Porażka po walce

13 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Na 40 minut piłkarkom ręcznym AZS AWFiS wystarczyło sił i umiejętności, aby walczyć jak równy z równym z faworyzowaną drużyną AZS Politechniki Koszalin. Ostatecznie w meczu na własnym parkiecie z 21. kolejki gdańszczanki przegrały 18:22 (10:11).

AZS AWFiS: Brzezińska, Zych - Neumann 1, Jędrzejczyk 8, Białek 5, Kowalewska 2, Kordunowska, Jakubowska 1, Rostankowska 1, Malich, Taczyńska, Kempa, Drobińska.

POLITECHNIKA: Łącz, Kwiecień - Szostakowska, Kobyłecka 3, Jarzyna, Skipor 1, Cieśla 1, Goraj 2, Zienkiewicz-Janikowska 2, Chmiel, Szafulska 7, Serwa 4, Czekaj 1, Borowska 1.

Sędziowali: Dąbrowski, Kołodziej (Kielce).

Akademiczki długo dotrzymywały kroku o wiele bardziej doświadczonym rywalkom. Przed przerwą to one nawet częściej prowadziły. Trzykrotnie gospodyniom udało się nawet odejść na dwa trafienia różnicy (5:3, 7:5, 9:7). Przy tym ostatnim rezultacie miała już dość Iwona Łącz. Była reprezentacyjna bramkarka puszczała bramki nawet z zerowego kąta po rzucie Katarzyny Nuemann! Na posterunek ponownie koszalinianka wróciła po przerwie.

Dla odmiany gdańskie golkiperki spisywały się bardzo dobrze. Dominika Brzezińska i Joanna Zych przepuściły do siatki tylko jednego z czterech karnych przed przerwą! Aż dwukrotnie rzuty rywalek z siedmiu obiły słupek miejscowej bramki.

Politechnika uzyskała korzystny wynik po pierwszej połowie w dużej mierze dzięki Wiolecie Serwie. Była kapitan AZS AWFiS trafiła trzy razy i to ona wyprowadziła swoją nową drużynę na prowadzenie 11:9. Koszaliniankom grało się tym łatwiej, gdyż gdańszczanki przez 64 sekundy musiały grać w podwójnym osłabieniu.

Po przerwie próbowała wynik trzymać doskonale grająca Aleksandra Jędrzejczyk, ale po drugiej stronie skutecznością popisywała się Iwona Szafulska, która w pierwszej połowie trafiła tylko raz.

Ostatecznie dobra gra gdańszczanek załamała się w 40. minucie przy remisie 15:15. Przez kolejne 10 minut gospodynie nie potrafiły zdobyć bramki, a same nadziewały się na kontry. Dopiero przy 15:19 tę strzelecką niemoc drużyny przełamała Dorota Kowalewska. Rutynowane rywalki tę przewagę bramkową utrzymały aż do końcowego gwizdka.

Tabela wprowadzona: 2009-02-20

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Zgoda Ruda Śląska - Łączpol Gdynia 27:24 (16:14),, Piotrcovia - Interferie Zagłębie Lubin 19:21 (10:13), Ruch Chorzów - Carlos-Astol Jelenia Góra 24:21 (13:12), Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa 33:30 (18:16), SPR Asseco BS Lublin - Start Elbląg 44:18 (21:10).

Opinie (27)

• BRAWO BRAWO BRAWO (1)

Coraz lepiej nie długo nikt wam nie podskoczy

• 4 0

• GRATULACJE.DZIEWCZYNY JEStEśCIE WIELKIE.PRZY YCH WSZYSTKICH PRZECIWNOSCIACH, TO NAPRAWDę WYCZYN.CIEKAWE CZY KTOś TO DOCENI.

• GRABARZ

Czy dobrze zgadłem? Ten pan starszy, siwy i mało interesujący sie damską piłką ręczną i mówiący w wywiadach:"W piłce ręcznej nie ma miejsca dla mięczaków."

• 11 0

• dobrze

• 2 0

• Gratuluję dziewczyny walki. Szkoda, że przegrana, ale przegrałyście z 5 drużyną ekstraklasy kobiet tylko 4 bramkami! Widać, że umiejętności rosną z meczu na mecz. 3mam za Was kciuki