Porażka po walce

13 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Na 40 minut piłkarkom ręcznym AZS AWFiS wystarczyło sił i umiejętności, aby walczyć jak równy z równym z faworyzowaną drużyną AZS Politechniki Koszalin. Ostatecznie w meczu na własnym parkiecie z 21. kolejki gdańszczanki przegrały 18:22 (10:11).

AZS AWFiS: Brzezińska, Zych - Neumann 1, Jędrzejczyk 8, Białek 5, Kowalewska 2, Kordunowska, Jakubowska 1, Rostankowska 1, Malich, Taczyńska, Kempa, Drobińska.

POLITECHNIKA: Łącz, Kwiecień - Szostakowska, Kobyłecka 3, Jarzyna, Skipor 1, Cieśla 1, Goraj 2, Zienkiewicz-Janikowska 2, Chmiel, Szafulska 7, Serwa 4, Czekaj 1, Borowska 1.

Sędziowali: Dąbrowski, Kołodziej (Kielce).

Akademiczki długo dotrzymywały kroku o wiele bardziej doświadczonym rywalkom. Przed przerwą to one nawet częściej prowadziły. Trzykrotnie gospodyniom udało się nawet odejść na dwa trafienia różnicy (5:3, 7:5, 9:7). Przy tym ostatnim rezultacie miała już dość Iwona Łącz. Była reprezentacyjna bramkarka puszczała bramki nawet z zerowego kąta po rzucie Katarzyny Nuemann! Na posterunek ponownie koszalinianka wróciła po przerwie.

Dla odmiany gdańskie golkiperki spisywały się bardzo dobrze. Dominika Brzezińska i Joanna Zych przepuściły do siatki tylko jednego z czterech karnych przed przerwą! Aż dwukrotnie rzuty rywalek z siedmiu obiły słupek miejscowej bramki.

Politechnika uzyskała korzystny wynik po pierwszej połowie w dużej mierze dzięki Wiolecie Serwie. Była kapitan AZS AWFiS trafiła trzy razy i to ona wyprowadziła swoją nową drużynę na prowadzenie 11:9. Koszaliniankom grało się tym łatwiej, gdyż gdańszczanki przez 64 sekundy musiały grać w podwójnym osłabieniu.

Po przerwie próbowała wynik trzymać doskonale grająca Aleksandra Jędrzejczyk, ale po drugiej stronie skutecznością popisywała się Iwona Szafulska, która w pierwszej połowie trafiła tylko raz.

Ostatecznie dobra gra gdańszczanek załamała się w 40. minucie przy remisie 15:15. Przez kolejne 10 minut gospodynie nie potrafiły zdobyć bramki, a same nadziewały się na kontry. Dopiero przy 15:19 tę strzelecką niemoc drużyny przełamała Dorota Kowalewska. Rutynowane rywalki tę przewagę bramkową utrzymały aż do końcowego gwizdka.

Tabela wprowadzona: 2009-02-20

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Zgoda Ruda Śląska - Łączpol Gdynia 27:24 (16:14),, Piotrcovia - Interferie Zagłębie Lubin 19:21 (10:13), Ruch Chorzów - Carlos-Astol Jelenia Góra 24:21 (13:12), Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa 33:30 (18:16), SPR Asseco BS Lublin - Start Elbląg 44:18 (21:10).

Opinie (27)

• Siódemka 21. kolejki ekstraklasy kobiet

Gratulacje dla Oli Jędrzejczyk! Sportowe fakty na stronie :
    wyróżniły ją jako najlepsza lewoskrzydłowa 21 kolejki ekstraklasy. Nie wiem kto zajmuje sie typowaniem jednakże jest to bardzo miłe, że tak młoda zawodniczka została przez kogos zauważona.
    Jeszcze raz gratulacje dla Oli i całej Drużyny gdyż to cała drużyna pracuje na sukces również pojedyńczej zawodniczki

• 0 0

• (12)

Czy już wiadomo co z meczem w Elblągu? Kto będzie grał?

• 1 0

• MECZ WYJAZDOWY (10)

Seniorska drużyna AZS-u wyjeżdża na mecz do Elbląga w "NAJSILNIEJSZYM" składzie!!! Może ktoś poda skład osobowy tej "drużyny"? Szanuję te dziewczyny ale to jest już skandal!. Czymś takim powinna się zajć komisja d/s GIER I DYSCYPLINY w ZPRP

• 0 0

• (9)

no tu akurat cięzko znaleźć winnego ;-/
        jest to ostatnia kolejka, wszystkie mecze powinny się odbyc tego samego dnia i najlepiej o tej samej godzinie (Łączpol z SPRem gra o 13.00). Po sezonie zasadniczym mecz raczej nie może się odbyc, w środe Elbląg gra zaległy mecz w Lublinie. Wychodzi na to że Związek poprostu nie pomyslał że w jakiejś Druzynie 60% mogą stanowic Juniorki które w tym samy m terminie grają 1/2 F MPJ i tak ustalił termin.
        Skład???
        Dominika Brzezińska, Dorota Kowalewska, Aniata Kordunowska, Marta Taczyńska, Kasia Drobińska i ...................

• 3 0

• WIINY (8)

RAVEN! Jak możesz pisać, że trudno tu znaleźć winnego! Winnym jest zarząd klubu jak i władze uczelni! To one doprowadziły swoimi decyzjami do tego, iż z pierwszej drużyny odeszło tyle znakomitych seniorek!!!

• 1 0

• (5)

a tam bzdury piszesz - w tym i tylko w tym wypadku winny jest Związek. Twoim tokiem rozumowania można obarczyć poprzedni zarząd i Rektora tym że nie zatrzymali Stachowskiej, Strzałkowskiej, Bołtromiuk, Wilamowskiej, Chudzik, Łabul, Wolskiej i wiele innych fantastycznych zawodniczek, i dlatego nie ma kto jechać do Elblaga

• 0 0

• Re (4)

Gdyby zawodniczki nie odeszły nie wystąpiłby problem Elbląga. A tak będzie śmiech na całą Polskę! Poczekaj Raven do końca sezonu i wówczas przekonamy sie kto miał rację! Oni nie będą chcieli puścić zawodniczek, pieniędzy im nie dadzą a inne tu nie przyjdą. Jak dobrze wiesz za niektóre juniorki grajace obecnie w AZS-e drużyny chcące je pozyskać bedą musiały zapłacić znaczące pieniądze więc uważam, że będą wolały wówczas za te same pieniądze wykupic "ograne" seniorki. A nasze (chyba) dość dobre juniorki nadal będą musiały się tu dusić za free. Nie wiem co mówią na to przepisy ale chyba nie ma możliwości swobodnego odejścia z klubu. No może w sytuacji tzw. roku karencji.

• 0 0

• ja juz nie wiem o co Ci chodzi .... (3)

przecież to jest zupełnie inny temat!!!
                Teraz piszesz o odejsiu zawodnuiczek a ja pisałem o TERMINIE ROZGRYWANIA XX KOLEJKI EKTRAKLASY i 1/2 FINAŁÓW MPJ. Zdecyduj sie o czym piszesz???
                Co do tej ostatniej wypowiedzi oczywiście sie z Tobą zgadzam. Jedna z juniorek ma kartę na ręku i pare klubów juz się o Nią pyta - za Nią nie trzeba będzie płacić. Zobaczymy zresztą jaka będzie polityka klubów, czy będą wolały zainwestować w młode, zdolne, perspektywiczne i grające juz na poziomie ekstraklasy Mistrzynie Polski czy ściągac jakieś babcie. Z drugiej strony jak mają siedzieć na trybunach jak w Lubinie czy Lublinie (tylko dla tego że te kluby na Nie stać a nie chcą poprostu dac inym się wzomcnić) to sam już nie wiem co dla Nich lepsze???? :-/

• 0 0

• (1)

Jak myślisz, do kiedy rodzice maja sponsorować swoje córki grające w drużynie z ekstraklasy? Klub dotychaczas nie poczuwa się do tego obowiązku (z wyjątkiem tych dziewcząt, które mieszkaja w internacie bo tam jest opłacony tylko nocleg). A inne dziewczyny też mają swój wkład finansowy i nic w zamian. Nie mam na myśli wielkich pieniędzy ale takie które umożliwią im zakup obuwia, odżywek i wzbogaconej diety-te dziewczyny naprawdę tracą dużo energii w trakcie treningów i meczów.

• 2 0

• Zgadzam się całkowicie. Rodzice inwestowali w dziecko
                wcześniej. Zresztą można to traktować do pewnego etapu jako hobby, ale teraz to już jest systematyczna praca, gdzie nie ma zmiłuj się. Te dziewczyny muszą być dyspozycyjne przez cały tydzień i włożyć niezły wysiłek, a klub myśli, że dalej to fajna zabawa i wyróżnienie że w ogóle mogą grać, a jak się nie podoba to nie grajcie i nie trenujcie.

• 1 0

• Re

Jedno jest z drugim powiązane. Ja chcę tylko, aby władze klubu i uczelni wypiły to piwko, które same naważyły. Życzyłbym tak sobie jak i zawodniczkom aby wszystko poszło w dobrym kierunku, aby ktoś wreszcie (poza kibicami oczywiście) je docenił i cos dobrego dla nich zrobił. Jednakże z dotychczasowych działań klubu trudno się tego spodziewać.

• 0 0

• (1)

Raven ma rację. Seniorki odeszły w grudniu,a teraz wiadomo kto broni honoru klubu. Trzeba zagrać ten mecz.Gdyby się wycofali to też byłoby źle. I nie rozumiem dlaczego Olek pisze,że to skandal.
            Skandalem jest funkcjonowanie zespołu z ekstraklasy bez pieniędzy i traktowanie tych dziewczyn w taki sposób. Nikt nie mówi, że mają dostawać nie wiadomo jaka kasę, ale wykonują tak samo ciężką pracę jak inne zawodniczki w innych klubach,a że są młodsze to tym bardziej trzeba to docenić.

• 0 0

• O

Nie podzielam zdania "Zaniepokojonego kibica" tego meczu drużyna AZS-u nie powinna grać. Wiem, że dziewczyny zagrają ale wiem również, że to niczego nie nauczy władz klubu i uczelni. Ten klub chce cały czas aby zawodniczki grały za free. Nie wierzę, żeby władze klubu i uczelni cos chciały w tym zakresie zmienić. Przecież władze do chwili obecnej nie przeprowadziły rozmów z dziewczętami odnośnie ich ewentualnego wynagradzania (chodzi cały czas o kwoty minimalne coś w rodzaju stypendiów) Dziewczyny na tych warunkach dotrwają do końca sezonu i g...o dostaną a władze klubu będą nosiły nadal głowy w chmurach i z uśmiechem na ustach będą mówiły, że "wywalczyliśmy" pozostanie w ekstraklasie. Przyjdzie następny sezon i nadal dziewczyny będą tak traktowane jak w dniu dzisiejszym. Będą miały grać za free. Nikt nigdy i nigdzie się o te dziewczęta nie upomni. Szkoda gadać!!

• 0 0

• 21.02.2009 godzina 18.00. Zagra prawdopodobnie 5 seniorek + 2 juniorki młodsze lub studentki AWFiS mające fakultet z ręcznej. Napewno nie zagraja juniorki starsze