PŚ florecistów

11 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Radosław Glonek po raz pierwszy w karierze awansował do 1/16 finału zawodów Pucharu Świata. 20-letni florecista Sietom AZS AWFiS Gdańsk w Bonn wygrał m.in. z byłym wicemistrzem świata, Loicem Attely (Francja). Z dziewięcioosobowej reprezentacji Polski najlepiej spisał się Tomasz Ciepły, który w stawce 117 zawodników zajął siódme miejsce.

Była stolica RFN po raz 32 gościła uczestników Pucharu Świata. Najbliżej Loewe von Bonn był Ciepły. Zawodnik Warty Poznań wyeliminował m.in. brązowego medalistę ostatnich mistrzostw świata, Brice'a Guyarta (Francja) 15:9 oraz... gdańszczanina Wojciecha Szuchnickiego (zajął 41. miejsce) 15:12. Dopiero w walce o podium Ciepły przegrał z późniejszym triumfatorem zawodów, Zhaozhi Dongiem 6:15. W finale Chińczyk jeszcze łatwiej poradził sobie z Salvatore Sanzo (Włochy), wygrywając 15:3.

Na 23. pozycji sklasyfikowany został Glonek, który uległ Victorowi Sintesowi (Francja) 5:15. Francuz miał patent na Polaków, bo w następnej rundzie pokonał Sławomira Mocka (Polonia Leszno, ostatecznie 14. miejsce w Bonn) 15:14.

Dwaj inni gdańscy akademicy zajęli odległe miejsca - 55. Krzysztof Pietrusiak, 66. Paweł Kawiecki.

Okazja do rewanżu nadarzy się już w najbliższy weekend. W portugalskim Espinho odbędą się indywidualne i drużynowe zawody zaliczane do pucharowej klasyfikacji.