Puchar Polski Sietom Tour

20 kwietnia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Czterech gdańszczan w szerokim finale, dwóch na podium, ale na jego najniższym stopniu podium - to bilans startu akademickich florecistów w trzecich zawodach Pucharu Polski Sietom Tour. W generalnej klasyfikacji Radosław Glonek wysunął się na drugie miejsce.

Na XXVI Memoriał Jana Pieczyńskiego do Poznania przyjechało 66 zawodników. Zabrakło Sławomira Mocka. Florecista Polonii Leszno stracił podwójnie. W Gandawie przegrał jednym trafieniem awans na igrzyska, a absencja na krajowej planszy kosztowała go startę szans na wysokie miejsce w pucharowych zmaganiach. Do klasyfikacji generalnej liczą się bowiem punkty zdobyte we wszystkich czterech startach touru.

Po raz pierwszy w karierze zawody rangi Pucharu Polski wygrał Marcin Zawada. W finale, który odbył się w Hotelu "Polonez", przedstawiciel AZS AWF Warszawa pokonał kolegę klubowego, Jacka Słupskiego 15:5. Zdecydowanie większy opór późniejszmeu triumfatorowi stawił w półfinale Paweł Kawiecki. Gdańszczanin przegrał 14:15. Z kolei Glonek uległ Słupskiemu 10:15. W ćwierćfinale ten ostatni z takim samym wynikiem odprawił innego gdańszczanina, Konrada Pietrusiaka. Warto jeszcze odnotować w 1/4 gdański pojedynek, w którym Kawiecki pokonał Wojciecha Szuchnickiego 15:14.