Pokonali mistrzów sprzed roku

21 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

W 2007 roku Zagłębie Lubin było mistrzem Polski, a AZS AWFiS po rocznej banicji wracał do ekstraklasy. Tym większą niespodzianką jest sukces gdańszczan na terenie tego rywala. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego triumfowali 36:31 (19:13). Już w środę będzie szansa na kolejne zwycięstwo. W Gdańsku o godzinie 18.00 stawi się Stal Mielec.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Ćwikliński 6, Pilch 6, Bednarek 5, Masiak 4, Chrapkowski 3, Kostrzewa 3, Fogler 3, Wysokiński 3, Sulej 2, Ringwelski 1, Pieńczewski 0, Suwisz 0.

Dwa pierwsze mecze, i to z drużynami, które nie mają medalowych aspiracji, akademicy przegrali różnicą jednej bramki. Tego pecha powetowali sobie w Lubinie. Przez kwadrans co prawda nic nie wskazywało na sukces, gdyż gospodarze prowadzili 9:6, ale druga część pierwszej połowy w wykonaniu naszej drużyny była piorunująca. Gdańszczanie w ciągu zaledwie trzynastu minut zdobyli aż o 9 bramek więcej od rywali!.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: MMTS Kwidzyn - Wisła Płock 22:28 (11:9), AZS AWF Gorzów - Azoty Puławy 22:29 (11:13), PMKS Focus Park-Kiper Piotrków - KPR Reflex Miedź-96 Legnica 31:24 (17:9), Vive Kielce - SPR AMD Chrobry Głogów 32:29 (15:13), OKPR Traveland-Społem Olsztyn - SPR BRW Stal Mielec 34:28 (19:15).

• brawo! (1)

chyba nikt sie tego nie spodziewał.Chłopaki mają potencjał.

• Młode talenty!!!

Widać efekty tego że trener coraz częściej ufa młodym talentom jak np.Damian Kostrzewa!!! Zawodnik jest w gazie! po tym co pokazywał w rozgrywkach międzynarodowych przychodzi czas żeby udowodnić coś w lidze!