Panowie w trzech setach, panie po horrorze

Marta
26 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Dwa zwycięstwa ligowe zanotowały na swoim koncie drużyny Trefla: żeńska i męska. Panie po zaciętym boju pokonały AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (25:18, 25:19, 23:25, 21:25, 15:13) natomiast panowie bez straty seta ograli Avię Świdnik 3:0 (25:14, 25:23, 25:22).

TREFL: Nuszel, Rzenno, Naczk, Kruk, Szymańska, Kaliszuk, Śliwa (libero) oraz Gorszyniecka, Reimus, Toborek, Sołodkowicz.

W sobotni wieczór w Hali 100-lecia Sopotu zmierzyły się dwie niepokonane jak dotąd drużyny zaplecza Plus Ligi Kobiet. Ekipa trenera Edwarda Pawluna wygrała dwa pierwsze sety. Zaciętej walki i zmian wyniku w nich nie brakowało, jednak w decydujących momentach to sopocianki z powodzeniem atakowały.

Wówczas nic nie zapowiadało, że mecz potrwa ponad dwie godziny. W trzecim secie gospodynie rozpoczęły od kilkupunktowego prowadzenia (3:1 i 5:2). Rywalki nadrobiły jednak straty i objęły prowadzenie. W końcówce sopocianki były bliskie przełamania ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego, ze stanu 16:19 wyprowadziły na 20:19, jednak na zwycięstwo w tej partii już nie starczyło im sił.

Ekipa KSZO wygrała trzeciego seta do 23, przedłużając sobie nadzieje na wywiezienie znad morza punktów. Zwycięstwem gości zakończył się też set czwarty i o zwycięstwie zadecydować musiał tie-break.

Sopocianki objęły na początku seta prowadzenie, nie były jednak w stanie "uciec" rywalkom i już niemal do końca meczu trwała walka "punkt za punkt", sopocianki w końcówce seta m.in. dzięki dobrej grze Aleksandry Kruk i Natalii Nuszel zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pozostałe wyniki 2 kolejki: Jedynka Aleksandrów Łódzki – TPS Rumia 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:21), SMS PZPS Sosnowiec – Chemik Police 2:3 (25:23, 25:20, 19:25, 18:25, 7:15), Legionovia – MOSiR Mysłowice 3:0 (25:15, 25:19, 25:22), PLKS Pszczyna – Budowlani Toruń 3:2 (21:25, 25:19, 23:25, 21:25, 15:13), pauzował Sokół Chorzów.

11. MOSiR Mysłowice 3 1 2:9

Po niepowodzeniu w pierwszym meczu na zapleczu ekstraklasy siatkarze Trefla odnieśli w sobotę pierwsze zwycięstwo. W hali na gdańskim Przymorzu pokonali oni w trzech setach Avię Świdnik 25:14, 25:23, 25:22.

TREFL: Gorzkiewicz, Żuk, Chaberek, Wilk, Świrydowicz, Węgrzyn, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Skórski, Naliwajko.

Już pierwsze piłki inauguracyjnego seta pokazały, kto będzie rządził w sobotę na parkiecie. Gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 3:0, później było 6:2 i 10:4. Siatkarze Jerzego Strumiłły szybko objęli wyraźne prowadzenie i kontrolowali przebieg seta wygrywając go różnicą aż 11 "oczek".

W drugiej partii tak łatwo już nie było, mimo prowadzenia na samym początku ekipa Trefla musiała cały czas "gonić" Avię. Gdańszczanie, doprowadzali do remisu 12:12, 18:18 a w końcówce byli minimalnie lepsi i zwyciężyli do 23.

Nie mniej emocji dostarczył trzeci set, który również rozpoczął się od prowadzenia Avii, gdańszczanie doprowadzili do wyrównania przy stanie 15:15, objęli minimalne prowadzenie, jednak w końcówce Avia wyrównała stan seta na 22:22. Kolejne jednak trzy punkty zdobyli gdańszczanie co oznaczało dla nich zwycięstwo w meczu bez straty seta.

Pozostałe wyniki trzeciej kolejki: SMS PZPS Spała – AZS PWSZ Nysa 3:1 (21:25, 25:18, 28:26, 25:18), Joker Piła – Pronar Hajnówka 3:0 (26:24, 25:23, 25:14), Orzeł Międzyrzecz - GTPS Gorzów Wlkp. 1:3 (21:25, 25:22, 18:25, 22:25), Fart Kielce – Energetyk Jaworzno 3:1 (20:25, 25:20, 25:20), Morze Bałtyk Szczecin – Ślepsk Suwałki 3:0 (25:23, 25:19, 25:21). BBTS Bielsko – Biała – pauzował.

• Trefl to drużyna ukradziona Gdyni (2)

i nie życzę jej najlepiej. Dalej ani słowa o TPS Rumia (brawo za dziennikarski obiektywizm)

• 8 16

• Rumia to nie Trójmiasto baranie. Zmień portal jak chcesz poczytać o TPS (1)

• 6 4

• Żukowo tym bardziej - "baranie"

• 2 3

• ale czemu przy Kołobrzeskiej ?

• 1 4

• artykul sponsorowany

kiedy trefl przegrywa jakos pismaki zapominaja o tym napisać ;)