Przedostatni mecz I ligi w Gdańsku

4 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Bez żadnego punktu zakończyły pierwszą rundę rywalizacji o miejsca 1-4 w grupie A I ligi piłkarki ręczne AZS AWFiS. Gdańszczanki w przedostatnim występie w tym sezonie przed własną publiczności uległy Sparcie Oborniki Wielkopolskie 30:32 (12:14). W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 podopieczne Ireneusza Rudkowskiego zagrają na wyjeździe z liderem tabeli

.

AZS AWFiS: Zych - Brzezińska 4, Drobińska, Dygant, Wawer 2, Litwin 1, Pasternak 8, Rostankowska 7, Siekańska 2, Wójcik 3, Labuhn 1, Malich 2.

To był kolejny mecz w tym sezonie oddany na własnym parkiecie, w którym gdańszczanie nie musiały przegrać. Aby liczyć co najmniej na punkt akademiczki jednak powinny grać znacznie dłużej tak jak w końcówkach obu połów ze Spartą.

Rejestr bramkowy otworzyła z rzut karnego Natalia Brzezińska, ale potem gdańszczanki zainkasowały aż pięć trafień z rzędu. Ponownie do walki zebrały się od wyniku 6:11 w 17. minucie. W dużej mierze za sprawą Anny Rostankowskiej, która zdobyła pięć z sześciu ostatnich bramek dla miejscowych w pierwszej połowie udało się wynik sprowadzić do 12:14. A mogło być jeszcze bliżej, gdy Brzezińska wykorzystała kolejny rzut z siedmiu metrów.

Jednak mecz akademiczki przegrały między 39. a 46. minutą. Wówczas od wyniku 18:19 straciły aż siedem bramek z rzędu. Potem był szalony pościg. Ciężar walki wzięła na siebie głównie Katarzyna Pasternak. Tym bardziej szkoda, że nie wykorzystała ona karnego przy 26:29, bo kilka minut później właśnie jednego trafienia bramowało do remisu.

Najpierw Pasternak rzuciła na 29:30, a jeszcze w ostatniej minucie Milenie Malich udało się sprowadzić do 30:31. Niestety, decydujący atak wyprowadziły przyjezdne. Piłka nie została rozegrana do najskuteczniejsze w szeregach Sparty, Justyny Cieśli (11 bramek), a do rzutu została wyprowadzona Dominika Walkowiak, która na 15 sekund przed końcem gry wróciła na parkiet po wykluczeniu.

W drugim meczu 17. kolejki Pogoń Handball Szczecin pokonała Słupię 37:26 (23:20) i przejęła od słupszczanek fotel liderek rozgrywek.

1. Pogoń Handball Szczecin 17 14 0 3 524:394 28
2. Słupia Słupsk 17 12 2 3 550:468 26
3. Sparta Oborniki Wlkp. 17 12 1 4 524:478 25
4. AZS AWFiS Gdańsk 17 5 2 10 511:516 12