Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk 3:0. Ciężki tydzień siatkarzy. Trzecia porażka

dak.
18 lutego 2024, godz. 16:15
Opinie (16)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk nie ugrał seta w stolicy. Projekt warszawa zamknął potyczkę w godzinie z kwadransem. Trefl Gdańsk nie ugrał seta w stolicy. Projekt warszawa zamknął potyczkę w godzinie z kwadransem.

Trefl Gdańsk przegrał na wyjeździe z Projektem Warszawa 0:3 (20:25, 20:25, 20:25) w 22. kolejce PlusLigi. To trzecia porażka żółto-czarnych w ostatnim tygodniu, licząc rozgrywki ligowe i pucharowe. W stolicy mecz zamknął się w godzinie z kwadransem. Rozregulowana była zwłaszcza zagrywka, nie pomógł też powrót Kewina Sasaka to wyjściowego składu.

PROJEKT: Firlej, Szalpuk 11, Wrona 6, Bołądź 13, Tillie 10, Semeniuk 8, Wojtaszek (libero) oraz Lisinac, Borkowski

TREFL: Kampa 2, Orczyk 7, Urbanowicz 3, Sasak 12, Sawicki 11, Niemiec, Koykka (libero) oraz Martinez 4, Zaleszczyk 2, Gałązka, Czerwiński

Trefl Gdańsk ma za sobą trudny tydzień. Siatkarze przegrali trzeci mecz z rządu, notując pierwszą taką serię w tym sezonie. Po przegranych spotkaniach z Jastrzębskim Węglem w Pucharze Polski i PGE Skrą Bełchatów w lidze, gdańszczanie nie ugrali seta z Projektem w Warszawie.

Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0. Krótka przygoda z Pucharem Polski. Przeczytaj relację, wystaw oceny Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0. Krótka przygoda z Pucharem Polski. Przeczytaj relację, wystaw oceny

Do wyjściowego składu co prawda wrócili: Kewin SasakPiotr Orczyk, ale i oni nie potrafili wznieść zespołu na wyższy poziom. Po wyrównanym początku, Projekt odskoczył na 14:10. Żółto-czarni podjęli walkę i zdołali jeszcze złapać kontakt na 20:19, ale akcje Kevina TillieBarłomieja Bołądzia, który jeszcze w poprzednim sezonie grał po drugiej stronie siatki, dały zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugim to gdańszczanie zaatakowali jako pierwsi, ale rywale odpowiedzieli i znów wrzucili wyższy bieg na podobnym etapie partii. Tym razem jednak nie dopuścili do utraty kontroli. Różnica wynosiła nawet i 7 punktów, choć ostatecznie zakończyło się tak samo, jak wcześniej, czyli do 20.

Gospodarze wysoką poprzeczkę zawiesieli także w trzecim secie. Po krótkiej wymianie ciosu ponownie narzucili swój rytm i mimo utrzymywanego dystansu przez rywali, wykończyli go w końcówce, pewnie zwyciężając w całym starciu, zamykając potyczkę w godzinie z kwadransem.

W zespole żółto-czarnych szczególnie nie funkcjonowała zagrywka. Co się często ostatnio zdarza, podejmowali ryzyko i w ten sposób popsuli 16 serwisów, trafiając przy tym 6 asów.

Wyniki 22 kolejki

• Projekt Warszawa - TREFL GDAŃSK 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia 3:1 (25:21, 18:25, 26:24, 25:20)
  • Jastrzębski Węgiel - Barkom Każany Lwów 0:3 (17:25, 23:25, 25:27)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie - KGHM Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:21, 19:25, 19:25)
  • PGE GiEK Skra Bełchatów - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:22, 25:23, 25:12)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Bogdanka LUK Lublin 1:3 (21:25, 15:25, 25:23, 17:25)
  • PSG Stal Nysa - GKS Katowice 3:1 (33:31, 19:25, 25:22, 25:13)