Puchar świata florecistek

6 maja 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Reprezentacja Polski we florecie kobiet zajęła czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata. W miejscowości Aubervilliers koło Paryża podopieczne Tadeusza Pagińskiego zostały zatrzymałe w półfinale przez Rosjanki, a w małym finale uległy Rumunkom. W klasyfikacji generalnej pucharowej rywalizacji Polska musi teraz z tym drugim zespołem dzielić drugą pozycję, a po piętach depczą nam już Włoszki, które we Francji były najlepsze. Na prowadzeniu umocniła się "sborna".

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn. W biało-czerwonych barwach walczył gdański tercet Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka oraz Małgorzata Wojtkowiak (Warta Poznań). Polki były zwolnione z pierwszej rundy. W ćwierćfinale pokonały Niemki 39:36. I jak się okazało, był to ich jedyny sukces. Potem przyszły porażki - 28:45 z Rosją oraz 38:40 z Rumunią. W finale, po zaciętym meczu Włoszki pokonały Rosjanki 38:37. Triumfatorki walczyły w składzie: Valentina Vezzali, Giovanna Trillini, Frida Scarpa, Margherita Granbassi.