PSG Stal Nysa - Trefl Gdańsk 3:0. Siatkarze nie wykorzystali osłabienia rywali

dak.
17 grudnia 2023, godz. 22:10
Opinie (19)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk może żałować, bo nie wykorzystał braków kadrowych rywali. Trefl Gdańsk może żałować, bo nie wykorzystał braków kadrowych rywali.

Trefl Gdańsk przegrał na wyjeździe z PSG Stalą Nysa 0:3 (22:25, 20:25, ) w 12. kolejce PlusLigi. Żółto-czarni byli najlepiej grającą drużyną w delegacjach, ale tym razem nie udało się podtrzymać tego trendu, bo wrócą do domu bez choćby ugranego seta. Siatkarze nie wykorzystali braków kadrowych rywala, w składzie którego nieobecni byli czterej zawodnicy.

Stal: Szczurek 2, Włodarczyk 16, Jankowski 8, Kapica 13, El Graoui 15, Abramowicz 7, Szymura (libero)

TREFL: Droszyński 2, Martinez 1, Zaleszczyk 5, Sasak 13, Sawicki 6, Niemiec 4, Koykka (libero) oraz Orczyk 12, Nasevich 1, Gałązka 2, Czerwiński 1

Nie tak miał wyglądać niedzielny wieczór w wykonaniu Trefla Gdańsk. Żółto-czarni mierzyli się z osłabioną PSG Stalą Nysa, ale nie zdołali ugrać choćby seta. W zespole rywali z powodu przeziębienia nie zagrali bowiem: Maciej Muzaj, Michał Gierżot oraz Dominik Kramczyński. Ponadto na przedmeczowym treningu staw skokowy podkręcił Tsimafei Zhukouski.

PSG Stal Nysa - Trefl Gdańsk. Miały być grzmoty PSG Stal Nysa - Trefl Gdańsk. Miały być grzmoty

Już początek spotkania wskazywał, że gdańszczanie nie prezentują poziomu, do którego nas przyzwyczaił. Trzeba było gonić wynik, gdy strata wynosiła nawet 6 punktów. Były problemy z atakami i dobrym przyjęciem, dlatego gdy gospodarze odskoczyli, to już nie dali sobie wyrwać zwycięskiego seta.

Powtórkę z rozrywki mieliśmy w drugiej partii. Gdańszczanom co prawda udało się doskoczyć w końcówce seta, ale finalnie i tak przegrali go do 20.

Obiecująco zaczął się ostatni set, bo od prowadzenia 7:3. Jednak miejscowi szybko wyrównali i przejęli inicjatywę. Stal szybko wyszła na bezpieczny dystans i pewnie wygrali 3:0.

Siatkarze Trefla mogą mieć pretensje tylko do siebie. Ich skuteczność ataków wyniosła jedyne 48 proc., co było konsekwencją złego przyjęcia - 32 proc.

Wyniki 12 kolejki

• PSG Stal Nysa - TREFL GDAŃSK 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)
  • GKS Katowice - Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)
  • Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa 1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 22:25)
  • Exact Systems Hemarpol Częstochowa - KGHM Cuprum Lubin 3:1 (21:25, 25:21, 27:25, 26:24)
  • PGE GiEK Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 19:25, 21:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Bogdanka LUK Lublin 2:3 (29:27, 25:23, 18:25, 20:25, 9:15)
  • Asseco Resovia - Barkom Każany Lwów 3:1 (25:20, 25:21, 21:25, 28:26)