Puck pod siatką

3 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Po raz dziewiąty rozdano laury w otwartych mistrzostwach Pucka w siatkówce plażowej. Wśród siedemnastu par żeńskich najlepsze okazały się Aleksandra Theis (Rumia) i Iga Klinowska (Reda), a w rywalizacji dwudziestu duetów męskich triumfowali Waldemar Kawka (Dąbrowa Górnicza)/ Adam Mikołejko (Puck).

Turnieje główne zaplanowano na 16 par, a zatem należało przeprowadzić krótkie eliminacje. Później obowiązywał system brazylijski - z rozgrywek eliminowała druga porażka. Grano jednego seta do 21 lub wyżej, aż do uzyskania dwóch punktów przewagi.

W zawodach kobiet triumfowała jedna z najmłodszych par. 17-latki Theis i Klinowska pokonały w finale Barbarę Brzóskę i Izabelę Hohn (Puck) 21:18. Natomiast emocji nie było w grze o trzecie miejsce. Magdalena Jabłońska i Magdalena Radoń (katowice) ograły Aleksandrę Nastały i Martę Szymańską (Gdynia) 21:13.
Rozgrywki panów zdominowali gospodarze, ale do ścisłego finału przebił się tylko jeden zawodnik Koraba. Mikołejko po połączeniu sił z Kawką zwyciężył w pojedynku o pierwszą pozycję Jędrzeja Grzesika i Ryszarda Wańka (Warszawa). Mały finał był wewnętrzną sprawą miejscowych. Krzysztof Sawicki i Marcin Ratke po zaciętym pojedynku pokonali Sławomira Gojkę i Krzysztofa Krzyżańskiego 26:24.

Medale i nagrody rzeczowe najlepszym wręczył Adam Zażembłowski, burmistrz Pucka.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!