Pierwsza ligowa porażka w tym roku

25 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Po remisie i dwóch zwycięstwach piłkarzom ręcznym AZS AWFiS przydarzyła się porażka. Gdańszczanie w Głogowie prawo przegrać mieli, choć szkoda, że nie podtrzymali dobrej passy, bo była szansa na zaatakowanie nawet czwartej pozycji przed play-off. AMD Chrobry triumfował dziś w pełni zasłużenie 30:26 (16:12).

CHROBRY: Zapora, Musiał - Paluch 7, Żak, Świtała 5, Kuta 6, Łuczak 1, Szymyślik 4, Misiaczyk 1, Stodtko 3, Żmurko 2, Wita 1, Achruk.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Bednarek 3, Ćwikliński 1, Fogler 6, Olęcki, Woynowski, Pilch 3, Wysokiński 4, Masiak 2, Sulej, Kostrzewa 7, Ringwelski.

Dzięki dobrej postawie w trzech tegorocznych kolejkach akademicy awansowali na szóste miejsce w ekstraklasie, a do czwartej lokaty tracili zaledwie dwa punkty. Nad dzisiejszym rywalem mieli zaś "oczko" przewagi. Niestety, już na początku każdej z połów goście doznawali sporych strat, których później nie byli w stanie zniwelować. Dodatkowo musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Piotra Chrapkowskiego.

AZS AWFiS rozpoczął mecz od wyniku 0:4. Przez 20. minut rywale całkowicie kontrolowali sytuację, poprawiając wynik nawet na 11:6. Troszkę lepsza gra tuż przed przerwą pozwoliła nieco zniwelować straty.

Niestety, po przerwie znów początek należał do Chrobrego (3:1). Gospodarze byli w natarciu aż do 45. minuty. Na kwadrans przed zakończeniem gry prowadzili już siedmioma trafieniami (25:18). O skutecznym pościgu nie było mowy, choć straty znów udało się zmniejszyć.

Tym samym AZS AWFiS ukończy rundę zasadniczą z dwiema przegranymi z Chrobrym (w Gdańsku było 22:23). Przy równej liczbie punktów wyżej w tabeli przed play-off będą rywale.

4 marca o godzinie 18.00 w Gdańsku gościć będzie lider tabeli - Vive Kielce.

Tabela wprowadzona: 2009-02-26

Pozostałe wyniki meczów 19. kolejki: MMTS Kwidzyn - Focus-Park Piotrków Trybunalski 31:27 (20:11), Wisła Płock - Azoty Puławy 28:20 (12:10), Stal Mielec - Reflex Miedź-96 Legnica 24:24 (10:15), Traveland-Społem Olsztyn - Zagłębie Lubin 36:28 (15:15), Vive Kielce - AZS AWF Gorzów (czwartek).

Opinie (7) 4 zablokowane

• (2)

Czy może ktoś odpowiedzieć, gdzie można dostać bilety na ręcznych? Pytałem o to wcześniej, ale nikt nie raczył odpowiedzieć. Tymczasem nie szydzę, ale pytam na poważnie.