Plan minimum

22 marca 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Koszykarze Kagera uczynili to, co powinno się zrobić w serii wyjazdowej play off, jeśli marzy się o awansie, a startuje z gorszej pozycji. Gdynianie w Łańcucie wygrali jedno spotkanie, czyli zrealizowali plan minimum. Tym samym rywalizację na swoją korzyść będą mogli rozstrzygnąć w najbliższą sobotę i w niedzielę na własnym parkiecie. Początek obu pojedynków przy ul. Olimpijskiej o godzinie 18.00. Gdyby znów był remis w dwumeczu, piąty mecz odbyłby się w Łańcucie. Gra idzie o awans do półfinału I ligi.

Sokół - Kager 78:65 (24:18, 19:17, 16:11, 19:19) i 56:72 (10:19, 10:11, 16:23, 20:19).

KAGER: Briegmann 17 i 23, Karaś 15 i 6, Malczyk 8 i 22, Kalinowski 5 i 7, Gliszczyński 5 i 8, Igliński 4 i 0, Molenda 4 i 6, Małecki 4 i 0, Ratajczak 2 i 0, Syldatk 1 i 0, Danyuma 0 i 0.

Drużyny walczące o miejsca 1-8 na zapleczu ekstraklasy grają do trzech wygranych meczów. Dwa pierwsze i ewentualnie piate organizuje drużyna lepsza po sezonie zasadniczym. Stawka jest bardzo wyrównana, gdyż tylko najlepszej drużynie rozgrywek (Znicz Jarosław) udało się wygrać oba spotkania. W pozostałych trzech starciach zanotowano podział punktów.

Kager, siódmy w tabeli musi się potykać z wiceliderem. W inauguracyjnym pojedynku gdynianie przegrali wyraźnie. W drugim triumfowali dzięki bardzo dobrej grze w defensywie. Do przerwy rywale zdołali zdobyć zaledwie 20 punktów, a po trzech kwartach Kager prowadził już różnicą 17 punktów.

Pozostałe wyniki o miejsca 1-8: CKS Czeladź - Basket Kwidzyn 84:86 i 90:80. Stan rywalizacji 1-1. Znicz Jarosław - Spójnia Stargard Szczeciński 100:67 i 90:55. 2-0. Stal Stalowa Wola - Zastal Zielona Góra 72:61 i 73:86. 1-1.