Padł ostatni bastion

Jacek Główczyński
2 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk na 7. miejscu w ekstralidze. Grzegorz Buczek zakończył karierę
W ekstraklasie rugby nie ma już drużyny bez porażki. W sobotę, w szóstej kolejce padł ostatni bastion. Na własnym boisku Lechia Gdańsk zasłużenie przegrała z Blachami Pruszyński Budowlani Łódź 15:39 (3:17), choć rozmiary sukcesu przyjezdnych są zbyt wysokie w stosunku do tego co działo się na boisku. Kapitalny mecz rozegrał Krzysztof Hotowski, który zdobył trzy przyłożenia, a dzielnie sekundował mu najskuteczniejszy zawodnik spotkania, Tomasz Grodecki. Zwycięzcy zostali nowymi liderami tabeli.

Punkty: Rafał Kwiatkowski 5, Rafał Sajur 5, Andrzej Potarowicz 5 - Tomasz Grodecki 19, Krzysztof Hotowski 15, Maciej Maciejewski 5.

LECHIA: Urbanowicz, Marciniak (20 Klusek), Zieniuk - Sienkiewicz, Jastrząb - Sajur, Doroszkiewicz (78 Płonka), Kochański (55 Zaniewski) - Lenartowicz (60 Piszczek) - Szablewski, Kwiatkowski, Śliwiński (41 Potarowicz), Grebasz, Hedesz - Fedde (41 Latopolski).

Gospodarze rozpoczęli fatalnie. Już po 10 minutach przegrywali 0:14. Co prawda w akcji, która dała gościom pierwsze przyłożenie, można było dopatrzyć się podania do przodu, ale gdańszczanie przegrywali nie przez sędziego, ale własną niefrasobliwość. Przy drugiej "piątce" na przykład Krzysztof Zając przekopnął nad nimi piłkę, a na polu punktowym najszybciej dopadł jej Hotowski.

Gdy Lechia wreszcie przystąpiła do odrabiania strat okazało się, że jej młyn wcale nie jest silniejszy od łódzkiego. Przynajmniej ten dyktowany. W 24. minucie miejscowi trzykrotnie w dogodnej odległości do oddania kopu zdobywali rzut karny. Ale zanim uderzył za trzy punkty Kwiatkowski, spróbowali dwukrotnie przepchnąć rywali na ich pole. Bez rezultatu. Zapewne brakowało Dariusza Marciniaka, który z powodu urazu nie dokończył gry.

Punktami pachniało po solowych rajdach Janusza Urbanowicza i Kwiatkowskiego, ale zabrakło kontynuacji, gdyż partnerzy gdańszczan zostali daleko z tytłu. Co gorsza tuż przed przerwą żółtą kartkę zarobił Rafał Kochański, a grając w osłabieniu na własnym przedpolu pogubił się Tomasz Fedde. Gdański obrońca kopnął w aut praktycznie w tym samym miejscu, na wysokości którego stał. Rywale rozegrali aut z wyniesieniem Macieja Brażuka, a następnie przekazali piłkę atakowi. Gdy zarobili karnego niespełna 20 metrów na wprost słupów, nie szarpali się. Poprosili o próbę, a Grodecki celnie kopnął.

Po przerwie Stanisław Zieliński dał szansę dwóm nowym zawodnikom i jeden z nich zdobył punkty. Ale Potarowicz zapisał "piatkę" już wówczas, gdy było po meczu, gdyż łodzianie prowadzili 39:8!

Wprawdzie nadzieje gdańszczanom na korzystny rezultat tuż po zmianie stron przywrócił młyn i efektowne przyłożenie Sajura (szkoda że dw apunkty przepadły po podwyższenie Kwiatkowskiego trafiło w słupek), ale w 57. minucie oddali punkty rywalom na własne życzenie. Niedokładne podanie gdańszczan na połowie przyjezdnych przejął Hotowski. Nikt popularnego "Bolka" już nie dogonił...

-Przegrywali już wszyscy przeciwnicy, zatem można było się spodziewać, że kolej przyjdzie i na nas. Zespół zapomniał dzisiaj o taktyce. Każdy chciał wygrać po swojemu, a to tylko dało chaos na boisku. Przede wszystkim za dużo błędów popełnił atak. Brakowało szarż w obronie - ocenił gdański szkoleniowiec.

O pozostałych meczach szóstej kolejki czytaj w artykule "Ze zmiennym szczęściem"

Opinie (43)

• Więcior został odwołany z funkcji trenera , a potem poszedł do lechii tak na marginesie, kto to rozsiewa to każdy wie.

• 0 0

• HA HA HA

ale ploty wymyslacie !!! Już raz Więciorek był chyba trenerem Lublina i uciekł potem do Lechii. Teraz znowu miałby być ? Nic juz nie ma ciekawego w polskim rugby tylko takie bzdurki? ..... czy te informacje o dyskwalifikacjach są potwierdzone ?

• 0 0

• odpowiedź

Jeśli tak to ok. Tylko kto takie plotki puszcza w Polskę?

• 0 0

• to plotka wyssana z palca , nie knuj i nie szukaj taniej sensacji, atmosfera jest dobra , forma coraz lepsza , a winnych słabej postawy na jesieni już zostali wskazani.

• 0 0

• ZMIANA TRENERA W LUBLINIE ?

Podobno S. Więciorek szykouje się na trenera w Budowlanych L. Już dogadał się z Prezesem i od zimy ma zastąpić Niedźwieckiego bo na jesieni wyniki są słabe.
    Albo plotka albo znowu Więcior wykiwa Niedźwiedzia.
    Kto wie coś na ten temat ?

• 0 0

• doping

w kazdym klubie buja sie ktos na patencie. pogodzcie sie z tym to jest rugby. a ze bieda w polsce to niestac nas na specyfiki pokroju tych branych przez kolegow z czolowki swiatowej; idzie za tym wieksza wykrywalnosc. ale thc to juz przeginka narkomanow nam niepotrzeba! ! !

ps. ostatnio sterydy bardzo popularne sa wsrod tenisistow.

• 0 0

• najlepiej jak cudwnie zmienił się skład Lechii na mecz z Socho jak komisja wpadła

• 0 0

• 0 0

• heh

to samo za thc jeden na 6 miechow drugi na 3 i bez odwolywania sie...

• 0 0

• Różny wymiar kar

Ciekaw jestem dlaczego, za wykrycie w organiźmie dwóch zawodników takiego samego specyfiku - efedryny, dostają oni różne kary?
    Piotr Pietrzyk (Orkan)- za EFEDRYNĘ - 6 m-cy
    Michał Zych (Budowlani Łódź) za EFEDRYNĘ - 3 m-ce
    Oczywiście Łódź jak zawsze była składać wyjaśnienia i co ciekawe, znowu (jak w przypadku Macieja Pabiańczyka) dostają skrócenia kary?
    Albo wielkie brawa dla Łodzi za manipulację, albo wielkie buuuu dla Komisji za to, że daje takie wyroki!

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 15 2 0 13 167:387 -42
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.