Pod żaglami Goździk dojrzewa

7 maja 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Blisko dwustu żeglarzy i 21 jachtów wystartowało w regatach inaugurujących sezon żeglarski w JKMW Kotwica Gdynia. Natomiast w Pucharze Pucka w dwóch klasach młodzieżowych rywalizowało 120 zawodników i zawodniczek.

Rywalizacja na Zatoce Gdańskiej toczyła się w dwóch klasach. Wśród jachtów IMS najlepszy był Klif pod dowództwem Pawła Hryniewicza (AKM AZS Gdańsk). W drugiej grupie triumfował Hetman pod Jędrzejem Czajkowskim (JKMW Kotwica). Specjalny puchar przekazano najlepszemu jachtowi dwumasztowemu. Trofeum trafiło do Komandora II i Andrzeja Załuckiego (JKMW Kotwica).

Nie wszystkim jachtom udało się osiągnąć metę. Na faworyzowanej jednostce Mariana Kuli uszkodzono grot, a Szaman stracił maszt po kolizji z Dragonem.

Mimo silnego wiatru na zejście na wodę zdecydowali się adepci szkółki żeglarskiej przy gdyńskim klubie. W każdym z trzech wyścigów klasy Optimist równych sobie nie miał 11-letni Jarosław Goździk.

W Pucku w klasie Optimist udało się rozegrać dziewięć biegów. Zwyciężył Kacper Ziemiński (ChKŻ Chojnice) przed Tomaszem Januszewskim (Baza Mrągowo), Łukaszem Przybytkiem (Anwil Dobrzyń), Karolem Jaczkowskim (ChKŻ), Wojciechem Zemke (Stal Gdynia) i Piotrem Radowskim (YKP Gdynia). Wśród dziewcząt najlepsza była Anna Kula (WTW Warszawa).

Klasę Splash, w której klasyfikację ustalono po pięciu startach, zdominowali żeglarze YKP Gdynia, którzy zajęli aż pięć miejsc w pierwszej "6". Jedynym "obcym", a właściwie "obcą" w czołówce była Daria Abramowicz. Zawodniczka MOS Iława zajęła trzecie miejsce. Wygrał
Filip Donarski przed Marcinem Kondraciukiem. Na pozycjach 4-6 uplasowali się: Piotr Mazgajski, Piotr Danielewicz i Maciej Olko.