Panie liderkami, panowie zaczęli o porażki

19 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Siatkarki Trefla Sopot wygrały drugi mecz w I lidze. Siatkarki Trefla Sopot wygrały drugi mecz w I lidze.

Siatkarki Trefla nadal przewodzą I lidze. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu sopocianki pokonały Budowlanych Nestea Toruń - Trefl Sopot 3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:15). Natomiast nie powiodło się siatkarzom Trefla. Gdański zespół na inaugurację sezonu przegrał na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała 2:3 (25:17, 16:25, 25:21, 17:25, 13:15).

TREFL: Gorszyniecka, Nuszel, Rzenno, Reimus, Sołodkowicz, Naczk, Śliwa (libero) oraz Szymańska, Kaliszuk, Kruk, Toborek.

Podopieczne Edwarda Pawluna utrzymały prowadzenie, choć pierwszy przegrany set w lidze sprawił, że sopocianki lokalnego rywala z Rumi wyprzedzają tylko lepszym bilansem małych punktów. Jednak najważniejsze, aby sopocianki wyciągnęły odpowiednie wnioski z wyjazdu do Torunia, bo w przyszłości mogą być jeszcze większe problemy.

W inauguracyjnej partii Trefl ustawił siebie w pozycji, goniącego, rozpoczynając od 3:6. Udało się wyrównać na 23:23, ale dwie ostatnie akcje należały do miejscowych. Co gorsza także w drugim secie do 11:8 warunki gry dyktowały torunianki. Dopiero poprawa przyjęcia w naszym zespole oraz wzmocnienie serwisu przyniosło zmiany obrazu gry.

Sopocianki przejęły inicjatywę, wychodząc na prowadzenie 17:14. Przewagi nie oddały już do końca meczu. Seta czwartego wygrały już wysoko, a i wynik trzeciego nie oddaje przewagi gości. Torunianki odrobiły część strat, gdyż Trefl miał kłopoty z zakończeniem piłki setowej. Dopiero w trzecim podejściu udało się to Aleksandrze Kruk.

Pozostałe wyniki 2. kolejki siatkarek:
EC Wybrzeże TPS Rumia - SMS PZPS I Sosnowiec 3:0 (25:20, 25:19, 25:22), MOSiR Mysłowice - PLKS Pszczyna 2:3 (27:25, 15:25, 19:25, 25:13, 13:15), Chemik Police - Legionovia 3:1 (25:17, 19:25, 25:20, 25:23), Sokół Chorzów - Jedynka Aleksandrów Łódzki 2:3 (21:25, 25:19, 15:25, 25:22, 8:15). Pauza: AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

11. SMS PZPS I Sosnowiec 2 0 0:6

O tydzień później w sezon weszli siatkarze Trefla, gdyż przed tygodniem pauzowali. Podopieczni Jerzego Strumiłły w Bielsku musieli zadowolić się jednym punktem, gdyż choć dwukrotnie obejmowali prowadzenie w meczu, to zeszli z parkietu pokonani po tie-breaku.

TREFL: Gorzkiewicz, Chaberek, Żuk, Węgrzyn, Wilk, Świrydowicz, Żurek (libero) oraz Gajowczyk, Kaczmarek, Skórski, Naliwajko.

Widać było, że to początek sezonu, gdyż obie ekipy miały problemy ze stabilizacją formy. Trefl równie łatwo jak wygrał pierwszego seta oddał bielszczanom drugiego. Wydawało się gdańszczanie przełamali rywali, gdy w trzeciej partii z łatwością odrobili straty z 11:15 i po raz drugi tego dnia wyszli na prowadzenie w meczu.

Niestety, w czwartym secie powtórzyła się historia z drugiej odsłony i gdańszczanie zaczęli wyraźnie tracić dystans od 9:9. Tie-break Trefl rozpoczął również źle, przegrywając 1:4. Ale na tym nie skończyły się emocje. Prowadzenie przechodziło jeszcze z rąk do rąk. Nasza drużyna miała nawet dwa oczka zaliczki przy 10:8, ale ostatecznie zeszła z parkietu pokonana.

Pozostałe wyniki 2. kolejki siatkarzy:
Energetyk Jaworzno - Morze Bałtyk Szczecin 3:1 (25:21, 23:25, 25:12, 25:20), GTPS Gorzów - Fart Kielce 2:3 (25:20, 25:22, 23:25, 13:25, 17:19), Pronar Hajnówka - Orzeł Międzyrzecz 1:3 (25:22, 25:27, 20:25, 26:28), AZS PWSZ Nysa - Joker-Rodło Piła 1:3 (28:26, 18:25, 20:25, 23:25), Avia Świdnik - SMS PZPS I Spała 3:2 (28:30, 25:18, 25:14, 15:25, 18:16). Pauza: Ślepsk Suwałki.

13. AZS PWSZ Nysa 2 0 1:6

W najbliższą sobotę obie drużyny Trefla zagrają przed własną publicznością. Panowie w gdańskiej hali przy ul. Kołobrzeskiej o 16.00 zmierzą się z Avią Świdnik. Natomiast dwie godziny później w Hali 100-lecia Sopotu panie ugoszczą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.