Pogoń Szczecin - Torus Wybrzeże Gdańsk 24:41. Najwyższe zwycięstwo, spadek rywala

dak.
7 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (13)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Torus Wybrzeże Gdańsk jest już tylko o krok o gry w europejskich pucharach w sezonie 2023/24. Aby tak się stało, będą musieli obronić 4. miejsce w ostatniej kolejce, w której podejmą Energę Kalisz. Torus Wybrzeże Gdańsk jest już tylko o krok o gry w europejskich pucharach w sezonie 2023/24. Aby tak się stało, będą musieli obronić 4. miejsce w ostatniej kolejce, w której podejmą Energę Kalisz.

Torus Wybrzeże Gdańsk rozbił na wyjeździe Sandrę Spa Pogoń Szczecin 41:24 (18:12) w 25., przedostatniej kolejce PGNiG Superligi. To najwyższego w sezonie zwycięstwie zespołu Mariusza Jurkiewicza i Jakuba Bonisławskiego, które jednocześnie przekreśliło szanse szczecinian na utrzymanie w elicie. Godny pochwalenia występ zaliczył 18-letni Paweł Miklikowski, zdobywca 7 bramek.

Sandra Spa Pogoń: Viunyk, Jagodziński - Starcević 7, Wrzesiński 5, Krupa 3, Polok 2, Zalevskyi 2, Cherkashchenko 1, Krysiak 1, Wiśniewski 1, Krok 1, Biały, Nowak

TORUS WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Jachlewski 9, Miklikowski 7, Kosmala 5, Pieczonka 4, Papina 3, Będzikowski 2, Powarzyński 2, Zmavc 2, Papaj 2, Stępień 2, Woźniak 1, Milicević 1, Kiejdo 1

Spotkanie przedostatniej kolejki PGNiG Superligi było ważne zarówno dla Torus Wybrzeże Gdańsk, jak i Sandy Spa Pogoń Szczecin. Gdańszczanie walczyli o zachowanie szans na 4. pozycję, które na koniec sezonu zapewni udział w europejskich pucharach. Do tego jednak jest potrzebna jeszcze porażka Chrobrego Głogów, z którym gdańszczanie mają gorszy bilans w bezpośrednich starciach. Natomiast rywale musieli wygrać, aby zachować szanse na utrzymanie. Zakończyło się wysokim zwycięstwem tych pierwszych 41:24.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin 33:32. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Torus Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin 33:32. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Oba zespoły mocno ruszyły od samego początku, a najlepszym tego dowodem był fakt, że po niespełna minucie było już 2:1 dla gospodarzy. Wymiana ciosów i wyrównana gra trwała jedynie przez 15 minut. Następnie gdańszczanie odpowiedzieli dwiema 3-bramkowymi seriami, dzięki czemu wysunęli się na bezpieczne prowadzenie. Do szatni w przerwie meczu schodzili przy wyniku 18:12.

W zespole Wybrzeża aktywny był Paweł Miklikowski, który tylko w pierwszej połowie rzucił 5 bramek - najwięcej w drużynie. Sporą przewagę goście mogli zawdzięczać również Miłoszowi Wałachowi, który na tym etapie spotkania obronił 12 rzutów.

Mający nóż na gardle szczecinianie dobrze rozpoczęli za to drugą część pojedynku od 3 celnych trafień. Jednak to były miłe złego początki, bo podopieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego odpowiedzieli jeszcze większą serią - 5-bramkową. Po chwili ich przewaga sięgnęła już 10 bramek, przez co mogli kontrolować przebieg gry do końca.

Torus Wybrzeże Gdańsk nie przebuduje zespołu przed kolejnym sezonem Torus Wybrzeże Gdańsk nie przebuduje zespołu przed kolejnym sezonem

Później było już tylko łatwiej. Prowadzenie gości sukcesywnie rosło. Widać było, że miejscowi w końcówce złożyli broń, dzięki czemu gdańszczanie mogli odnotować najwyższe zwycięstwo w sezonie.

Najskuteczniejszym graczem Wybrzeża był Mateusz Jachlewski, zdobywca 9 bramek, choć pochwalić należy również postawę Miklikowskiego. Był to dopiero drugi występ 18-latniego skrzydłowego w pierwszym zespole, a zakończył je z 7 trafieniami na koncie. Natomiast Wałach zachował 43-procentową skuteczność obronionych rzutów.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 25 5 0 1 19 647:768 16
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Końcowa tabela zostanie ustalona po 26 kolejkach. Nie będzie fazy play-off.
Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-05-07