• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Prezes Arki o 2016, transferach i kolejnym roku. Wojciech Pertkiewicz:Michał Nalepa wróci silniejszy

Marcin Dajos
30 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 

Arka Gdynia

Wojciech Pertkiewicz ma za sobą najlepszy okres od kiedy jest prezesem Arki Gdynia, czyli od czerwca 2012 roku. Wojciech Pertkiewicz ma za sobą najlepszy okres od kiedy jest prezesem Arki Gdynia, czyli od czerwca 2012 roku.

Przesądzone wypożyczenie do I ligi Michała Nalepy, poszukiwanie napastnika i środkowego obrońcy oraz pewna przyszłość w klubie trenera Grzegorza Nicińskiego. Tak wygląda u schyłku 2016 roku Arka. A jakie cele na Nowy Rok? - Gramy o utrzymanie. Gwarantuje je miejsce w przedziela pomiędzy 14. a 1, choć ewentualny awans do górnej "ósemki" z pewnością potraktujemy jako sukces. Do tego marzymy o Pucharze Polski - mówi Wojciech Pertkiewicz, prezes gdyńskiego klubu.Marcin Dajos: Jaki był 2016 rok dla Arki?

Wojciech Pertkiewicz: Wywalczyliśmy w dobrym stylu awans do ekstraklasy. Mieliśmy udany początek, jak i zakończenie rundy w ekstraklasie. Do tego awansowaliśmy do półfinału Pucharu Polski. Na pewno punktem wyjścia do tego, co się wydarzyło później było pierwsze miejsce na zakończenie sezonu I ligi. Dzięki temu mogły przyjść świetne, wygrane mecze na naszym stadionie z Wisłą Kraków, Ruchem Chorzów czy Śląskiem Wrocław. Nie zapominamy jednak tego, że przez wiosnę, na niższym szczeblu rozgrywek przejechaliśmy jak czołg.

MICHAŁ MARCJANIK DOSTAŁ NAJWYŻSZĄ NOTĘ W ARCE PO RUNDZIE JESIENNEJ

A dla pana był to rok...

Najlepszy, od kiedy objąłem stery prezesa w Arce. Miejsca za mojej kadencji były różne, ale awans jest pierwszy. Mam nadzieję, ze także ostatni. Tylko duże nieszczęście może sprawić, że będziemy musieli jeszcze raz grać o ekstraklasę. Patrzę optymistycznie na rok 2017.

To może parę słów o trudnych momentach.

Wiosną nie było trudnych momentów, ponieważ szybko uzyskaliśmy przewagę, która pozwoliła pewnie patrzeć w stronę awansu. Na pewno był nim jednak czas przygotowań do rozgrywek ekstraklasy. Dostaliśmy na to mało czasu, do tego były to inne jakość i działania. Mamy za sobą przetarcie, dlatego za każdym kolejnym razem powinno być coraz łatwiej. Poza tym trudna była seria meczów bez zwycięstwa w ekstraklasie, ale z nią także sobie poradziliśmy.

Doping kibiców Arki Gdynia.Trener Grzegorz Niciński był przez to, lub jest dalej zagrożony i musi obawiać się o swoją posadę?

Podczas złych serii ciemne chmury zbierały się nad klubem lub nad drużyną, a trudno powiedzieć, czy nad trenerem. Wierzyliśmy, głównie za sprawą oceny dyrektora sportowego Edwarda Klejndinsta, w to, że działamy dobrze, a drużyna przygotowana jest w odpowiedni sposób. Życie pokazało, że cierpliwość popłaca i jedziemy dalej z trenerem Nicińskim na tym samym wózku. A on spokojnie będzie mógł zacząć przygotowywać drużynę do rundy wiosennej.

Cierpliwość dała sukces, o którym pan wspomina?

Przede wszystkim wpływa na to dobra atmosfera w szatni. Zawodnicy, którzy przyszli do nas przed sezonem podkreślali, że byli bardzo dobrze przyjęci. I to buduje. Nie raz byłem w szatni i widziałem, jak to wszystko wyglądało. Niektórzy wskazywali podczas ostatniej rundy, że ta atmosfera się popsuła, ale zapewniam, że ona wciąż jest. Nigdy nie brakowało zawodnikom motywacji i zawsze wychodzili na mecze pozytywnie nastawieni.

Zimowy okres transferowy w Arce będzie gorący?

Jest to nerwowy, ale także przyjemny okres. Przede wszystkim stanowi wyzwanie dla dyrektora sportowego, jak i Michała Globisza oraz trenera Nicińskiego. Skrzynki mailowe i telefony są rozgrzane.

Jedno wzmocnienie już za wami, a jest nim Dariusz Formella. Nie będzie to jednak ostatni transfer Arki?

Liczymy, że Darek ponownie zaliczy w Arce udany okres. W końcu wraca do domu, gdzie się dobrze czuje, co nie raz pokazywał. Będzie to dla niego ważne pół roku, w którym musi udowodnić, że kariera stoi przed nim otworem. Jeżeli chodzi o inne transfery, to nie ukrywamy, że szukamy piłkarza na pozycję napastnika. Od niego zaczynamy. Na razie jednak bez nazwisk.

RAFAŁ SIEMASZKO JEDYNYM PEWNYM NAPASTNIKIEM W GDYŃSKIEJ DRUŻYNIE

To sprawia, że miejsce w składzie straci Dariusz Zjawiński?

Tego jeszcze nie wiemy. Nie ukrywamy również tego, że aby ktoś do nas dołączył, to dla dobra wszystkich trzeba zluzować dla niego miejsce. Sytuacja rozwija się dynamicznie.

Poza atakiem gdzie są jeszcze potrzebne wzmocnienia?

Poszukujemy także zawodnika na pozycję środkowego obrońcy. Nawet jeżeli nie uda się pozyskać go teraz, to myślimy o wymianie pokoleniowej. Pomimo iż Krzysztof Sobieraj rozgrywa dobre mecze to wieku się nie oszuka. Nawet jeśli utrzyma dyspozycję i usiądziemy do rozmów o kolejnym sezonie, to na pewno musimy myśleć o zmianie pokoleniowej.

PIOTR RZEPKA: TO JEDEN Z NAJLEPSZYCH OKRESÓW ARKI W HISTORII

Jaka przyszłość przed Michałem Nalepą?

Mam nadzieję, że świetlana. Ale żeby taka była, to w interesie wszystkich jest, aby zagrał sporo minut w trakcie rundy wiosennej. W Arce nie miałby tego zagwarantowanego, a I liga jest miejscem, gdzie powinien udowodnić, że jest świetnym piłkarzem i później wrócić do nas w pełni formy. Jest charakternym facetem i myślę, że powróci do nas silniejszy, a w przyszłym sezonie w ekstraklasie trener Niciński będzie rozpoczynał kompletowanie składu w środku pola właśnie od niego. Jesteśmy już po rozmowach z Michałem i jego menedżerem i za kilka dni powinna być finalna decyzja. Jego marzeniem był awans do ekstraklasy, a kiedy się ono spełniło okazało się, że ze względu na kontuzję nie jest w stanie właściwie przygotować się do ligi. Zadebiutował w meczu derbowym przeciwko Lechii, co także było jego marzeniem. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zagra dwa pełne spotkania z tym rywalem. Michała nie trzeba reklamować, dlatego jest nim duże zainteresowanie.

Kibice Arki Gdynia: "Puchar Polski powróci do nas też".Planujecie wypożyczyć jeszcze kogoś lub skrócić wypożyczanie?

Inne wypożyczenia są uzależnione od tego, jak potoczą się rozmowy z piłkarzami, którzy mają do nas dołączyć. Co do skrócenia jakiegoś wypożyczania, to nie ma takich planów w przypadku, gdy nasi zawodnicy spędzają minuty na boisku. Skróciliśmy więc pobyt Adama Wolaka w Olimpii Elbląg.

PRZED SEZONEM PREZES ARKI MÓWIŁ NAM O CELACH DRUŻYNY W EKSTRAKLASIE. JAK TO SIĘ MA DO OBECNEJ SYTUACJI KLUBU?

Weryfikuje pan cele postawione przed drużyną na początku rozgrywek, czy wciąż głównie gracie o utrzymanie?

Gramy o utrzymanie. Gwarantuje je miejsce w przedziela pomiędzy 14. a 1, choć ewentualny awans do górnej "ósemki" z pewnością potraktujemy jako sukces klubu i nagrodę dla trenerów i zawodników za dobrze wykonaną pracę. Piłkarze są zdeterminowani i zaangażowani, aby to miejsce było jak najwyższe. Są zawodowcami, to jest ich praca, a do tego wynagrodzenie zawodników zależne jest m.in. od miejsca na koniec sezonu. Premia jest tak skonstruowana, że już za utrzymanie są dodatkowe pieniądze, a później rośnie ona względem miejsca w tabeli. Dlatego w tym przypadku postawienie minimalnego celu nie jest demotywujące.

Ekstraklasa zaskoczyła Arkę jeśli chodzi o funkcjonowanie klubu?

Na plus zaskoczyło profesjonalne zachowanie spółki Ekstraklasa. Korporacyjne zarządzanie i funkcjonowanie, czasem sport jest wręcz na drugim miejscu. To mówię jednak nieco żartobliwie, ponieważ bez piłki nożnej to wszystko by nie miało racji bytu. Środki pozyskane przez spółkę, m.in. z praw telewizyjnych, są sprawnie rozdysponowywane pomiędzy akcjonariuszy czyli m.in. kluby ekstraklasy. W innych aspektach organizacyjnych nie mamy czego się wstydzić, co udowodniła chociażby komisja licencyjna, wydając nam zgodę na uczestniczenie w rozgrywkach właściwie bez uwag z obligatoryjnym dla beniaminka nadzorem finansowym i infrastrukturalnym dotyczącym stadionu.

Czego życzycie sobie na 2017 rok?

Pucharu Polski. Ale niesamowitym osiągnięciem będzie sam awans do finału, drugiego w historii klubu. Zagranie go na Stadionie Narodowym byłoby wielkim wydarzeniem dla zawodników i kibiców. Poza tym spokojnej realizacji stawianego celu. Wszystkim kibicom, partnerom, sponsorom dziękuję za to, że byliście z nami w 2016 roku. Życzę wielu emocji i radości związanych z grą żółto-niebieskich w 2017 roku.

Typowanie wyników

Gdynia, Olimpijska 5/9
HIT
3 pkt.
ARKA Gdynia
Legia Warszawa

Jak typowano

23% 152 typowania ARKA Gdynia
22% 138 typowań REMIS
55% 359 typowań Legia Warszawa

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie (108) ponad 10 zablokowanych

 • Wszystkim kibicom (1)

  Ukochanej Areczki życzę Wszystkiego Najlepszego w 2017roku!

  • 127 14

  • do Zarzadu Arki Gdynia

   pisze to latami ale powtorze ... wyrzucanie trenera jak rekawiczki w zadnych klubach nigdy nie odnosilo sukcesu... spojrzcie na MU i alexa fergussona dali mu pracowac 20 lat co osiagnal kazdy widzi , teraz gdy jest o tym mowa od 2 lat w naszej lidze jeszcze wtedy 1 poszli do glowy za miedza i mysle ze z Nowakiem bedzie podobnie tyle ze MY mamy swojego Weterana trenera ktory z naprawde slabo pilkarsko wychowankow zrobil ekstraklasowiczow dla ktorego walka walka wysilek to podstawa MOIM ZDANIEM I TEGO ZYCZE KLUBOWI I LUDZIOM KTORZY CHCA DOBRZE dla Arki by wlasnie w tym szukali sukcesu Cierpliwosci !!!! druga sprawa to uwazam ze caly czas blad transferow , jezeli mamy wychowankow MY jestesmy od tego by im tak umowy zrobic ze to my mamy glos za ile i kiedy kto od nas odejdzie a nie ze jakas legla za grosze najlepszych kupuje by w druzynie rezerw kopali ... Tego zycze na nowy rok ! i tak jestem dumnny z tego co juz zbudowalismy jako Gdynia !

   • 3 0

 • Prezesie - Nalepa ma zostać w Arce, trenować w okresie przygotowawczym (3)

  i wtedy dopiero zdecydujcie co dalej. W czerwcu tak czy inaczej wraca do Arki. Tu musza grać wychowankowie

  • 36 42

  • Niech zacznie grac pełne mecze

   U nas ma średnie szanse na to. Wypożyczenie to najlepsza decyzja. Niech gra i wraca silniejszy. Miał pecha ale wszystko może nadrobic w pół roku.

   • 27 7

  • słaby Nalepa

   niech się odbuduje i wraca silniejszy!

   • 8 2

  • Nalepa jest wychowankiem Jedynka Reda

   • 4 0

 • (4)

  Wszystkiego dobrego w oby jeszcze lepszym 2017 roku dla wszystkich Arkowcow!

  • 69 7

  • Arkowcom powodzenia w 2017 roku

   • 26 4

  • Michał trzymaj się! Decyduj co dla Ciebie lepsze dwa awanse w rok czy ogony w Eklasie. Bo jak już odejść na wypożyczenie to tylko do klubu walczącego o awans .

   • 13 3

  • (1)

   Wszystkiego najlepszego , pierwszej 8ki i finału Pucharu Polski , powodzenia Areczko!

   • 21 4

   • Dziękuję

    • 1 0

 • A Mosiejko ? (5)

  Znow pol roku w czwartej lidze ?

  • 11 8

  • Wymienic na Sanogo lub Kadziora

   • 3 3

  • Taki jego poziom niestety

   • 2 1

  • (2)

   Czym Soldecki sobie zasluzyl na pozostanie ( nie jest na liscie transferowej ). Jest duzo slabszy od Alana.

   • 11 10

   • Wszystkiego najlepszego w 2017 roku, radości i wielu wygranych meczów!!!
    TAG

    • 5 3

   • Daj na luz z tym Alanem .

    Może i w nogę potrafi grać Mam jeden minus - jest nieobliczalny .

    • 1 1

 • Panie prezes...nie ośmieszaj się tymi planami transferowymi! (7)

  Wykłądaj Pan karty na stół i dawaj wzmocnienia a nie pseudo grajków , najemników, półamatorów, rekonwalescentów, chcących się sprawdzić czy odbudować po kontuzji czy urazie grzania ławy w innym klubie. Albo Pan zadziała i wzmocni Arkę nasz wspólny klub piłkarzem z papierami i wynikami albo chce Pan liczyć na fart w utrzymaniu się. My kibice mówimy sprawdzam a Pan wykłada karty. Uczciwa oferta??

  • 33 24

  • Kibicu z Torów (1)

   Dawaj nazwiska. Jak znam życie to każdy zawodnik to pseudograjek, najemnik albo inna łajza.

   • 11 6

   • Z torów zuzlowych!!!!!.

    • 0 3

  • Kibicu z Torów, rzuć gotowka- kilka ładnych baniek, to i będą grajkowie. Prezes rozsądnie wydaje pieniądze, zapomniałeś jak było za Stawowego, Nowaka i innych pseudo działaczy? Jeszcze klub lize rany po rozrzutnosci tamtych "biznesmenow" i wizjonera trenera. Lepiej brac lyżeczka niż lycha.

   • 23 4

  • Weż chłopie podaj kto to jest piłkarz

   i to z papierami. Co to znaczy? A jak Formella zawiedzie to co? Może tak być? Może. Ale ruch wydaje się przemyślany. Wierzę w Klejdinsta.

   • 15 3

  • Mów za siebie

   Ja mam inne zdanie

   • 10 2

  • no to tego tamtego

   Te mądrala wyłuż kasę na Messiego lub kogoś podobnego i wtedy się wymądrzaj.

   • 6 1

  • Prezes

   nie jest od transferów. To kompetencje dyrektora sportowego. Od prezesa oczekuje planów strategicznych odnośnie rozwoju klubu. Najważniejsze aspekty to;stabilizacja finansowa i sportowa. Pilna potrzeba poprawa wizerunku klubu.
   W przyszłości nie mogą zdarzać się negatywne przypadki z rozegranych derbów trójmiasta.

   • 8 1

 • Lechii Mistrza Polski 2017 (4)

  Arce gornej osemki a co za tym idzie spokojnego utrzymania.
  Bytovi i Chojniczance awansu do ekstraklasy.

  • 52 31

  • Czytaj ze zrozumieniem artykuł dotyczy Arki.

   • 24 11

  • Jak juz tak sobie dobrze zyczymy... (2)

   To Arka grupa mistrzowsa i Puchar Polski.
   Lechia Mistrz Polski .
   Mecz o Super Puchar bez udziału publicznosci.
   Ale by bylo ciekawie hehe

   • 16 2

   • Mecz o Super Puchar bez udziału publicznosci. (1)

    Zakaz stadionowy liczy się tylko na ekstraklasę.

    • 11 2

    • Uffff

     Kamien z serca :)

     • 2 1

 • (7)

  Pyrtas stary Betonie :) Pamietasz jak biegales z Pajacem, Pacholem, Lolem, Siwym, Karwiniarzem, Snuchą, Grządalami, Łysym i calą reszta bandy hehe. Stare czasy. Zycze powodzenia w prowadzeniu Arki. Mądry z Ciebie chlop. Najlepszego Arce i Tobie.

  • 33 10

  • (1)

   chodzi o sp 42 na suchaninie? bo byl u mnie w klasie snucha

   • 4 3

   • karwiny

    • 7 3

  • Ostatnio go spotkałem to mówił że on teraz Arka ale Lechie ma nadal w sercu

   • 10 11

  • (1)

   SP 42 teraz zespół szkół nr 10 w tamtych czasach to niezła patola była hehe

   • 9 1

   • chodzilem tam chwile az zbudowali sp 46 to sie przenioslem bo byloi blizej z K3 :)

    • 3 0

  • Wiekszosc z tych osob to byly osiedlowe lobuzy. Przez cale lata Karwin na Lechii zaistnialy praktycznie tylko 3 osoby.Kar ze Starej Gwardii, Ga z Orlow i Si z mlodziezy.Kar wyprowadzily sie do Gdanska, Si tez a Ga wyjechal do Anglii i Karwiny przestaly istniec jako grupa.Nie mial kto tego ciagnac.Jezdzi jeszcze kilkanascie osob ale pojedynczo. Bracia Zorro sa z Redlowa nie mylic ich z Karwinami.Oczywiscie zaprzyjaznieni i brali udzial w roznego rodzaju akcjach osiedlowych.

   • 1 0

  • Stara dobra Lechia za ich czasów śledzie nie istniały ,dobre chłopaki dorosły i wyjechali zagranice i wszystko runeło,nie miał kto poprowadzic mlodziezy wiec sledziki cicho bo w tamtych latach było zawsze manto

   • 2 3

 • Takie tam...

  Szkoda że nie został poruszony temat zadłużenia klubu.
  Te transfery są słabe. Z rozmowy wynika że cała zasługa gdzie Arka się obecnie znajduje to dyrektor Klejndinst .Drugi maj na narodowym to fajna sprawa ale nie zapominajmy że jeszcze 2 mecze z Wigrami, które nam nie leżą. Temat Zjawińskiego niewiadomą ale sytuacja się dynamicznie rozwija.Nie rozumiem prezesa ,na tym etapie sprawa powinna być zakończona.Co do Nalepy ostatnie słowo należy do Nicińskiego .On wie co robi już to nie raz to udowodnił.Życzę Arce wielu sukcesów w 2017 roku.

  • 28 6

 • Swietny rok (7)

  prezesika miejskie pieniądze szerokim strumieniem płyną na cypryjskie konta. To najgorszy sternik Arki w historii. Zero znajomości piłki nożnej, zero kontaktów biznesowych a co za tym idzie sponsorów. Tylko dojenie miasta i canal+. Słup Ryśka i do tego dyletant i kombinator

  • 24 38

  • nie musi sie znac na pilce jesli ma ludzi ktorzy sie na tym znaja (2)

   najgorszy prezes a wyniki ma jedne z najlepszych w historii. cos tu sie nie zgadza

   • 17 5

   • (1)

    nie bądz taki do przodu , poczekaj do końca sezonu , w drugiej rundzie wszystkie drużyny będą chciały dać z siebie maxa i wywalczyć korzystną pozycje w tabeli.Obyś się nie zdziwił jak Areczka spadnie z lig, a z pucharu polski pozostaną wspomnienia...Ta 8 pozycja żadnego bezpieczeństwa nie daje i szybko może się zamienić w ostatnią....

    • 6 5

    • Może

     Taki jest sport. Cracovia też może spaść.

     • 4 0

  • Ale żółć i hejt kibica w kapciach. Co ty wiesz o klubie? Byłeś kiedyś na meczu?

   • 6 4

  • Najgorszy?

   Wymień lepszego w ostatnich 20 latach.

   • 8 1

  • Z tym kontem cypryjskim to ,,,,,, (1)

   Rozwin temat albo nie pitol bzdetów .

   Swoją drogą marketing ?

   Hm !

   Nadal brak sponsora w klubie - strategicznego .

   To jest według mnie cel nr 1 , potem wzmocnienia .

   Co do długów ?

   Panie Prezesie - Arka to My a potem WY !

   Więc może troszkę konkretów ?

   Nie damy się zwieśc jak kiedyś bywało, nawet SKGA i ich szefowie nam w tym nie przeszkodzą .

   Z dzieciaków może i udaje się Wam robić osłów ale nie z nas kibiców Arki od zawsze !!!

   • 2 3

   • Mów za siebie

    Nie chowaj się za plecami "kibiców" i za internetem.

    • 1 0

 • Życzenia na 2017 (5)

  Szukajcie składu w walce o utrzymanie żółto niebieskie parchy

  • 13 59

  • lechia karwiny jest jak ufo niby kazdy kiedyś byli, ale nikt ich ostatnio nie widział

   • 23 7

  • (3)

   A ty się modl żeby niemiecki właściciel nie zabrał zabawek.

   • 19 2

   • (2)

    Niech się tez martwi Arsenal,Real,Barca,PSG,Chelsa, Atletico,Manchester i .....
    ............Zazdrość i medycyna.A kto bogatemu zabroni.legła na 2017 będzie miała budżet 250 mln.

    • 4 8

    • Przecież wy nie macie ani złotóweczki !

     Wszystko co na + to kasa Niemca !

     Wasze są tylko długi , nie zauważyliście iż nie byliście w stanie zapłacić Śląskowi należnej kaski .

     Ani bogatemu ......... ?

     Bogatemu bez kasy !

     Czekajcie w Sejmie jest projekt Ustawy zabraniającej Spółkom Skarbu Państwa dotowania prywatnych klubików .

     • 11 0

    • I co Nowak wyjdzie na boisko?

     • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

1 marca 2024, godz. 20:30
HIT
22% GKS Tychy
33% REMIS
45% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 23 45 65.2%
2 Sławek Surkont 24 44 62.5%
3 HENRYK GAJEWSKI 24 43 58.3%
4 STEFAN SANDACH 24 42 58.3%
5 Artur Wielkopolski 22 41 63.6%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 21 12 4 5 36:21 40
2 GKS Tychy 21 13 1 7 28:22 40
3 Lechia Gdańsk 21 11 5 5 31:18 38
4 Motor Lublin 20 11 2 7 27:24 35
5 Wisła Kraków 21 9 7 5 40:24 34
6 Odra Opole 21 10 4 7 24:20 34
7 Górnik Łęczna 21 8 10 3 21:18 34
8 Wisła Płock 21 9 6 6 30:28 33
9 Miedź Legnica 20 8 8 4 30:20 32
10 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 21 7 7 7 34:28 28
11 GKS Katowice 20 7 6 7 29:24 27
12 Znicz Pruszków 21 8 2 11 16:24 26
13 Stal Rzeszów 21 6 5 10 28:36 23
14 Resovia 21 6 4 11 22:36 22
15 Chrobry Głogów 21 6 4 11 20:34 22
16 Polonia Warszawa 21 5 4 12 25:33 19
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 3 8 9 16:29 17
18 Zagłębie Sosnowiec 21 2 5 14 14:32 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 21 kolejki

 • Znicz Pruszków - LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:1)
 • ARKA GDYNIA - Stal Rzeszów 5:1 (2:1)
 • Miedź Legnica - Polonia Warszawa 2:1 (0:1)
 • Wisła Kraków - GKS Tychy 0:1 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 1:2 (0:1)
 • Wisła Płock - GKS Katowice 2:1 (1:1)
 • Motor Lublin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
 • Resovia - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)
 • Chrobry Głogów - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
 • Mecz zaległy z 18. kolejki
 • Katowice - Miedź (wtorek)
 • Mecz zaległy z 17. kolejki
 • Podbeskidzie - Motor (środa)

Ostatnie wyniki Arki

91% ARKA Gdynia
5% REMIS
4% Stal Rzeszów
Polonia Warszawa
17 lutego 2024, godz. 17:30
13% Polonia Warszawa
21% REMIS
66% ARKA Gdynia

Relacje LIVE

Najczęściej czytane