Polki już nie grają

Maciej Azarewicz
30 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Jak w Barcelonie
W wieczornej sesji gier na sopockich kortach zobaczyliśmy dokończone spotkania które zostały przerwane popołudniu przez deszcz. Niestety z turnieju odpadła ostatnia z polek Joanna Sakowicz. Polka pomimo wygrania drugiego seta z Dinarą Safiną 6:4, w decydującym trzecim starciu opadła z sił, popełniała niewymuszone błędy i uległa do dwóch. Sakowicz nie powtórzyła sukcesu z zeszłego roku kiedy to pokonała w pierwszej rundzie Cristinę Torrens-Valero i awansowała do drugiej rundy.

- Jestem zadowolona z mojego występu. Grałam najlepiej w tym roku, niestety zżarły mnie nerwy - powiedziała po meczu zmęczona Sakowicz.

Następną niespodzianką turnieju kobiet jest porażka rozstawionej z numerem 5 w turnieju Irody Tulyaganovej z Uzbekistanu. Jej zwyciężczynią została zawodniczką z kwalifikacji, Jelena Kostanic z Chorwacji.