atakuje Piast
90+3
zamieszanie w "16" Arki. Piłkę złapał Jałocha (ARKA)
90+3
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA W GLIWICACH 2:3
po niezbyt emocjonującej pierwszej połowie, w drugiej - emocji i zwrotów akcji było aż nadto. Z pewnością nie tak tę część wyobrażała sobie Arka. Gdynianie potrafili objąć prowadzenie 2:1 po wywalczeniu karnego oraz golu Siemaszki (ARKA). Skutek dała wymiana defensywnego pomocnika na napastnika. Jednak w końcówce trener Niciński zaczął zbyt szybko bronić wyniku i wykonał zgoła inną roszadę, za napastnika wpuszczając pomocnika. Nie wzmocniło to defensywy. Natomiast różnicę zrobił rezerwowy Piasta. Jankowski (PIAST) najpierw strzelił na 2:2, a następnie wywalczył wolnego, którego czerwoną kartką okupił Warcholak (ARKA), a następnie po nim padła zwycięska bramka dla Piasta.

16 Górnik Łęczna 26 5 8 13 25:44 23
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-03-19

Wyniki 26 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa 1:2 (0:0)
  • Piast Gliwice - ARKA GDYNIA 3:2 (1:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)
  • Wisła Kraków - Wisła Płock 3:2 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:0
  • Korona Kielce - Cracovia 3:0 (1:0)
  • Lech Poznań - Górnik Łęczna 0:0

Opinie (276) ponad 20 zablokowanych

• PAnie Pseudo trenerze NICINSKI...nie wracaj Pan do Gdyni (18)

Miej Pan honor i podaj się do dymisji...nic dobrego nie czeka Arki przy Panu... Nie ma Pan koncepcji same złe decyzje trenerskie i chybione zmiany!!
    A i gdzie te przechwałki Siemaszki i Sambey???
    Jeden walczyć miał a drugi strzelać hat tricki... Za pyszałkowatość się płąci. Nie zasługujemy na EK z taką grą i trenerem!
    A dla sceptyków...może nie mówię prawdy?? Prawda sama się obroni....a własciwie to wyniki obronią prawde:)

• 111 36

• Pierwsza osemka odjechala arczanom

• 30 5

• Nicinski trenerem miesiaca i roku 2017

• 17 3

• Masz racje Kolego....Nitek do prowadzenia Gryfa albo innego klubu z nizszych lig. Nie wiem gdzie jest zarzad ze nie reaguje na ten pilkarski dramat.

• 19 8

• (6)

Nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie wypowiadaj gaminiu w temacie trenera jedynego polskiego nadmorskiego klubu, zajmij się swoim niemieckim zespołem z gdańska.

• 8 38

• GAmoniem jesteś TY jak nie rozumiesz co napisane. (5)

Ale widzę że Ci którzy się zgadzają z moją wypowiedzią to też gamonie?? To jak jesteś taki hop do przodu to powiedz co nasz trener ma do zaproponowania do końca sezonu??? Jak nie wygrywa się z Piastem i przeprowadza się bezsensowne zmiany przy prowadzeniu to z kim mamy jeszcze wygrac?? Ale widzę że Ty żyjesz osiągnięciem że jesteśmy prawie w finale PP. Ależ mi wyczyn ograć FARTEM pierwszoligowców:) To ma być ta zasługa na miano dobrego trenera???? Jak tak to gratuluje! A tak na marginesie jestem takim samym kibicem Arki jak Ty tylko że od wielu lat dłużej... i siedzę zawsze na Torach.... więc nie imputuj tu że kibic Lechii czy tam Bałtyku.... Zanim coś głupiego napiszesz to pomysl:) No chyba że masz problemy z mysleniem i logicznym i obiektywnym:)

• 19 5

• (4)

Jesteś kibicem od wielu lat dłużej ? Jak do tego doszedłeś?

• 1 7

• o ironicznej nieprzemyslanej i szowinistycznej wypowiedzi Pana Miska (3)

Poza tym człowiek dojrzały nie opiera się na domysłach a na faktach. Ja opisałem fakty a Pan misiek pokierował się domysłami ze pisze to kibic LG
            A żeby było prościej to mój rocznik to 60 ///a Pana Miska???
            Ale chyba nie chodzi tu o to kto ma więcej lat a o to że Pan Nicinski jest słabeuszem i ciągnie w dół NASZ klub...Bo on nie jest na wyłączność jego. Wiec wracajmy do meritum i ratujmy ekstraklasę...ale już bez tej kotwicy ... bo poziom przerósł go kilkanaście kolejek temu.
            I dla doba klubu wszyscy kibice powinni sobie uzmysłowić że już czas na zmiany na trenerce!!

• 11 4

• (2)

Przypomnij może z jakim trenerem Arka wróciła do ekstraklasy? Swoją drogą jak jesteś rocznik 60 to chyba ciebie znam sądząc po tym co napisałeś.... Bolo to ty?

• 0 3

• Ale o czym Ty mówisz??? Nie płaci się za zasługi a za wyniki!! (1)

Widzę że Ci interesuje co było a nie co jest a przede wszystkim co ma być!!
                Kolego ogarnij się chyba że chcesz wychwalać Nicinskiego że wprowadził Arkę do EK i spuścił ją do pierwszej!! Zależy Ci na tym abyśmy grali niżej??? Bo mi nie i myslę że 70% kibiców ARKI nie zależy na spadku. Nie ma możliwości zmiany 50% piłkarzy to trzeba zmienić miotłę która wykrzesa z nich coś czego Nicinskiemu się nie udało. A jak chcesz przykłady że da się z nowym trenerem to już widzisz po meczu z Piastem ze im się udało i to nie pierwszy raz . ZMIANA ZMIANA I ZMIANA!!!!

Ps NIE BOLO..... a ludzi z rocznika 1960 jest znacznie więcej tak ogólnie mówiąc po pobieżnej obserwacji. I byliśmy d dobrych chwilach z Arką i złych...ale nie zależy na na pielęgnowaniu degręgolady którą teraz trener i zarząd organizuje więc mamy prawo głośno mówić o tym.

• 1 0

• Tak czy owak chyba jednak zbyt mocno się denerwujesz. Masz już tyle lat że powinieneś wiedzieć że na sukces lub porażkę składa się wiele czynników a trener jest tylko jednym z nich. Masz prawo sądzić tak jak chcesz, przypomnę tylko że Pan Niciński jest ewenementem w skali polskich trenerów w pozytywnym tego słowa znaczeniu. A dlaczego? Tutaj liczę na Twoją błyskotliwość.

• 0 0

• Obrońcom Arki to nawet Pep Guardiola nie pomoże, to miernoty.

• 12 1

• Hm ? (1)

Co do Nitka ?

Za wysokie progi .

Sambea - porażka dla Nitka - to ofensywny pomocnik z kopem w nodze !

Bronienie wyniku ?

To jest chore .

Gra na remis ?

To kolejny mecz przegrany przez trenera .

On nas faktycznie może spuscić do I ligi .

Sprawa najważniejsza - dyr. sportowy i jego transfery .

Nie zakontraktował , nie wyszukał nawet pól napastnika , bramkarz ?

A raczej jego brak .

Co Nitek wyprawia z Sobim ?

Ile jużpunktów w ten sposób z Sobim straciliśmy .

Nikt mi nie powie iz w regionie, w Polsce nie ma młodych napastników .