Polonia Warszawa - VBW Arka Gdynia 87:78. Nowa koszykarka nie pomogła

dak.
22 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (21)

VBW Arka Gdynia przegrała już szósty mecz w Energa Basket Lidze Kobiet. VBW Arka Gdynia przegrała już szósty mecz w Energa Basket Lidze Kobiet.

VBW Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Polonią Warszawa 78:87 (20:26, 17:24, 24:18, 17:19) w 17. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Żółto-niebieskie cały mecz goniły wynik i w czwartej kwarcie udało się objąć chwilowe prowadzenie, ale na nic więcej nie było ich stać. Koszykarkom nie pomogła Sofija Zivaljević, która w debiucie zdobyła 7 punktów.

Julia Niemojewska, czyli koszykarka, która nigdy nie udaje. Przeczytaj wywiad z kandydatem na Ligowca Roku 2022

Polonia: Keys 22 (1x3, 6 as.), Pawłowska 18 (1x3, 7 as.), Jackson 12 (9 zb.), Sosnowska 6, Stępień 1 oraz Leszczyńska 16 (8 zb.), Sztąberska 6 (2x3), Siemienas 2, Preihs, Vintsilaiou

VBW ARKA: Górecki 16 (2x3, 9 zb.), Higgins 12 (10 zb.), Fontaine 12 (2x3), Szymkiewicz 0, Niemojewska 0 oraz Vucković 12, Żytkowska 12 (1x3), Borkowska 10, Zivaljević 7, Kastanek, Podgórna

VBW Arka Gdynia w stolicy wystąpiła już w odmienionej kadrze. W żółto-niebieskich barwach zadebiutowała Sofija Zivaljević, która wdrażała się do nowego zespołu przez ostatni tydzień. Nowa rozgrywająca, która zastąpiła Jasmine Thomas, zaczęła mecz w rezerwie. W sumie rozegrała prawie 22 minuty, w czasie których zdobyła 7 punktów (1/4 z gry) i zanotowała 2 zbiórki i 3 asysty.

VBW Arka Gdynia - Energa Toruń 95:69. Przeczytaj o wymianie rozgrywających, a także relację z meczu oraz wystaw oceny koszykarkom i trenerce

Nie pomogła jednak swojej drużynie, gdyż górą okazała się Polonia Warszawa, która wygrała. Stołeczne w całym meczu tylko na chwilę oddały prowadzenie.

Przewagę zbudowały już na początku, gdy wygrywały 16:6. Żółto-niebieskie przez długi fragment nie potrafiły nawiazać walki, ale w końcu udało się w 15. minucie, gdy po 8-punktowej serii dobiły na 30:33. Jednak zmarnowały tę szansę i nie poszły za kolejnym ciosem. Pozwoliły za to rywalkom na oddanie 3 celnych rzutów z rzędu. I właśnie te akcje nakręciły miejscowe, które jeszcze przed przerwą podwyższyły prowadzenie do 50:37.

Ponowne próby gonienia wyniku zaczęły się po zmianie stron. Trzecia kwarta została rozstrzygnięta na korzyść żółto-niebieskich, ale po 30 minutach na prowadzeniu wciąż była Polonia, która wygrywała 68:61.

11. Plebiscyt na Najlepszego Ligowca Roku w Trójmieście - regulamin, jak głosować?

Decydująca partia pozwoliła uwierzyć w zwycięstwo. Duet: Katerina VuckovićAlicja Żytkowska doprowadził najpierw do remisu, a następnie do objęcia przewagi 73:71. Jednak wtedy znów rywalki odpowiedziały 8-punktową serią i po tym gdynianki się już nie podniosły.

11 Polskie Przetwory KS Basket Bydgoszcz 15 1 14 968:1291 16
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-10 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-01-23

Wyniki 17 kolejki

• Polonia Warszawa - VBW ARKA GDYNIA 87:78 (26:20, 24:17, 18:24, 19:17)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 85:55 (25:15, 25:11, 18:14, 17:15)
  • Ślęza Wrocław - MKS Pruszków 87:65 (32:14, 14:21, 23:14, 18:16)
  • Enea AZS Politechnika Poznań - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 75:69 (25:11, 18:24, 16:17, 16:17)
  • Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - BC Polkowice 68:89 (19:28, 14:20, 13:21, 22:20)
  • pauza: MB Zagłębie Sosnowiec