Polska - Szwecja 22:29

27 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Od wysokiej porażki ze Szwecją 22:29 (9:16) rozpoczęli młodzieżowe mistrzostwa świata polscy piłkarze ręczni. Podopieczni Wojciecha Nowińskiego i Jana Prześlakiewicza na inaugurację turnieju w Brazylii zagrali kiepsko w defensywie, a i skuteczność naszych snajperów pozostawiała dużo do życzenia.

POLSKA: Świrkula, Makówka, Kubiszewski - Piwko 2, Lijewski 4, Kuchczyński 1, Jurkiewicz 3, Nowak 1, Bielecki 5, Grabarczyk 2, Niedośpiał 3, Gliński 1, Twardo, Żółtak.

Po raz ostatni remis był przy wyniku 2:2. Potem Szwedzi zdobyli cztery trafienia z rzędu. Iskierka nadziei zaświatała, gdy po akcjach Adriana Niedośpiała, Karola Bieleckiego i Mariusza Jurkiewicza zbliżyliśmy się na 7:8. Niestety, na przerwę biało-czerwoni schodzili już z siedmiobramkową stratą, a w 39 minucie przegrywali aż 12:22! Szwedzi zaczęli eksperymentować ze składem, ale nic nie mogliśmy im zrobić aż do wyniku 28:18. Przed końcem straty zmniejszyli nieco Jurkiewicz, Michał Nowak i Paweł Piwko.

Kiepsko graliśmy w obronie, o czym najlepiej świadczy statystyka bramkarzy. W trójkę z 42 strzałów zdołali odbić jedynie 13. Na tzw. niskim procencie skuteczności grali rozgrywający. Bielecki z 18 rzutów tylko pięć zamienił na bramki, a Krzysztof Lijewski trafił cztery razy przy dziesięciu próbach.

W drugim meczu grupy B Dania wygrała z Argentyną 33:25 (19:13). Pauzowali Węgrzy, którzy będą kolejnym rywalem Polaków.

grupa D:
Hiszpania - Słowacja 31:21, Katar - Niemcy 29:27.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie (1)

• Słabo

Słaby mecz ze Szwedami ale z Węgrami wygraliśmy. Na dobre miejsce nic straconego...