Arka ograła w sparingu Bytovię

jag., Marta
30 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Mateusz Szwoch zdobył w meczu z Bytovią dwie bramki. Mateusz Szwoch zdobył w meczu z Bytovią dwie bramki.

Piłkarze Arki w środowym sparingu strzelili tyle goli, ile w trzech poprzednich grach kontrolnych w tym roku razem wziętych. Dwukrotnie gdynianie na Narodowym Stadionie Rugby trafiali po rzutach karnych. Żółto-niebiescy pokonali Drutex Bytovię 5:2 (1:0). Do ekipy Pawła Sikory ponownie dołączył Dawid Kubowicz. Prawy obrońca wkrótce powinien podpisać kontrakt.

Szwoch 53, 66 (karny), Radzewicz 1, Marcus (karny), Formella 87 - M.Pietroń 64, Kaganek 68

ARKA:
pierwsza połowa: Miszczuk - Kubowicz, Wallace, Brodziński, Dettlaff - Brzuzy, Pietkiewicz, Pruchnik, Radzewicz - Górski, Surdykowski.
druga połowa: Szlaga - Kubowicz, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Grzelak, Szwoch, Rzuchowski, Formella - Kuklis, Marcus

BYTOVIA: Gostomski(46 Oszmaniec) - Tyburski (46 Bojas), Łapigrowski (46 Ambroziak), Szałek, Kowalski - Ł.Pietroń (46 Kojca), Gajtkowski, M.Pietroń , Pięta, Kołodziejski (46 Pakosz) - Hirsz (46 Barbossa)

Paweł Sikora postawił na ustawienie 1-4-4-2, które ma być również podstawowym wariantem na rundę wiosenną. Gra dwójką napastników nie oznacza, że gdynianie przeciwko wiceliderowi grupy zachodniej II-ligi nastawili się na ciągły atak. Wręcz przeciwnie była sposobność przećwiczenia również agresywnego pressingu. Tym bardziej, że mecz rozpoczął się dla gospodarzy doskonale.

Już w inauguracyjnej minucie spotkania Marcin Radzewicz zaatakował lewym skrzydłem, następnie ściął do środka i uderzył sprzed pola karnego. Maciej Gostomski, który Narodowy Stadion Rugby zna doskonale, bo występował na nim w barwach Bałtyku Gdynia, nie miał szans.

Po objęciu prowadzenia Arka momentami odała inicjatywę rywalom, zmuszała przyjezdnych do ataku pozycyjnego, a wówczas z ławki trenerskiej żółto-niebieskich padały okrzyki "wyżej", czyli zachęcające gospodarzy, aby atakowali Bytovię już na jej połowie.

W 33. minucie gdynianom udało się właśnie przy takim pressingu piłkę i dwoma podaniami po sytuacji sam na sam z bramkarzem wyprowadzili Macieja Górskiego. Niestety, napastnik po otrzymaniu piłki od Piotra Pietkiewicza zamiast strzelać, zdecydował się na minięcie golkipera. Gostomski rzucił mu się pod nogi i wybił piłkę.

Pietkiewicz, który w Gdyni jest na testach, błysnął także chwilę wcześniej. 17-latek precyzyjnie dośrodkował z wolnego na piąty metr od bramki Bytovii. Wallace "zgubił krycie", ale gdy wystarczyło mu tylko dostawić głowę do piłki, aby był gol, Brazylijczyk nie trafił w piłkę.

Te niewykorzystane sytuacje o mały włos by się zemściły. W 37. minucie sam na sam z bramkarzem żółto-niebieskich znalazł się Michał Kołodziejski. Piłkarzowi najwyraźniej zrobiło się żal Arki, której jest wychowankiem, i kopnął piłkę obok słupka.

Jakub Miszczuk, który ma podpisać w Gdyni kontrakt, nie mógł liczyć na szczęście 20 minut wcześniej. Wówczas w dobrym stylu sparował na róg piłkę uderzoną z wolnego przez Michała Pietronia.

Poza Miszczukiem i Pietkiewiczem z nowych graczy zaprezentowali się również Rafał GrzelakDawid Kubowicz, który wrócił do Gdyni. Obecność tych piłkarzy oznacza, że obaj lada dzień powinni podpisać kontrakty z Arką.

-Jeśli tak się stanie, nasza kadra na rundę wiosenną będzie praktycznie zamknięta - mówi Michał Globisz, wiceprezes Arki.

PRZYBYLI:
Łukasz Zwoliński (wypożyczenie z Pogoni Szczecin do 31.12.2013), Janusz Surdykowski (z rezerw)
Mogą przybyć: Rafał Grzelak (bez klubu), Jakub Miszczuk (Lech Poznań ME), Dawid Kubowicz (Górnik Wałbrzych), Piotr Pietkiewicz (Lechia Dzierżoniów), Krystian Żołnierewicz (po kontuzji)

UBYLI: Julien Tadrowski (Pogoń Szczecin), Piotr Robakowski (rezerwy)
Mogą ubyć: Patryk Jędrzejowski (testy MKS Oława), Michał Szromnik (negocjacje z Radomiakiem), Paweł Czoska (testy w Warcie Poznań)
ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI

Po zmianie stron na boisku pojawiła się niemal zupełnie inna drużyna Arki. Trener Sikora dokonał bowiem aż dziewięciu zmian w składzie. Pełny mecz zaliczyli jedynie Kubowicz i Bartosz Brodziński. W drugiej odsłonie gospodarze zdobyli aż 4 bramki.

6 minut po wznowieniu gry sfaulowany w polu karnym został Piotr Kuklis, jedenastkę na bramkę zamienił Marcus. Dwie minuty później na 3:0 podwyższył Mateusz Szwoch, który zachował najwięcej zimnej krwi na przedpolu bramki Bytovii.

Goście nie zamierzali tanio sprzedawać skóry i w 64 minucie po rozegraniu rzutu rożnego zdobyli swoją pierwszą bramkę. Mecz nabrał rumieńców, obydwie drużyny zdecydowały się na otwarta grę, która jednak lepiej wychodziła gdynianom. Na 4:1 podwyższył Szwoch, ty razem z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dariuszu Formelli. Po kilku minutach Arka znów prowadziła tylko dwiema bramkami. Jakub Kaganek głową, z bliska, skierował piłkę do siatki.

Gdynianie na Narodowym Stadionie Rugby mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie rezultatu. Udało im się wykorzystać tylko jedną. Na 3 minuty przed końcem meczu Formella wykorzystał precyzyjne podanie od Michała Rzuchowskiego i ustalił wynik gry kontrolnej.

W sparingu nie grali kontuzjowani Łukasz Zwoliński, Damian Krajanowski i Krystian Żołnierewicz, absencja Krzysztofa Sobieraja była spowodowana chorobą, a odsunięty od pierwszej drużyny Patryk Jędrzejowski otrzymał zgodę na podjęcie testów w II-ligowym MKS Oława.

POZOSTAŁE ZIMOWE SPARINGI ARKI
BILANS: 2 zwycięstwa - 1 remis - 1 porażka, bramki: 10:8

19.01 Cetniewo: Polonia Warszawa 1:3 (0:3)
Bramka: Marcus (karny) - przeczytaj relację

22.01 Pobierowo: Pogoń Szczecin 2:2 (0:1)

Opinie (92) 5 zablokowanych

• Brawo, dobry mecz Arki. Bytovia niby taka dobra a okazało się że sporo im brakuje do Arki (12)

Widać coraz lepszą grę i dobrą pracę trenerów bo wyniki coraz lepsze. Oby tak dalej!

• 53 19

• Bardzo dobry sedzia.........znów jesteśmy na topie "panie sedzio kiedy ten karny" (9)

• 11 21

• czekałem na takich marnych prowokatorow jak ty (8)

na szczęście Arka pokazała "drutexom" ich miejsce w szeregu i wygrała zasłużenie nawet bez tych karnych ktore były oczywiste

• 16 5

• chyba czekałaś na karnego (7)

• 5 12

• (6)

to lechia ma ciągle karne w lidze....widać kto tu mecze kupuje , a tutaj to są tylko sparingi...

• 15 5

• mecze kupowała Arka i nigdy tego śledziu nie zmienisz !! (5)

• 11 7

• mecze kupował prezes Arki, Milewski (4)

Arka to my

• 9 4

• Lechia kupowala awanse od A-klasy do ekstraklasy i zaden beton nigdy tego nie zmieni (3)

cala prawda

• 16 7

• Pewnie, ze tak.... (2)

Najdrożej kosztowały nas mecze derbowe z arką...

• 4 1

• sam widzisz , tak dziala prawo popytu i podaży ! (1)

a ze dawaliscie najwiecej , to grzechem , bylo by odmowic sasiadom zza miedzy ;)

musimy sobie pomagać ;)

• 1 2

• no niby tak, ale...

jak będziecie tak dalej robić to skończycie w III lidze...

• 1 0

• o czym mowa?? Lechia prekursorem kupowania (1)

Komu kupil PP Nikos?? komu sprzedawal mecze Puszkarz??? Halo Betony!!! nie wypierajcie sie historii

• 7 3

• heheh

pierd***licie Hipolicie:P

• 0 0

• kto oceni ? (2)

Miszczuk > Szlaga , czy jak to wyglądało ? Oczywiście jestem za tym drugim, ale no wpuścił dwie z tego co widze po relacji. Brawo dla Szwocha! Pozdro

• 11 3

• z bramkarzy Szlaga,Miszczuk jak ogladam sparingi niczym mnie nie przekonuje,slabe przedpole slaba gra nogami,dzis ogolnie fajny dobry mecz,duzo fajnych akcji,pozdrawiam

• 5 1

• Szału ni ma

Miszczuk wybronił trudny strzał,i parę razy wyszedł bo się obrona pogubiła,Szlaga mógł to wybronić.

• 0 0

• Fajne szybkie akcje po ziemi, sporo dobrej gry. Zasłużona wygrana

• 23 7

• Bramki padły po błędach w kryciu i błędzie Szlagi. Miszczuk na zero ale niczym sie nie wyróżnił (3)

Dobrze zagrał ten Pietkiewicz, Grzelak też ok. Marcus oraz Szwoch w dobrej formie.

Sporo kibiców jak na środek tygodnia, widać że Arka to najpopularniejszy klub w Gdyni