Koszykarki Basketu triumfowały w Siedlcach

6 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Przywrócenie Tatiany Troiny do pierwszej piątki okazało się strzałem w dziesiątkę wykonanym przez trener Katarzynę Dydek. Przywrócenie Tatiany Troiny do pierwszej piątki okazało się strzałem w dziesiątkę wykonanym przez trener Katarzynę Dydek.

Koszykarki Basketu zagrały ofensywnie i wygrały na wyjeździe z MKK Siedlce 91:77 (28:23, 19:27, 18:16, 26:11). Tym samym ustanowiły swój rekord punktowy w sezonie 2015/2016. Do składu po dwóch meczach przerwy wróciła Agnieszka Bibrzycka, która została najskuteczniejszą koszykarką meczu. Dopiero drugi raz w rozgrywkach, na miarę oczekiwań zagrała Tatiana Troina, zdobywczyni 18 punktów.

MKK: Koperwas 21 (1x3), Martinez 11 (1x3), Parysek 10, Malone 10 (13 zb.), Kisilowa 6 oraz Trzeciak 19 (6 as.)

BASKET: A. Bibrzycka 22 (4x3, 6 zb.), Troina 18 (1x3, 5 zb.), Skerović 18 (4x3, 6 as.), Johnson 7, M. Bibrzycka 0 (5 as.) oraz Wilson 12 (5 zb.), Kotnis 6 (5 zb.), Suknarowska 5, Jakubiuk 2, Podgórna 1, Ossowska 0

Powrót na krajowe parkiety po przerwie na mecze kadry oraz Wschodnioeuropejskiej Ligi Kobiet okazał się udany dla koszykarek Basketu Gdynia. Duża w tym rola niemal niezawodnej w tym sezonie liderki Agnieszki Bibrzyckiej. Skrzydłowa nie była ostatnio z drużyną w Wilnie, aby zebrać siły na znacznie ważniejsze rozgrywki ligowe. I to się udało. W Siedlcach trafiła po 4 z 7 rzutów za dwa i trzy punkty. Do tego dołożyła 6 zbiórek.

Przeciwko drużynie trenera reprezentacji Polski Teodora Mollova szkoleniowiec Basketu Katarzyna Dydek postanowiła przywrócić do pierwszej piątki Tatianę Troinę. Podkoszowa nie była w niej w pięciu wcześniejszych meczach Tauron Basket Ligi Kobiet. Zastępowała ją Shawnice Wilson. Tym razem to Amerykanka usiadła na ławce rezerwowych.

Troina nie zawiodła i zagrała drugi - pod względem punktowym - najlepszy mecz w sezonie 2015/2016. Zdobyła w nim 18 pkt. Skuteczność rzutów za dwa wynosiła u niej 71 proc. (5/7). To jednak rywalki zaczęły spotkanie od prowadzenia 4:0. Szybko odpowiedziała im Agnieszka Bibrzycka trafieniem zza linii 6,75 m. Już w tej części gry liderka Basketu zdobyła 11 pkt. Gdy trafiała po raz ostatni w pierwszej kwarcie gdynianki prowadziły 16:8. Niestety zaangażowanie w defensywę sprawiało, że zapominały o obronie.

Po 10 min. gry miały co prawda aż 28 pkt, ale straciły również dużo - 23. Mało tego, w drugiej kwarcie raz za razem punktowała je Katarzyna Trzeciak. Zdobyła w niej 10 pkt. z aż 27 rywalek. W tym trafiła na koniec połowy dając MKK prowadzenie 50:47.

Zmiana storn spowodowała jednak przemianę obrony gdynianek. W drugich 20 min. Basket dał rzucić rywalkom tyle, co w drugiej kwarcie. Ale przed czwartą to one prowadziły 66:65. Odebrała je MKK Wilson już w pierwszej akcji ostatniej części meczu. Ostateczny atak Basket przeprowadził od 35 min. 5 pkt z rzędu zdobyła Jelena Skerović. Kolejne trzy dołożyła Troina i było 79:70 dla gości. I tylko te dwie koszykarki zdobywałby punkty do końca meczu dla Basketu, gdyby w ostatniej akcji nie trafiła Paris Johnson.

Basket po raz pierwszy w sezonie przekroczył granicę 90 pkt. Poprzedni rekord ofensywny ustanowiły w 2. kolejce rzucając 82 pkt Widzewowi Łódź.