Podium optymistów

9 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Polscy żelarze po raz kolejny w tym sezonie udowodnili, że zdobycie kilka miesięcy temu u wybrzeży Ekwadoru tytułu drużynowych mistrzów świata w klasie Optymist nie było dziełem przypadku. W regatach o Puchar Majorki biało-czerwoni w rywalizacji indywidualnej obsadzili wszystkie miejsca na podium! Dwa medale przypadły zawodnikom YKP Gdynia.

U wybrzeży hiszpańskiej wyspy wystartowało 230 zawodników z 6 krajów. Ścigano się w średnich i silnych wiatrach, których siła wynosiła od 3 do 6 stopni w skali Beauforta. Aura pozwoliła na przeprowadzenie siedmiu wyścigów. Aż cztery z nich wygrał Łukasz Przybytek. Reprezentant Anwilu Dobrzyń triumfował też w klasyfikacji generalnej. Kolejne miejsca zajęli podopieczni Zdzisława Staniula z YKP. Drugi był Wojciech Zemke, a trzecią pozycję zajął Kacper Staniul.