Polski rekord świata

Kryst.
9 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Reprezentanci Rosji zdobyli najwięcej medali podczas 10. lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Budapeszcie. Rosjanie wywalczyli osiem złotych, sześć srebrnych i pięć brązowych krążków. Na drugim miejscu w tabeli medalowej uplasowali się Amerykanie: cztery złote, pięć srebrnych i jeden brązowy krążek. Etiopczycy i Szwedzi zajęli ex aequo trzecie miejsce : po dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal.

Dwudziestoosobowa reprezentacja Polski wraca bez medalu. To trzeci przypadek w historii MŚ. Poprzednio zdarzyło się tak w 1987 roku w Indianapolis i dwa lata później w... Budapeszcie. Mimo to Polska zajęła 10 miejsce w klasyfikacji punktowej.

Trzy rekordy świata ustanowiły reprezentantki Rosji, jeden rekord został wyrównany (szwedzki trójskoczek). Co ciekawe, rekord świata wyliczono także Polakom. Wojciech Ziemniak, dyrektor gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie, wprowadził do obiektu Sport Arena, w której odbywały się zawody, 116 osób. Dokonał tego, posługując się czterema dwuosobowymi karnetami.