• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Prezes Arki o celach w ekstraklasie

Jacek Główczyński
13 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
aktualizacja: godz. 19:18 (13 lipca 2016)

Arka Gdynia

Wojciech Pertkiewicz chciałby, aby Arka już w pierwszym sezonie po powrocie do ekstraklasy zagrała o coś więcej niż tylko utrzymanie. Wojciech Pertkiewicz chciałby, aby Arka już w pierwszym sezonie po powrocie do ekstraklasy zagrała o coś więcej niż tylko utrzymanie.

Podstawowym celem Arki w ekstraklasie jest uniknięcie degradacji. Piłkarze otrzymają pieniądze tylko za zrealizowanie tego celu. Oczywiście im zajmą wyższe miejsce tym premia będzie pokaźniejsza. - Pierwsze kolejki pokażą, czy będzie bach, bach... Zrobimy wiele oczy i będziemy myśleć, co tutaj dalej zrobić. Czy też będzie drugi wariant, na który ja liczę. Może być pewna sinusoida wynikowa, ale nie wymagająca od nas gwałtownych i panicznych ruchów już na samym początku sezonu - mówi nam Wojciech Pertkiewicz, prezes gdyńskiego klubu.ARKA NA REMIS W OSTATNIM SPARINGU. TUTAJ PEŁNA LISTA WYNIKÓW I RELACJI Z LETNICH SPRAWDZIANÓW

Jacek Główczyński: Niemal każdy beniaminek nastawia się na mega trudny pierwszy sezon po awansie. Tak też jest w przypadku Arki?

Wojciech Pertkiewicz: Myślę, że tak. Mamy fajną drużynę, która w I lidze pokazała jakość. Jednak tak naprawdę nie wiemy, na co to wystarczy w ekstraklasie. Na razie to jest takie trochę macanie ściany z zamkniętymi oczami. Dopiero pierwsze 5-6 meczów sezonu pokaże, gdzie tak naprawdę jesteśmy.

Okno transferowe będzie otwarte do końca sierpnia. Jesteście przygotowani, że w przypadku kiepskiego początku rozgrywek, ruszycie zdecydowanie do przebudowy składu?

Tak jak powiedziałem. Pierwsze kolejki pokażą, czy będzie bach, bach... Zrobimy wiele oczy i będziemy myśleć, co tutaj dalej zrobić. Czy też będzie drugi wariant, na który ja liczę. Może być pewna sinusoida wynikowa, ale nie wymagająca od nas gwałtownych i panicznych ruchów już na samym początku sezonu.

Odkąd obowiązuje po sezonie zasadniczym podział na dwie grupy, na początku sezonu w ekstraklasie wszyscy mówią, że walczą o miejsce w tej mistrzowskiej. Natomiast na prezentacji od razu padła deklaracja, że celem jest utrzymanie. Nie za nisko zawieszona poprzeczka?

Marzenia ma każdy, ale to wszystko liga szybko weryfikuje. Dlatego my od razu określany cel minimum. Uważamy, że lepiej zacząć tę ekstraklasę jeść małą łyżeczką. Oczywiście do każdego meczu drużyna ma wychodzić po to by wygrywać. Nie zapominamy też o tym, że w tej lidze walczy się o tytuł mistrza Polski.

BUDŻET ARKI NA NOWY SEZON MA WYNIEŚĆ 12 MLN ZŁ. POLNORD ZAKOŃCZYŁ 8-LETNIĄ WSPÓŁPRACĘ Z KLUBEM

Tak gra w Arce Adam Marciniak (nr 17), który nim przybył do Gdyni występował m.in. w reprezentacji PolskiRzeczywiście podczas prezentacji powiedział pan dokładnie, że utrzymanie, ale nie ma minimalnym z możliwych miejsc, które to zapewnia...

Oczywiście, bo deklaracje nie mogą brzmieć demotywująco dla kogokolwiek. Piłkarze wiedzą, że dla nich wielkość premii będzie uzależniona od zajętego miejsca na koniec rozgrywek.

Czyli system premiowy się nie zmienia? Nie będzie wypłat za zwycięstwa i zdobywane punkty, a cała pula na koniec sezonu tak jak po wywalczeniu awansu do I ligi?

Jeszcze regulamin nie jest zatwierdzony, choćby z tego względu, ze ekstraklasa nie przedstawiła finalnego podziału środków na ten sezon. Ma to nastąpić 15 lipca. Jednak rzeczywiście chcemy zachować poprzednio obowiązujący mechanizm. Premia ma być wypłacona za wykonanie planu, czyli zachowanie miejsca w ekstraklasie. Trudno bowiem płacić za mecze, jeśli po nich mielibyśmy spaść z ligi.

Kadra, którą macie obecnie zadowala, czy przy jej kompletowania trzeba było iść na kompromisy i z kogoś zrezygnować, by pozyskać innego lub szukać alternatywy, gdyż piłkarz, którego chcieliście, wybrał inną ofertę?

Przede wszystkim zależało nam, aby zachować najważniejszych zawodników z poprzedniego sezonu. Miło się rozmawiało, gdyż zdecydowana większość z nich też chciała zostać. Odpadł Gaston Sangoy, ale w jego przypadku niemal od początku wiedzieliśmy, że to będzie tylko przygoda i na dłużej nie zatrzymamy Argentyńczyka. Wypadł też Alan Fialho, a Darek Formella musiał po wypożyczeniu wrócić do Lecha. Odeszło też kilka osób, które w większym stopniu do awansu się nie przyłożyli. W zamian dołączyliśmy jednak piłkarzy z ekstraklasowym doświadczeniem.

Z tych nieobecnych kibice najczęściej upominają się o Fialho, gdyż jego odejście jest dla nich najbardziej niezrozumiałe. Mógłby pan prezes wyjaśnić kulisy tej sprawy

Alan, gdy nas opuszczał, powiedział, że Fluminese szykuje dla niego przedłużenie kontraktu. Poszliśmy mu na rękę, zgodziliśmy się na wcześniejszy wyjazd. Rozstaliśmy się miło. Piłkarz w Brazylii podpisał nowy kontrakt do 2018 roku. Jesteśmy cały czas z nim "na łączach", ale myślę, że obecnie są małe szanse, aby do nas wrócił.

REKORDOWA WYPŁATA GDYNI DLA ARKI Z TYTUŁU PROMOCJI MIASTA. BLISKO 4 MLN ZŁ ZA PÓŁ ROKU

RUCHY TRANSFEROWE ARKI GDYNIA PRZED SEZONEM 2016/17
Przyszli: Arkadiusz Moczadło (pozycja bramkarz, z drużyny juniorów, kontrakt do 30.06.2018), Adam Marciniak ( obrońca, ostatni klub: AEK Larnaka, Cypr, 30.06.2018 z opcją przedłużenia o rok), Szymon Lewicki (napastnik, Zawisza Bydgoszcz, 30.06.2018 z opcją przedłużenia o rok) Dariusz Zjawiński (napastnik, Cracovia, 30.06.2017 z opcją przedłużenia o rok), Pavels Steinbors (bramkarz, narodowość Łotwa, Nea Salamina Famagusta, 30.06.2017 z opcją przedłużenia o rok), Dawid Sołdecki (środkowy obrońca, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, 30.06.2018), Adrian Błąd (pomocnik, Zagłębie Lubin, wypożyczenie do 30.06.2017)

Mogą przyjść: Stojan Vranjes (pomocnik, Legia Warszawa), Filip Modelski (obrońca, Jagiellonia Białystok), Michał Kopczyński (pomocnik, Legia Warszawa)

Przedłużyli kontrakty: Krzysztof Sobieraj (obrońca, 30.06.2017), Paweł Abbott (napastnik, 30.06.2017), Michał Marcjanik (obrońca, 30.06.2018), Konrad Jałocha (bramkarz, po przedłużeniu wypożyczenia z Legii Warszawa, 30.06.2017), Rashid Yussuff (pomocnik, 30.06.2017), Tadeusz Socha (obrońca, 30.06,2017), Marcin Warcholak (obrońca, 30.06.2018), Damian Mosiejko (pomocnik, 30.06.2018), Kamil Kotkowski (bramkarz, 30.06.2017), Rafał Siemaszko (napastnik, 30.06.2017), Antoni Łukasiewicz (pomocnik, 30.06.2017), Yannick Sambea (pomocnik, Niemcy, 30.06.2017), Michał Nalepa (pomocnik, 30.06.2018)

Byli na testach: Dawid Kędra (bramkarz, Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Robert Sulewski (obrońca, Stal Mielec), Dawid Tomczak (pomocnik, Gryf Wejherowo), Damian Jakubik (obrońca, Górnik Łęczna), Marcin Kalkowski (obrońca, Górnik Łęczna), Iwan Truboczkin (obrońca, Ukraina, Dynamo Kijów), Erik Cikos (obrońca, paszport Słowacja, wiosną bez klubu)

Odeszli: Grzegorz Tomasiewicz (pomocnik, Pogoń Siedlce, wypożyczenie do 30.06.2017), Jakub Miszczuk (bramkarz, wolny transfer, Ruch Chorzów) Gaston Sangoy (Argentyna, napastnik), Patrik Lomski (Finlandia, pomocnik) - obaj koniec kontraktów, Dariusz Formella (pomocnik, Lech Poznań), Alan Fialho (obrońca, Fluminense, Brazylia) - koniec wypożyczeń

Mogą odejść: Tomasz Wojcinowicz (obrońca) - testy w Olimpii Zambrów, Maksymilian Hebel (pomocnik) - testy KS Chwaszczyno, Kamil Kotkowski (bramkarz) - testy w Legionovii

TUTAJ AKTUALNA KADRA ARKI


KRZYSZTOF SOBIERAJ PODPISZE OSTATNI KONTRAKT. POTEM BĘDZIE TRENEREM. TUTAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

Stopień trudność przy pozyskaniu tych nowych graczy był zgodny z tym, w jakiej kolejności dołączali do Arki?

Nie. Wiadomo, że z niektórymi rozmawiało się łatwiej z innymi trudniej. W kilku przypadkach trzeba też było uzbroić się w cierpliwość, gdyż zawodnicy mieli jeszcze ważne kontrakty w poprzednich klubach. Dlatego negocjacje odbywały się równolegle: rozmawiali z nami o przejściu do Arki, a jednocześnie z poprzednimi pracodawcami ustalali zasady rozstania.

23 PIŁKARZY NA PREZENTACJI ARKI GDYNIA, ALE TO JESZCZE NIE KONIEC. BĘDĄ KOLEJNI GRACZE

Podczas sobotniej prezentacji zapowiedział pan, że na 23 piłkarzach, którzy stawili się w Centrum Riviera kadra na ekstraklasę nie zostanie zamknięta. Kto jeszcze dojdzie?

Nie ukrywamy, że jeszcze szukamy zawodników na minimum dwie pozycje. 16 lipca, podczas prezentacji na "Górce" co najmniej jeden z nich powinien być z nami.

Zobacz jak prezentowali się piłkarze i sztab trenersko-medyczny Arki w Centrum Riviera.Na jakie pozycje szukacie piłkarzy?

Na prawą obronę i do środka pomocy.

BYŁY PIŁKARZ LECHII MOŻE TRAFIĆ DO ARKI. SPRAWDŹ, KTÓRY?

Sięgnięcie po byłego piłkarza Lechii Gdańsk byłoby problemem dla pana?

Zależy po jakiego piłkarza Lechii?

Na przykład Stojana Vranjesa? Z racji tego, że był on w Lechii, jest już "spalony" dla Arki?

Myślę, że nie. Musimy bowiem odróżniać postawy poszczególnych piłkarzy. Jeśli mielibyśmy do czynienia z takim, który deklarował przywiązania do poprzednich barw, a ponadto wyrażał mocną antypatie do lokalnego rywala, to sam zamyka sobie pewne możliwości. Nam nie bardzo byłoby po drodze z takim zawodnikiem, gdyż tak naprawdę na dzień dobry spotkałby się z dezaprobatą trybun. Natomiast trudno skreślać gracza tylko za to, że był w tym czy innym klubie. Jeśli tylko ograniczał się do gry, nie wchodził w sferę kibicowską i to była tylko jego praca. W ten sposób zarabiał na chleb. W takim przypadku ja nie widzę problemu i myślę, że kibice też by takiego problemu nie mieli.

Typowanie wyników

18 lipca 2016, godz. 18:00
3 pkt.
Termalica Nieciecza
ARKA Gdynia

Jak typowano

43% 220 typowań Termalica Nieciecza
32% 160 typowań REMIS
25% 128 typowań ARKA Gdynia

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie (114) ponad 10 zablokowanych

 • (8)

  Trzeba cieszyć się ekstraklasą
  Tak szybko odchodzi...

  • 76 68

  • Spoko betony,wasz niemiecki pan kupi wam bratwursta na pozegnanie

   • 24 23

  • Poważnie ? (6)

   Za nadzór finansowy ?

   Nie płacicie dalej betony swoich zobowiązań ???

   Cholerka może Energa, Lotos , TVP dołoży ?

   Może niemiecki właściciel ?

   Chyba już troszkę na waszej naiwności zarobił !

   • 14 20

   • Poważnie śledziu? (5)

    Za nadzór finansowy?

    Dalej nie płacicie swoich zobowiązań?

    Cholerka może miasto więcej dołoży?

    A może gryzoń lub Rysiek albo Jacek M?

    Chyba już na waszej głupocie wszyscy wyżej wymienieni zarobili?

    • 12 9

    • Wiem betonie ....... (4)

     W razie czego Budżet Państwa sypnie kaską do niemieckiego prywatnego klubiku .

     • 8 12

     • OO ?

      Nie sypnie ?

      a , tamte czasy się skonczyły ?

      a, nowe rozdanie, zapomniałem .

      hahahaha

      • 5 0

     • Kapsle juz pozbierane? (2)

      • 5 4

      • DANZING

       Historia zobowiązuje ciebie do takich postów

       • 2 2

      • bolkowski pomiocie

       wchodz na artykuły o swoim bolkowskim klubiku i tam komentuj,widać że najpiękniejsza Gdynia i Areczka bardzo cię interesują skoro wtrącasz to swoje trzy grosze...Ja NIC o bolkowie czy też waszym klubiku nie komentuje z prostej przyczyny...NIE INTERESUJECIE MNIE..

       • 6 0

 • dlaczego w piłce nożnej tak wysoko opłacają prezesów? to naprawdę taka unikalna wiedza? (16)

  prezes LG zarobki ok 50 tysięcy złotych, prezes AG klubu który pasożytuje na miejskiej kasie - 30 tysięcy złotych.

  • 52 37

  • Masz słabe informacje - prezes Arki zarabia 10000 zł (7)

   • 25 12

   • dokładnie tak, 30 tysi... :-) marzenie ściętej głowy

    • 12 6

   • Brutto (5)

    • 5 4

    • Prezes w Arce bierze 10000 zł, a gryzoń 20000 zł, nie na darmo daje miejskie pieniądze na Arke (4)

     • 6 5

     • Ten Gryzoń to ten co ? (3)

      Ma największe poparcie ww wyborach samorządowych w Polsce ?

      Od wielu , wielu lat ?

      Nie mówicie czasem o prezydencie Gduńska chyba ?

      • 5 9

      • Prezydent Gdańska to Budyń ...sledziu

       Co ma największe poparcie w Polsce do brania kasy z Arki?

       a to, że gryzoń sponsorując arkę Gdynia z miejskich pieniędzy kupuje sobie głosy od takich baranów jak ty

       • 8 3

      • O 3 na NIE ? (1)

       No to proszę konkrety .

       Bez nich jesteś Betonem lub Kadłubem .

       • 3 6

       • Nie masz jaj Dawidzie

        Bo sie anonimowo podpisujesz

        • 2 2

  • (7)

   od kiedy prezes lg nie pasożytuje na miejskiej kasie?

   • 14 18

   • od kiedy klub przeszedł w prywatne ręce śledziu (3)

    • 14 6

    • Prywatny ? (2)

     Niemiecki klubik z polskiej Państwowej Kasy w formie sponsoringu - reklamy monopolistów na rynku ?

     • 4 9

     • a jaki? czytać nie potrafisz?

      • 2 0

     • Podpisz sie dawid

      • 2 2

   • Od? (2)

    ZAWSZE

    • 5 3

    • Od zawsze to w arce (1)

     • 3 6

     • ?

      Prywatny włąściciel w ARCE ?

      To nie Gdunsk

      • 1 4

 • brak wyjaśnienia (1)

  czy wszystkie zobowiązania klubu zostały definitywnie uregulowane.

  • 18 14

  • Nie czy

   a dlaczego? i czy ktoś za to odpowie?

   • 0 0

 • Pertkiewicz,Globisz, Vranjes (19)

  Nasi Lechiści

  • 36 58

  • (2)

   Karwiny z Lechią !!!

   • 30 45

   • ? (1)

    Hahaha hihihi kto ich widział ?

    stewe wonder chyba

    • 13 8

    • Ja widziałem ostatnio, bo odwiedzałem kumpla Lechistę. Fakt że inaczej niż lata temu nie obnoszą się z barwami chodząc po osiedlu.

     • 0 0

  • Wasi lechiści którzy zakochali się w Arce.

   • 45 22

  • no to pokazali jacy to lechiści :-) (14)

   • 25 13

   • (13)

    Pamietaj palo, że pieniądze nie śmierdzą. Idziesz tam gdzie cię chcą.

    • 20 21

    • (12)

     Chyba ty idziesz gdzie cie chca. My się szanujemy.

     • 24 15

     • tępy rybi łbie

      nawet Kupcewicz grał i był trenerem Lechii

      • 20 23

     • (8)

      Szanujemy 50 kupionych meczów. Ucieczka ze swojego stadionu.84.06.Bicie dzieci7/8 lat, turniej w Słupsku.Złodziejstwa.Jazda bez biletów
      Zabianka.Tak można długo,długo i długo.

      • 28 31

      • (3)

       trolu gdański nie masz kasy na wakacje i wylewasz swoje żale?wypad na Stogi.plaża czeka

       • 29 23

       • (2)

        zamknij dype.

        • 10 13

       • Tak jest zamknij dype...to bylem ja francuski zandarm z allo allo

        • 12 4

       • Dypa ?

        Cos nowego

        • 5 0

      • ? (2)

       Nikoś puchar polski

       bramkarz jojko !

       fuzje !

       awans rok po roku z walkowerami

       • 19 15

       • ...masz jakieś dowody czy od taty słyszałeś?

        Fuzje to w tym was nie pobijemy (Mir Doker Marynarz, KS itd...)

        Tak wszyscy nam oddawali walkowery.......kopni się w ten pusty łeb

        • 9 9

       • Ale chytry lis z ciebie.Opowiadaj dalej bajki z mchu i paproci.I o tym jak zomo pomoglo Lechii wyprosic was z gorki.

        • 12 3

      • szanujesz to że wam milicja pomogła?

       wstyd....a na temat bicia dzieci się nie udzielaj bo mój 8 letni syn w bolkowie prawie oberwał za napis Gdynia na plecaku.....byłam w tym śmiesznym mieście u lekarza ale już nigdy tam nie zawitam....wolę do Warszawy jechać z chorym dzieckiem niż do bolkowa gdzie dorośli faceci biją dzieci..

       • 2 1

     • Szanujecie sie i kapsle zbieracie (1)

      Teraz czas na żółto-niebieska makulaturę :)

      • 2 3

      • jesteś bolkowskim debilem

       • 2 1

 • Walczymy o MP 2017 i PP (3)

  Arka zawsze walczy o najwyzsze cele! Czekamy jeszcze na Murawskiego z Pogoni i Vranjesa z Legii.

  • 29 45

  • (1)

   1952.Największy trol z gda.

   • 19 14

   • pies go trącał

    • 14 12

  • DANZING

   Kochamy Hansa

   • 2 4

 • (2)

  Realnie patrząc ,utrzymanie w ekstraklasie z tym składem graniczy z cudem .

  • 52 39

  • ???

   czy Ty oglądałeś mecze ekstraklasy w poprzednim sezonie ?

   • 10 4

  • No tak, bo w reszcie klubów same gwiazdy:
   Ronaldo w Legi, Messi w Lechu, Bale w Jagielloni, Griezmman w Lechi, Nani w Piascie no i Pogba w Sląsku...a u nas tylko Szwoch.
   Nie mamy szans:-(

   • 1 1

 • Jeden transfer. (3)

  Prawa obrona przede wszystkim! Stolc nie został zgłoszony do rozgrywek, więc wypożyczenie. Byle nie był to Ceesay i Modelski - przereklamowani piłkarze. I na tym kadrę można zamykać. Żadnych Vranyesów i Kopczyńskich!

  • 15 18

  • fachowiec nożny i (po)lityczny się odezwał.

   • 9 3

  • nie cierpie Vranjesa,ale powiem Ci tak śledziku (1)

   jako beton,że żaden Wasz piłkasz jemu do pięt nie dorasta,więc nie wiem czy masz rację?

   • 4 4

   • Bez przesady

    Nic specjalnego ten grajek.

    • 3 3

 • 2 (1)

  Bierzcie wszystkich i tak szybko zlecicie w dół :)::):)

  • 26 43

  • Nie mamy takiej ?

   Bocznicy jak ta w Nowym Porcie

   • 5 4

 • no coz celem bedzie spadek (1)

  • 34 38

  • Zdziwisz sie

   Baniaku

   • 4 2

 • Do boju Arko!!Powodzenia Prezesie! (1)

  to piszę ja :)

  • 39 33

  • Ważne - odpowiedzialność za własne działania

   Liczę, że gdyby stawiane cele się nie udały, to Prezes i pozostali odpowiedzialni za budowanie tej drużyny podadzą się do dymisji tak skwapliwie jak do wypłaty nagrody za utrzymanie.

   • 4 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

71% ARKA Gdynia
11% REMIS
18% Odra Opole

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Mirosław Radka 36 64 61.1%
2 Sławek Surkont 37 62 56.8%
3 Renata Koczyńska 37 61 56.8%
4 Roman Sutkowski 33 61 60.6%
5 Mariusz Kamiński 37 61 54.1%

Tabela końcowa

Piłka nożna - I liga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk
2 GKS Katowice
3 Arka Gdynia
4 Motor Lublin
5 Górnik Łęczna
6 Odra Opole
7 Wisła Płock
8 Miedź Legnica
9 GKS Tychy
10 Wisła Kraków
11 Stal Rzeszów
12 Chrobry Głogów
13 Znicz Pruszków
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15 Polonia Warszawa
16 Resovia
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała
18 Zagłębie Sosnowiec
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
 • Półfinały baraży o awans do ekstraklasy
 • ARKA GDYNIA - Odra Opole (czwartek, godz. 20:30)
 • Motor Lublin - Górnik Łęczna (czwartek, godz. 17:30)
 • Finał baraży
 • zwycięzcy półfinałów (2 czerwca, niedziela, godz 18)
 • Bezpośredni awans do ekstraklasy
 • LECHIA GDAŃSK, GKS Katowice (dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego)
 • Degradacja do II ligi
 • Resovia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec (trzy najsłabsze drużyny sezonu zasadniczego)
 • Awans z II ligi
 • Pogoń Siedlce, Kotwica Kołobrzeg, zwycięzca barażu: KKS 1945 Kalisz - Stal Stalowa Wola (1 czerwca, godz. 16:30)

Ostatnie wyniki Arki

44% ARKA Gdynia
17% REMIS
39% GKS Katowice

Relacje LIVE

Najczęściej czytane