Przegrane Lechii i Arki

jag., Marta
29 maja 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Rugbiści z Łodzi zapewnili sobie pierwsze miejsce do play-off. W meczu na szczycie ekstraligi, na wyjeździe z Budowlanymi przegrała Lechia Gdańsk 16:18. Arka najwyraźniej nie wierzyła, że mogła poprawić trzecią pozycję i na mecz do Sochaczewa w dużej mierze wysłała rezerwowych, co skończyło się przegraną 15:34. W 13. kolejce na wysokości zadania z trójmiejskich zespołów stanęło tylko Ogniwo Sopot, wygrywając u siebie z Juvenią Kraków 18:10.

Przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego dała najważniejsze odpowiedzi w kontekście półfinałów play-off dla trójmiejskich drużyn. Już wiadomo, że dojdzie do meczu Lechii z Arką w Gdańsku. Natomiast łodzianie czekać będą na przeciwnika do ostatniej kolejki, gdyż o prawo gry z Budowlanymi walczą Orkan i Bemowo AZS AWF.

W drugiej połowie tabeli jedyna niewiadoma, to kto - Ogniwo czy Juvenia przystąpił do play-out z wyższej pozycji. Póki co sopocianie awansowali na szóste miejsce.

Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków 18:10 (8:0)
Punkty: Piotr Zeszutek 5, Robert Graban 5, Adam Pogorzelski 5, Paweł Schulte-Noelle 3 - Jerzy Głowacki 5, Kontrad Jarosz 5.

OGNIWO: Szamborski (Rycewicz), D.Plich (Łopuski), M.Plich - Kamil Węgierski, Anuszkiewicz - Zeszutek, Graban, A.Pogorzelski - Kurdelski (Elend) - Hodura, Kowalczyk (Olszewski), Iwańczuk, Przychocki, Krause - Schulte-Noelle (Karaś).

Dla obu był to bardzo ważny mecz. Już wiadomo, że zagrają one ze sobą o uniknięcie gry pojedynku o utrzymanie. Ogniwo wygrywając dzisiaj zwiększyło swoje szanse, aby rywalizację w play-out z Juvenią rozegrać u siebie.

- Myślałem, że wygrana przyjdzie nam łatwiej. Jednak stawka mecz trochę sparaliżowała drużynę. Ja też jej nie pomogłem jej tak jak zamierzałem, gdyż grałem z kontuzją nogi. Tym zwycięstwem zrobiliśmy to co do nas należało. Teraz liczymy, że także w innych meczach nie będzie niespodzianek niekorzystnych dla nas - ocenił Jarosław Hodura, trener Ogniwa, który zagrał jako łącznik ataku.

Sopocianie rozpoczęli bardzo dobrze. Po 25 minutach prowadzili 8:0. Jednak w ostatnim kwadransie oddali inicjatywę rywalom. Dopisało im szczęście, gdyż Jaroslav Tomcik nie wykorzystał żadnego z dwóch karnych. Po pierwszym z nich, z około 15 metrów na wprost celu, piłka trafiła w słupek.

Pierwsza połowa trwała aż 50 minut, gdyż wielokrotnie musieli interweniować masażyści, a nawet obsługa karetki pogotowia. Do szpitala trafili Dariusz Plichta i Szymon Szczepański.

Po zmianie stron grano wedle tego samego scenariusza. Przez większą część tej odsłony dominowało Ogniwo, a końcówka należała do Juvenii. Już w 61. minucie gospodarze zdobyli trzecie przyłożenie, ale zamiast podążyć po punkt bonusowy, niewiele brakowało, aby zainkasowali go goście. W 75. minucie Juvenia zbliżyła się na 18:10, a w ostatniej minucie Tomcik kopał jeszcze z karnego, ale znów przestrzelił.

Stadion przy ul. Jana z Kolna żyje nie tylko ekstraligą. Przed spotkaniem rugbistów stowarzyszenie Biało-Zieloni Sopot zorganizowało pierwszy festyn charytatywny z okazji Dnia Dziecka. Natomiast w niedzielę o godzinie 10.30 rozpoczną się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Na starcie stanie siedem drużyn.

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Ogniwo Sopot

Arka Rugby

Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 18:16 (12:8)
Punkty: Tomasz Stępień 12, Tomasz Grodecki 6 - Jurij Buchajło 6, Mateusz Zajkowski 5, Antony Cros 5.

LECHIA: Odoliński (64 Zieliński), Janiec, Kaszuba - Coletta, Krużycki - Hedesz, Doroszkiewicz (55 Wantoch-Rekowski), Cros - Piszczek - Buchajło, Buczek, Wilczuk, Jurkowski, Zajkowski - Narwojsz.

Gdańscy rugbiści przegrali ze świetnie dysponowanymi w sobotę kopaczami zespołu z Łodzi. Budowlanych zagrzewał do boju również komplet miejscowej publiczności. Gdańszczanom nie pomogło dwóch Francuzów z Brive, choć jeden z nich popisał się przyłożeniem.

- Ledwie rozpoczął się mecz a my już przegrywaliśmy 0:3 po drop-golu. Później odrobiliśmy straty ale znów łodzianie zaaplikowali nam punkty po kopie. Tak było przez cały mecz, my nadrabialiśmy dystans, oni skutecznie kontrowali i kopali punkt - powiedział po meczu drugi trener gdańszczan Marek Płonka

Szkoleniowiec dodał również, ze w gdańskiej ekipie ogromnego pecha miał Jurij Buchajło, po kopnięciach którego piłka czterokrotnie odbijała się od słupa. - Teraz przed nami czas na regenerację sił i przygotowania do środowego meczu z Arką - zaznaczył Marek Płonka.

Orkan Sochaczew - Arka Gdynia 34:15 (21:8)
Punkty dla Arki: Marcin Macoń 7, Paweł Dąbrowski 5, Stanisław Krieczun 3.

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Kwiatkowski - Skindel, Dąbrowski - Mikołajczyk, Kałduński, Moroz - Zembroń - Krieczun, Motyl, Chromiński, Malochwy, Plichta - Macoń oraz Zdunek, Andrzejczuk, Szczepiński, Jendraszewski, Idzi, Czubinidze.

Lechia dopiero zamierza się regenerować przed meczem zaplanowanym na 2 czerwca w Gdyni (początek godzina 18.00), gdy Arka już zaczęła oszczędne gospodarowanie siłami. "Buldogi" optymalny skład szykują na pojedynek o finał Pucharu Polski z Lechią, a do Sochaczewa wysłali w dużej mierze rezerwistów. Tym samym zrezygnowali z walki o drugie miejsce do play-off, równoznaczne z grą u siebie o finał, choć teoretycznie mogli wyprzedzić Lechię.

- Mieliśmy kilku kontuzjowanych graczy. Na blokadach mogliby zagrać, ale nie chcieliśmy ryzykować poważniejszymi kontuzjami - przyznaje Arkadiusz Suska, kierownik drużyny żółto-niebieskich.

Przed przerwą Arce udało się nawet objąć prowadzenie 8:7. - Niestety, w ciągu trzech minut straciliśmy 14 punktów i już po tym się nie pozbieraliśmy. Ponadto szanse gry otrzymali nawet juniorzy - dodaje kierownik Suska.

Istny chrzest w seniorach przeszli Adam Idzi, Damian Jendraszewski i Filip Szczepiński. Ten ostatni zagrał całą drugą połowę. - Cieszę się, że zagrało tak wielu młodych chłopaków. To dla nich bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje na przyszłość - ocenił Maciej Stachura, trener Arki.

Tabela wprowadzona: 2011-05-07

W ostatni meczu 13. kolejki Bemowo AZS AWF Warszawa pokonał Posnanię Poznań 18:13 (8:6). Zaległy mecz z 11. kolejki: Budowlani Łódź - Posnania 73:0 (40:0).
jag., Marta

Opinie (83) 5 zablokowanych

• Ogniwo Sopot (3)

Czy tylko ja zauważyłem że Ogniwo pod włodarzem Jarka Hodury gra coraz lepiej, widać ze atmosfera się poprawia i nikt nie kombinuje z tabelą. Wszystkie mecze rozegrane tak jak powinno być. Mimo ze w większości przegrane to w każdym meczu chłopaki walczą do końca. Już nie jest tak jak za Kacaly ze ogniwo grało tylko pierwsze 20 min.
    Brawa dla trenera i zawodników. Mam nadzieje ze bez problemu się utrzymają, a w przyszłym sezonie powalczą o półfinały.

• 6 4

• w ogniwie byo złoto ale w lechi za kacały będzie błoto i 20 metrów mułu a potem bedzie to samo co w socho jak był i w sopocie na koniec teraz sie grzesiu msći an ogniwku

• 0 1

• szkod że ten trend.,...nazywa się TRĄD !!!

• 0 0

• JAKI ZWIĄZEK TAKIE WSZYSTKO !!!

JAKI ZWIĄZEK TAKIE RUGBY ( LIGA, DYSCYPLINA)
    CI PANOWIE WYZNACZAJA TREND!!!
    SZKODA ZE LOTEM PIKUJĄCYM W DÓŁ !!!
    WSTYD ZA RUGBY !!!

• 2 5

• lodz-lechia

czy na meczu byl andrzej potarowicz, tomek sokolowski ( o kulach), i kolega sliwinski

• 0 0

• J.Buhalo

Co wy chcecie od tego chłopaka!!!czy to on zrobił te karne które wykorzystała Arka lub Budowlani.Niestety takim jesteśmy narodem że jak jest dobrze to na rękach nosimy ale jak cos idzie nie tak to szukamy winnego!!Ja uważam że Jura dobrze grał w łodzi i te karne co nie kopnął to wcale nie były łatwe do kopnięcia!Po Prostu zabrakło szczęścia,ale może one przyjdzie już w najbliższych meczach.!!!

• 7 1

• J.Buhalo

Kopy to jedno. Gra to drugie.
    Na tej niewralgicznej pozycji nie można dobrze grać jeśli w spodenkach przeszkadza pampers.
    I to jest cała prawda o jego grze z Łodzią i arką.

• 5 3

• Lechia! (2)

Co za durnie myślą że lechia odpuści mecz w Krakowie!

• 4 3

• bo do tego meczu nie dojdzie (1)

nie ma kiedy grać
      następny weekend ostatnia kolejka
      a w każdej normalnej lidze zaległe mecze powinny być rozegrane przed ostatnią kolejką

KIEDY
      jak Lechia gra w środę PP w Gdyni???

i będzie walkower dla Krakowa!!!

i tak za kombinacje Lechii zapłaci Ogniwo... bo pojedzie do Krakowa grać o utrzymanie

• 4 1

• czas jest do 9 czerwca znawco za 3 grosze

• 0 0

• (1)

witam,bylem na meczu,sam kibicuje budowlanym ale napisze w skrocie:) budowlani byli slabsi ,lechia cisnela i miala olbrzymia przewage(w drugiej polowie na palcach jednej reki mozna doliczyc sie przekroczenia polowy boiska przez budowlanych),ale przegrali przez brak madrego trenera poniewaz mieli karnego prawie na wprost slupow w odleglosci okolo 15 m od pola,a nie kopali na slupy tylko chcieli przylozyc.a kazdy kto choc troche sie zna wie ze w meczu " na styk" a taki to byl ,takie sytuacje trzeba BEZWGLEDNIE kopac..bo pozniejsze proby z polowy boiska to byla loteria.wiec proponuje trenerom przeczytac francuski poradnik rugby dla dzieciakow w ktorym sa podane podstawowe zasady taktyki !!! to by bylo na tyle:) pozdrawiam.

• 6 6

• trener nie podejmuje deczji

tylko kapitan mówi co jest grane, widocznie dobrze się czół. zamiast wybrac kop zagrał w aut.

• 0 0

• arka (6)

arka - rugby to nie pilka nozna , a zwyczaje maja z sekcji pilki noznej , pzrugby - powtorka meczu albo obustronny walkower i spadek do II ligi , ustawiaczom mowimy w rugby - NIE !!!!

• 5 21

• masz rację... (1)

ale niestety Twoja inteligentna wypowiedź nie spotkała się ze zrozumieniem... więc tłumaczę... Orkan przez to że wygrał zajmuje obecnie 4 miejsce które jest premiowane grą w półfinale dającą szanse gry o medale