Podejrzany sektor

jag
20 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarze ręczni Vetreksu Sokoła Kościerzyna pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Polski Energetyka Gryfino 31:23 (13:8). W następnej fazie rozgrywek zespół Krzysztofa Kotwickiego powinna odwiedzić już jedna z drużyn I ligi.
VETREX: Wójcik, Kac - Meller 3, Żynda 4, Fischoeder 1, Reichel 4, Okuniewski 2, Janowski 7, P. Pepliński, Werochowski 1, S. Pepliński 1, Wnuk-Lipiński 4, Chyżyński 4, Kuźma.
Sędziowali: Wojdyr i Majchrowski (obaj Gdańsk).
Z podstawowych zawodników miejscowej drużyny wolne otrzymał Dariusz Gurzyński. Z powodzeniem zastąpili go w bramce Mateusz Wójcik i Szymon Kac. W 31 minucie sędziowie zwolnili z dalszej gry Seweryna Żyndę. Kościerski zawodnik zobaczył czerwoną kartkę w wyniku gradacji kar. Pozostali kluczowi szczypiorniści pojawiali się na parkiecie, by mocno zacząć zawody, a później tylko wtedy, gdy zaistniała potrzeba.
Energetyk nie był zbyt wymagającym przeciwnikiem. Zaledwie raz bramkowo remisował (4:4). Wyraźna przewaga miejscowych zarysowała się od 17 minuty. Do przerwy Vetrex zdobył pięć bramek, a goście tylko dwie. Ostrzał bramki przyjezdnych kontynuowany był jeszcze do wyniku 19:12. Wystarczyło, że sokoły nieco spuściły z tony, by rywale zbliżyli się na 15:19. Odpowiedź była sroga - 26:16.
W końcówce doszło do niespodziewanych emocji. Gdańska para, która zastąpiła wyznaczonych wcześniej do gwizdania szczecinian (Jakub Tarczykowski - Andrzej Rajkiewicz), nakazała grać gospodarzom dwoma zawodnikami w polu. W odwecie za wykluczenia jeden z kibiców splunął z balkonu na parkiet. Piotr Wojdyr uznał, że został opluty. Przerwał mecz i nakazał opuścić halę kibicom z podejrzanego sektora.